Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

(2018-04-18, 13:55:22)vlad_4o написа:  Днес ходих в Сръчко и оттам ми отказаха гаранционна подмяна на батерията, защото телефонът бил произведен за Сингапур. А миналата седмица като отидох казаха, че ще я подменят гаранционно. За късмет днес беше дръга жена, която ходи, пита и това е крайният резултат.
Аз ако съм на твое място ще пиша до съпорта на самсунг в БГ, а даже и в английския за да ги натиснеш, не сме втора ръка, все е самсунг

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
Аксесоари

(2018-03-23, 15:04:24)sa6ster написа:  56% -> 8h39m
Ама това е спрямо средната консумация..
И аз си мисля че батерията ми заминава.. и трябва да отида до сръчко - да видя дали ще ми я сменят гаранционно, или пък да си доплатя 80 лв.. Ама ми се иска да изчакам още един месец да даойде ъпдейта до 8 и да видим там как е

А там заменят ли извън гаранционно батерии!??
Цитирай

Естествено
Те работят за пари
Дали ще им плати Самсунг или ти - няма значение
Цитирай

Някъде бе упоменато че батерия и заден капак излизали 100лв. смяната, извън гаранцията.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Първи заряд с Орео S7 Edge.
Phone info показва 78 % капацитет(332 цикъла)


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

С "Oreo" съм и заводски настройки след ъпдейта, помагайте, моля ви !


Прикачени файлове Миниатюри
       

Galaxy S20
Цитирай

При мен
   

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ей това е много разход
Цитирай

Колеги, тези които в последните няколко поста сте публикували скрийншоти. Въпрос. На кой мобилен оператор сте?... Имам някакви съмнения в тази посока. От както е излязла BTU версията Oreo за S7 edge се занимавам само с този телефон.
Имам и втори, на друг производител, който през тези дни изобщо не съм ползвал... просто си стои на стендбай. От два дни обаче неговата консумацията на "батерия в готовност" се вдигна неколкократно. Този показател го изследвам при всеки телефон който ми минава през ръцете и имам представа какви са стойностите му.... Не е нормално да се вдигнат трикратно. Даже днес този "втория" телефон го рестартирах профилактично но "батерия в готовност" продължава яко да си трупа разряд.
Настроих Oreo-то на S7 Edge, заредих го и сега го оставям "на спокойствие", да видя какво се случва и при него... Дали е от Oreo-то или от нещо друго.
Но наистина такива стойности не са нормални..

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Аз съм на Мтел. Но не мисля, че е от оператора. Чудя се...пипах настройките за това кога неактивните приложения да заспиват и от 3 ги пронених на 1 ден. Дали не е това? Телефонът може би постоянно прави мониторинг на активни/неактивни? Не знам... Реално обаче няма разлика във времената, които издържа между зарежданията. Не мога да изкарам повече от 24 часа.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Хаха. Варна, МТел... За сега нещата се връзват.  Wink И на мене локацията и оператора ми са като твоите... Бъди сигурен, че това което се случва не е от настройките за които си споменал.
Напоследък наблюдавам доста голяма флуктуация във силата на сигнала и то на едно и също място. Някакви "преобразувания и подобрения" правят уж, което вероятно кара т.н. клетъчно радио на телефона да работи доста по интензивно и съответно да "топи" по-бързо батерията..
Не твърдя, че съм прав...Преди два часа заредих моя S7 Edge... утре сутринта ще му проличи.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

И аз съм на Mtel !

Galaxy S20
Цитирай

(2018-05-03, 22:05:27)plmng написа:  Хаха. Варна, МТел... За сега нещата се връзват.  Wink И на мене локацията и оператора ми са като твоите... Бъди сигурен, че това което се случва не е от настройките за които си споменал.
Напоследък наблюдавам доста голяма флуктуация във силата на сигнала и то на едно и също място. Някакви "преобразувания и подобрения" правят уж, което вероятно кара т.н. клетъчно радио на телефона да работи доста по интензивно и съответно да "топи" по-бързо батерията..
Не твърдя, че съм прав...Преди два часа заредих моя S7 Edge... утре сутринта ще му проличи.

Няма нищо общо оператора. Локацията през по- голямата част от деня ми е на бюро, а в сградата, в която работя няма проблем с обхвата, нито има флуктоации, това е сигурно Wink
Цитирай

И аз се убедих, че не е от оператора, а от мястото на което се намирам. Може и да има някакъв проблем с най-близката клетка към която се връзвам когато съм в къщи. Преди сигналът си беше с нормално ниво, но от известно време забелязвам, че нивото му е доста променливо... А този "втория" смартфон за който писах, че яко дърпа батерия в покой се оказа сложен на място в което сигнал почти липсва... Тук на работа нивата са си съвсем нормални и режимът "батерия в готовност" влезе в нормалните си параметри.
Относно консумацията от Oreo-то. Не забелязвам някакви съществени различия от преди. Тъй като повечето време от вчерашното зареждане тела е бил в режим на покой, мога само да кажа, че не е по зле от преди със Нугата... Но все пак трябва да мине известно време и то когато се експлоатира за да се усетят разликите... ако има такива. Wink
Параметърът "батерия в готовност" след 15 часа от зареждането на телефона е 2% /почти наближаващи 3%/ с "консумирани" 102 mА/h...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

(2017-03-14, 11:30:19)blagoy написа:  Вчера го  намерих случайно. Това го спира бързото безжично зареждане. От менюто което е показал geogi4a ако го спреш и го поставиш на безжичното зарядно, то го активира отново.

Защо аз нямам такава опция за бързо безжично зареждане а само за бързо зареждане!!
Цитирай

След първо зареждане с безжично зарядно ще ти се появи въпросната опция.

1916 
Цитирай

Моята Батерия при 100% заряд показва живот на батерията 13:45 часа по малко от 14 часа това не е нормално според вас за смяна ли е

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай

(2018-05-07, 08:40:33)barmatador написа:  Моята Батерия при 100% заряд показва живот на батерията 13:45 часа по малко от 14 часа това не е нормално според вас за смяна ли е

Тези числа, пресметнати от Андроид, никога не са били много точни. За да ти кажем дали е за смяна, дай повече информация за % здраве на батерията от Phone Info и AccuBattery, като второто трябва да е работило поне 1 седмица.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Phone info показва 90% а Accubattery показва 86% но батерията бързо пада по два пъти е на зарядно през деня

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай

Значи проблемът ти е софтуерен, т.е. някое приложение или системата ти точи батерията.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2018-05-07, 14:09:07)barmatador написа:  Phone info показва 90% а Accubattery показва 86% но батерията бързо пада по два пъти е на зарядно през деня

Добре е да попрочетеш малко на зад в темата....ще откриеш доста полезна информация. Но я качи една снимка на статистиката от батерията, за да се види какво и как използваш. Иначе само може да се гадае какъв е проблема.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
Photo 

Ето скриншот на батерията

Викам да изчакам да ъпдейт на с Ореон и тогава да му пусна едни фабрични настройки


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай

Нищо стряскащо. Слаб мобилен нет=точене на ресурси.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

Може би, но за да се види наистина то тоя скрийн се прави на около5% а не на 80%. Консуматора се разбира едва след като е изконсумирал достатъчно та да "блесне" в графиката. И е добре след това да влезеш в първите 4-5 и да снимаш колко са изразходили те.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Здрастиии . Качих Ореото на телефона и сега има брутално харчене на енергия от cell standby . Прилагам и screenshot деактивирал съм доста излишни приложения. Сега за около час при леко барникане на телефона падна с 13% .


Прикачени файлове Миниатюри
   

hTC One M9 > Galaxy S7
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 8 гост(и)