Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

(2016-06-01, 15:57:01)OGIER написа:  Да, трябва да е изключен !
Подобрява издръжливостта на батерията с 10-15%

Много крайно се изказваш за спирането на синхронизациите, а според мен не бива така.  Веднага отговарям защо. При мен нямам нищо спряно от към синхронизации. Всички са включени, заедно с данни 4G, GPS и постоянно изчакващ NFC (дори на заключен и загасен екран) Постоянни синхронизации с Драйв, дропбокс, Фото абв на 15 минутки през gmail. Сами акаунт се синква също, както и Evernote, барабар с още безброй глупости за време, новини, 4 чата и т.н. През повечето време от деня (8 часа ) съм на мобилен нет. Всичко си е ок, и като "ок" говоря за SoT над 4,5 часа. Единствено съм спрял AOD, защото не виждам смисъл от него.
Аааа да не забравяме, спрял съм doze...

Това със спирането на синкването според мен е заобикаляне на проблема. То по тази логика, като спреш данните и като минеш на 2G, екрана намален до дупка, ще подобриш издържливостта с още 60% Wink.
Цитирай
Аксесоари

А защо си мислите че точно синхронизацията причинява тоя дрейн? При един може да е това при друг друго - това еAndroid system все пак, може да е всичко което разчита на api-тата.
Цитирай

Това и аз казвам. (Ако поста ти е в отговор на моя...)
Цитирай

Не говорим за синхронизациите, а САМО за спирането на архивиране Даните в гугълският акаунт
И не си мисля, че е от това, а го тествах цяла седмица след като прочетох тук, че така се оправя проблемът с оставането буден и повечето батерия от андроид системара

Samsung Galaxy S7Еdge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Ами и това не ми е спряно, колега. Вчера покрай работата нямах време да ръчкам телефона и ето как е спал:

[Изображение: 2016-05-31%2018.51.29.png]
Цитирай

Аз ги спрях тия данни е така за пробата. Ефекта беше нулев. Принципно дрейн нямах ама ей така да вида дали с 15% ще ми държи повече ама дрънци Big Grin

Иначе съм с чисто нов Google Acc щото имах проблем със стария.
И мисля,че има някви ядове като акаунта не е чист, от там идват мноого проблеми.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

А не искам да си спирам синхронизация и каквото и да в било,  за какво ми е тоя тел,  ако не му ползвам удобствата?!  Предното зареждане като направи., изкл  архивиране на данните, рестнах и пак го вкл и изкара ден и половина точно и 7ч СОТ.  С включени синхронизации към фото към ландрайв,  много ръчкане на камерата.  Предимно на Wi-Fi, но имаше и час на 4г.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Пичове, по-нагоре в коментарите чета, че Samsung не активирали Doze. Но това не е вярно - за да се включи doze, трябва да мине известно време, през което телефонът не трябва да се използва и сензорите му да не засичат движение. Ако цял ден не го пипате, но пък го държите в джоба си, няма да се включи doze. При мен през нощта се включва около час след като съм го оставил.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

@vladdark,ти не беше ли се върнал на  предната версия ? Или нещо се бъркам ?Smile
Цитирай

Какво е дозе, и какво извършва той?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2016-06-01, 17:00:59)tonkata07 написа:  @vladdark,ти не беше ли се върнал на  предната версия ? Или нещо се бъркам ?Smile

Е по едно време се бях върнал. Сега съм с последната. Просто рестартирам след заряд до 100%.
Цитирай

Какво е дозе и какво е АОД? За какво служат и как да изключа АОД. Менюто ми е на български.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

А аз съм на 1100 часа "ъптайм"...Smile
Иначе се учудвам на тоталното безхаберие на Самсунг....Два месеца не правят нищо по въпроса...Smile

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Цитирай

А къде гледаш колко часа е бил включен тел без рестарт?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Настройки-Всичко за телефона-Състояние
Цитирай

(2016-06-01, 17:36:03)vladdark написа:  Е по едно време се бях върнал. Сега съм с последната. Просто рестартирам след заряд до 100%.

Рестартираш тела ли?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

При мен въпросното doze, се активира доста бързо. В смисъл дори телефона да е в джоба и не го човъркам 2-3 часа, веднага изправя графиката на батерията ...
Иначе вечерно време, за около 8 часа сън пада с точно 3% естествено, спрян мобилен и wifi.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

Аз имам ли дозе и как да видя кога се включва?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2016-06-01, 16:32:13)vladdark написа:  Това и аз казвам. (Ако поста ти е в отговор на моя...)

Всъщност сме писали едновременноSmile
Цитирай

(2016-06-01, 20:31:16)Nikito82 написа:  Аз имам ли дозе и как да видя кога се включва?

Всеки има - въпросът е дали се включва. Прочети този пост:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1289027

Ако се е включил, в графиката ще имаш ред Doze, който ще е попълнен във времето, когато е бил активен. Ето пример от по-миналата нощ:

[Изображение: u64ZliQ.png]

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Аз ползвам Вивакомския стоков ром от март месец- G935FXXU1APB4.

Вчера направих експеримент да ползвам телефонът само на 3G и влиянието върху батерията беше пагубно.... Ето малко статистики:

Телефонът го извадих от зарядното в 21:00 вечерта и си легнах. Оставих всичко включено както обикновено и в 4 часа сутринта резултатът е следния:

[Изображение: Screenshot_20160601_035858.png] [Изображение: Screenshot_20160601_035839.jpg] [Изображение: Screenshot_20160601_035851.png]

За 6 часа 10% батерия...........

В края на деня 21:00 вечерта имам следното:

[Изображение: Screenshot_20160601_204341.png] [Изображение: Screenshot_20160601_204253.jpg] [Изображение: Screenshot_20160601_204229.png] [Изображение: Screenshot_20160601_204240.png]


Според историята на батерията от бъг репорта, когато телефонът е на мобилни данни не спира радиото дори и когато се затворят приложенията. От там се получава този Cell Standby Battery Drain или още известен като Mobile Radio Active бъг. Интересното е, че той е характерен за операционната система( не е Samsung бъг). Google са извадили поправка за него, но Самсунг не са си направили труда да го вкарат в техния ром, или поне във версията, която ползвам.

Някой с G935FXXU1APD1 може ли да направи същия тест?

Когато съм свързан към Wi-Fi положението с батерията е съвсем друго. Без проблем докарвам до над 6 часа при положение, че играя 2 часа игри минимум на ден

ПС: прикачил съм Bug Reporta, ако някой иска да го разгледа.

Поздрави!


Прикачени файлове
.zip bugreport 2.zip Размер: 2.95 MB  Сваляния: 8

...
Цитирай

(2016-06-01, 16:44:33)Legend написа:  Аз ги спрях тия данни е така за пробата. Ефекта беше нулев. Принципно дрейн нямах ама ей така да вида дали с 15% ще ми държи повече ама дрънци Big Grin

Иначе съм с чисто нов Google Acc щото имах проблем със стария.
И мисля,че има някви ядове като акаунта не е чист, от там идват мноого проблеми.

При С6 за да спре дрейна е нужно след като се изключи архивирането да се направи рестарт и на края зареждане до 100%. След това всичко си е ОК. При мен вече го няма от доста време. Тъкмо онзи ден един приятел си взе С7 и имаше дрейн веднага след като приключи с настройките. Но след спирането/по по горе описания начин/ на архивирането е ОК и при него.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2016-06-02, 04:26:47)spunky90 написа:  Според историята на батерията от бъг репорта, когато телефонът е на мобилни данни не спира радиото дори и когато се затворят приложенията. От там се получава този Cell Standby Battery Drain или още известен като Mobile Radio Active бъг. Интересното е, че той е характерен за операционната система( не е Samsung бъг). Google са извадили поправка за него, но Самсунг не са си направили труда да го вкарат в техния ром, или поне във версията, която ползвам.

Някой с G935FXXU1APD1 може ли да направи същия тест?

Аз съм с APD1 и също наблюдавам доста Mobile radio active, но не съм съгласен, че радиото не гасне. Забележи на скрийншота, че където имам Usespace wakelock, там има и Radio active. Борбата е как да ги намалим. Rolleyes

[Изображение: JYIuf4c.png]




Разгледах ти и твоята история и имаш немалко wakelocks, които предполагам са заради Google Location History или Google Now. Също Facebook ти е изял около 11 минути в докладване на местоположението ти, така че пробвай да изключиш опцията Nearby Friends, или направо да му отнемеш Location правата от Application Manager-a. Долу под графиката разгледай таблиците Userspace wakelocks и Mobile Radio Activity per app. Във втората най-вече (но и в някои други таблици) се откроява Facebook приложението с час и половина активност.

[Изображение: EYaKOrN.png]

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Мен на 4G включен WiFi и Location, абе всичко ми седи включено без sync и bluetooth паднал е с 4℅ тая вечер от към 1 през ноща до към 10 сутринта. Ще кача графиката като ми падне батерията повечко Big Grin

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

(2016-06-01, 16:59:29)ivkos написа:  Пичове, по-нагоре в коментарите чета, че Samsung не активирали Doze. Но това не е вярно - за да се включи doze, трябва да мине известно време, през което телефонът не трябва да се използва и сензорите му да не засичат движение. Ако цял ден не го пипате, но пък го държите в джоба си, няма да се включи doze. При мен през нощта се включва около час след като съм го оставил.

Аз коментирах относно doze тъй като не видях да се активира никога при мен. преди това ползвах lg g4 и там doze се включваше около 15 минути след като телефона е оставен в покой. ivkos имаш ли наблюдение горе-долу кога се активира при s7/edge? 

аз все повече се убеждавам, че това със синхронизацията са митове. при мен примерно battery historian показва доста големо потребление от mmc0_detect, което е процеса отговорен за управление на картата памет.

имайте предвид, че google system е съвкупността от всички api-та които app developer-ите (извинявайте за английския, ама всичките подобни термини на български звучат странно и не на място) използват за да направят връзката между софтуер-а и хардуер-а. иначе казано ако даден app иска location, то не се допитва директно до GPS модула на телефона а изпраща заявка към съответния location service който е част от android system. в този ред на мисли времето през което app-а използва location services се трупа не на самия app, а на google system. аз например използвам owncloud, което е алтернатива на dropbox (да речем). пуснал съм автоматична синхронизация и в момента в който снимам снимка или видео то се качва на сървъра ми вкъщи. когато снимам голямо видео понякога му трябва доста време да се качи. особено когато не съм на 4G. през цялото време докато се качва телефона въпреки че не се използва активно (разбирайте е със загасен екран), то тойе буден за да може да завърши upload-a. през това време owncloud изплозва service от google system и за това времето което е нужно да се качи видеото се трупа на сметката на google system. но това не е wakelock в смисъла в който влагат хората. добре, перефразирам - това Е wakelock, той е необходим за да се извърши дадена дейност. както в примера по-горе - facebook отнема gps време за да report-не местоположението. в този момент facebook прехвърля работата на процеса отговорен за местоположението, който е част от google system. в крайна сметка времето през което телефона е бил буден е "поръчано" от facebook и "изпълнено" от google system, за това влиза на сметката на google system. 

така че относно дрейн от google system - според мен няма такова нещо. просто по този начин работи операционната система. това е смартфон по дяволите, не е нокия с фенерче! няма начин и facebook да има който да праща notification за щяло и нещяло, и google location reporting да е активен, и синхронизация на това и онова да е активно и в крайна сметка google system да е с много малък cpu time. всички си използваме телефоните по различен начин - един иска синхронизация, друг не. само че няма начин този, който иска и и вълка да е цял, и агнето да е сито  Tongue да има същата консумация като този, който е доволен че има супер изглеждаща плочка по която може само да говори, но няма и един мейл вързан към нея ей така за масраф. 

разберете - всичко, което се случва по време на работа на телефона изисква батерия. аз разбирам да се борехме с nlp_collector wakelock, което е на практика request за location който се случва на всеки 30 секунди - иначе казано на всеки 30 секунди да се буди телефона и да прави запитване за местоположение, или ако се борехме с wifi drain какъвто имат някои хора (или поне до скоро имаха) с нексуси да има смисъл от толкова задълбочени дискусии. да, има процеси, които използват доста google system - обаче всичко е индивидуално! вчера например бях изключил въпросната синхронизация която се лансира като основен причинител - вечерта я включих и през нощта заредих до 100%. махнах от зарядното без да му бая, да го рестартирам или да викам шаман който да призове духувете на бездрейнието и ползвам телефона нормално. нивото на батерията днес по това време ми е по-добро отколкото вчера. защо ли - ами защото от сутринта имам само 1 кратък разговор и след това телефона почти през цялото време стои на бюрото, защото не ми е трябвал. да, днес потреблението на батерията ми е по-добро, ама това не е свързано с вклчването, изключването, зареждането или спирането на определни services а просто от начина ми на боравене с телефона!

и не забравяйте - колкото по-често си проверчвате батерията, толкова повече дрей имате - защото вие сте самия дрейн, и при това голям - пускате екрана, ходите в менютата, правите screenshots и т.н.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)