Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

Не ми се вижда нормално за 2 дни "Услуги за Google Play" да е изхабило толкова много батерия. Някакви идеи ?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари

Спри Location History, спри Google Backup и изчисти данните и кеша на "Услуги на Google Play", след което рестартирай телефона. Може за всеки случай през рекавари (Vol Up + Home + Power) да изчистиш и кеша на телефона (wipe cache).

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2018-01-14, 12:00:18)ivkos написа:  Спри Location History, спри Google Backup и изчисти данните и кеша на "Услуги на Google Play", след което рестартирай телефона. Може за всеки случай през рекавари (Vol Up + Home + Power) да изчистиш и кеша на телефона (wipe cache).

Сега проверих в нета къде да намеря Location History и Google Backup .... Location History пише , че е при "Заключен екран и защита" , но аз не виждам там "местоположение". А Google Backup от самия акаунт на Google ли да го спра ?
Цитирай

Настройки-облак и акаунти-архивиране и възстановяване[Изображение: 319e63019cfe2c157355e62d9f82c666.jpg]

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Благодаря , направих го това. А Location History ? Smile
Цитирай

(2018-01-14, 11:36:37)Alexandar1988 написа:  Не ми се вижда нормално за 2 дни "Услуги за Google Play" да е изхабило толкова много батерия. Някакви идеи ?

Колко `часа екран правиш до 39% на 4G?
Цитирай

Ами зависи какво цъкам , игра , приложение , facebook .... различните товарят различно. Не съм засичал кога колко се хаби.
Цитирай

2 дена на мобилни + игри е много невъзможно още повече пък с 39% оставащ заряд

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Цитирай

Възможно е, възможно е. Big Grin  Няколко пъти е дозареждал... но не до 100%. Сумирайте всичките % от скрийншота... Ами сумата на всичики % e доста по-голяма от 200... Lol Така, че това 85% няма нищо общо с действителността. По просто тройно правило около 31-32% излиза да е... което не е малко, но дали е вярно?
Колега @Alexandar1988, гледам, че имаш икона на Accubattery. Погледни в програмата какви са ти показанията. Accubattery доста по реално отразява нещата. И засечи показанието за един цял цикъл... т.е. без дозареждане.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Ами по принцип аз гледам да държа батерията заредена между 30%-80%. Тоест като падне до 30% я зареждам до 80% , а не до 100%. Accubattery показва , че 19% от батерията е заносена. А на скрийншота , който съм показал си пише , че данните са от 2 дни , 13 часа и 15 минути , не от 1 ден. Smile
Цитирай

При тоя начин на зареждане тия 85%, които са ти изконсумирали "Услугите" не са реални 85%. По принцип колегите са ти дали съвети какво точно да направиш. Но за да разбереш какъв ти е приблизително реалния процент, се налага да го заредиш веднъж до 100%, за да се "нулира" тази таблица с показания и реалния отчет на всяка позиция да започне от нула.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Две зареждания до под 100% са един цикъл. Това зареждане от 30% до 80% няма никакъв смисъл, според мен. Просто не го източвайте до 0%. Пазиш, или не, батерията се износва за година, с около 20%.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

В интерес на истината като спрях Google Backup сякаш се оправи проблема. Днес от сутринта постоянно цъкам нещо на телефона , facebook , ровя се из нета и т.н. и ми е паднала само с 30%.
Цитирай

Да споделя, от Теленор сервиз ми смениха батерията, която неше с капацитет 74% гаранционно и ми върнаха бгл кода.
Сега го зареждам от 15% до 40% акубатерия отчете капацитет 95%, да видим след 10,20 цикъла как ще е.

И започна да пада вече стана 92% капацитета Smile

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Хора не усещате ли, че вместо да им се радваме и да ги ползваме със здраве, ние се обръщаме на слуги на тия смартфони. И мене ме дразнеха масата неверни показания и грешни отчети, които ми показва този смартфон, но спрях да им обръщам внимание.
Нали техниката е за това да ни служи, а не за да и робуваме. Ползвайте си смартфоните за удоволствие и със здраве и не се задълбавайте толкова в тези батерии... Нищо вечно на този свят няма. Каквото има да става ще става, независимо дали им треперим или не.. Smile

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Ам не треперя, а споделям, че се сменят гаранционно пич! А щом може защо да е се смени. Не знам какъв е прага на износване, за да се смени, но споделям опита си. Така че стига с изказвания ни в клин, ни в ръкав!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

От първия път ли ти смениха батерията?Аз събота получих телефона от сервиз само с флаш на софтуера...А оплакването ми беше,че батерията не държи...Може ли повече инфо?

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай

На моя S7 edge също доста бързо му пада батерията напоследък, от сутринта от 7 часа до към 2-3 следобяд вече е на 30-40%, а го използвам доста рядко през това време понеже съм на работа, единствено стои с включен Wifi. Не знам при вас как са нещата със загряването, но моя загрява много често и става горещ и неприятен за държене. Бързото безжичното зареждане също е много бавно, в повечето случаи отиват над 2 часа да се зареди от 40 до 100% примерно.
Някой може ли да сподели кой е сервиза на самсунг във Варна, където може директно да се занесе телефона за смяна на батерията. Иначе е купуван от виваком, но не искам да им го давам и да го държат един месец.

LG G2 16GB Black -> Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx -> Samsung Galaxy S9+ Midnight Black
Nexus 7 2013 32GB
Цитирай

Да от първият път. И не бавят месец 11 дни тоя ремот, смяна на дисплей беше за седмица.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2018-01-16, 18:49:47)kristian93 написа:  ....кой е сервиза на самсунг във Варна, където може директно да се занесе телефона за смяна на батерията. Иначе е купуван от виваком, но не искам да им го давам и да го държат един месец.
Макс Сервиз - ул. "Братя Миладинови" 110
Носиш си телефона и гаранционната карта. Независимо от къде е купен щом е в гаранция ти го вземат безпроблемно. И root-нат да е тела няма проблеми. И бързо става...
Аз гаранционен GSM купен от МТел се минах веднъж да пусна през тяхния сервиз. Дето ги чаках цял месец, ами и се опитаха да не ми уважат рекламацията. Чак след като пуснах оплакване до Самсунг се оправиха нещата. Така, че на сервиз на мобилен оператор не разчитай. Носи го на посочения адрес без притеснение.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

(2018-01-16, 20:24:13)plmng написа:  Макс Сервиз - ул. "Братя Миладинови" 110
Носиш си телефона и гаранционната карта. Независимо от къде е купен щом е в гаранция ти го вземат безпроблемно. И root-нат да е тела няма проблеми. И бързо става...
Аз гаранционен GSM купен от МТел се минах веднъж да пусна през тяхния сервиз. Дето ги чаках цял месец, ами и се опитаха да не ми уважат рекламацията. Чак след като пуснах оплакване до Самсунг се опривиха нещата. Така, че на сервиз на мобилен оператор не разчитай. Носи го на посочения адрес без притеснение.

Като го носих мтелския за смяната на екран в сервиз Съчко, не стана само с гаранционна карта. Искаха и договор да им представям на тия ш*баняци.
Цитирай

(2018-01-16, 20:00:56)Nikito82 написа:  Да от първият път. И не бавят месец 11 дни тоя ремот, смяна на дисплей беше за седмица.

Какво писа като основание?Тия шмекери се правят на луди...

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай

(2018-01-16, 20:24:13)plmng написа:  Макс Сервиз - ул. "Братя Миладинови" 110
Носиш си телефона и гаранционната карта. Независимо от къде е купен щом е в гаранция ти го вземат безпроблемно. И root-нат да е тела няма проблеми. И бързо става...
Аз гаранционен GSM купен от МТел се минах веднъж да пусна през тяхния сервиз. Дето ги чаках цял месец, ами и се опитаха да не ми уважат рекламацията. Чак след като пуснах оплакване до Самсунг се оправиха нещата. Така, че на сервиз на мобилен оператор не разчитай. Носи го на посочения адрес без притеснение.

Мтелски, смяната на дисплей в техният сервиз отне около седимица, вкл. пътят Варна-София-Варна.
Цитирай

Да не би да си им служител и да ползваш преференции ?  Lol

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

(2018-01-16, 21:30:12)blutut написа:  Какво писа като основание?Тия шмекери се правят на луди...

 Ами тоя който я приема се учуди, че основание бързо пада батерията го давам, но го прие. Макар че не вярваше, че ги сменят. Ама написа го де и написа че желая да се смени, понеже е капсулован и не мога сам.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)