Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

Съмнява ме да заминава зарядното
И моя зарежда за 2h.50мин нормално зареждане с кабел.
Да питам,кое зареждане е по добре за батерията,безжично или с кабел?
Цитирай
Аксесоари

@lost in винаги ли ти е зареждал за толкова време? Защото при мен до преди няколко зареждания беше по 1ч.50мин. горе долу.. Сега почна по 2ч.50мин. Говоря за нормално зареждане във всички случаи
Цитирай

Сега с Ореото така се удължи
С Нугата времето беше по малко
Затова ти казвам,че няма място за притеснение Smile
Преди това с Нугата нямаше почти разлика дали съм на бързо или нормално зареждане.Имаше разлика едни 15 мин.
П.с.Поне при мен беше така ,не знам при другите как е било!Да кажат и те,така ли е било при тях
Цитирай

И при Нуга и при Орео зарежда телефона ми за около 1 час и 40 минути. А относно бързото зареждане, само до около 60% се зарежда бързо, след това се зарежда нормално, затова е тази малка разлика. Бързото зареждане е функция, която дава възможност да си заредиш набързо малко батерията, докато имаш време да я включиш за пълен заряд.

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай

На мен ми прави впечатление, че бавното безжично зареждане стана по-бързо след ъпдейта. Усещам го и по телефона, че е по-топъл, като го махна докато е стигнал досредата примерно. Единствено проблема е, че трябва да сложа телефона 2 пъти за да захапе. От 1-вия път никога не става. Но това си беше и преди. Ползвам малкото зарядното дето е като чиния от S6.

Иначе бързото зареждане с кабел е някъде около процент на минута.
Цитирай

Аз да споделя, относно правилното или неправилно зареждане. Защото се зачетох в темата и си свалих програмата Phone info. Та значи, телефона ми е на почти 2 години. 400 цикъла. Винаги зареждам само бавно и се старая да е от почти празна батерия до пълно зареждане. Затова зареждам предимно през нощта. Health на батерията 82%.Това за S7.
Друг телефон в семейството - Samsung S6 на 3 години и близо 780 цикъла. Зареждан само на fast charge. Без спазване на някакви правила - когато както падне - и по цяла нощ и за по 10-20 минути. Health 87 %...
Как става това?! По-стар телефон, зареждан много повече пъти и с по-добра батерия? Значи, или няма връзка как се зарежда (даже старите правила пълно-празно не важат) или по-новите телефони са по-скапани. Какво да си мисля за S8 и 9...

Tapatalk user
Цитирай

571 зареждания и 85% процента е при мен за близо 2 години ползване. 90% от тия са на безжично зареждане. Така че не вярвам особено на софтуера. Зареждам само бавно. Винаги. Без значение жично или безжично.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

(2018-06-18, 21:27:13)GT1 написа:  Аз да споделя, относно правилното или неправилно зареждане. Защото се зачетох в темата и си свалих програмата Phone info. Та значи, телефона ми е на почти 2 години. 400 цикъла. Винаги зареждам само бавно и се старая да е от почти празна батерия до пълно зареждане. Затова зареждам предимно през нощта. Health на батерията 82%.Това за S7.
Друг телефон в семейството - Samsung S6 на 3 години и близо 780 цикъла. Зареждан само на fast charge. Без спазване на някакви правила - когато както падне - и по цяла нощ и за по 10-20 минути. Health 87 %...
Как става това?! По-стар телефон, зареждан много повече пъти и с по-добра батерия? Значи, или няма връзка как се зарежда (даже старите правила пълно-празно не важат) или по-новите телефони са по-скапани. Какво да си мисля за S8 и 9...

Разлики в партидите, разлики в сгъването на електродите, разлики в електролитите... Разлики има от батерия до батерия дори при един и същи телефон, какво остава за различни поколения. Мисли си каквото щеш, практиката доказва, че батерията на S8 се износва по-бавно, както беше обещано от Самсунг при представянето му. А старите правила са си стари с причина - важат за старите металхидридни батерии, а не литиевите. И въпреки това продавач-консултантите продължават да ги повтарят като счупен грамофон.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

6.5 часа SOT на Ореото, батерията е на 83% износване.
Цитирай

На Wi-Fi ,да
На мобилни повече от 4 часа,трудна работа,поне докато не пуснат фикс
Цитирай

Този телефон се ползва само на Wi-Fi, но преди Орео издържаше около 5 часа.
Цитирай

Сложих Холандския ром ,вдигна се от 91% на 97%


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Ще падне.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

И аз това си помислих, нещо нереално ми се видя
Цитирай

Батерията си дойде на мястото.
Правя сега толкова сот, колкото когато бях с Нугата
Към 5 часа на мобилни данни,като 80% От времето със Хром,а останалите във Фейсбук и месинджъра
Цитирай

При включване на телефона сутринта, батерията показа 17% остатък. След минута излезна предупреждението за 15%. Започна да забива и рестартирах . След рестарт, процените паднаха на 2. На какво може да се държи това рязко губеше на заряд?
Цитирай

*#0228#
[-] 1 потребител изказва благодарност на lost in за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Калибрирай си батерията с посочения код.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

[-] 1 потребител изказва благодарност на batproho за това мнение:
  • airbus
Цитирай

(2018-08-18, 09:08:35)lost in написа:  *#0228#

(2018-08-19, 06:11:02)batproho написа:  Калибрирай си батерията с посочения код.

Няма ефект след калибрацията. Продължава да прескача през 5-10% в ниските стойности.
Цитирай

Това не е до калибрация!А, признак че самата батерия е пътник.Имам опит с С3...

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай

Точно. При по висока консумация или апарата направо изгася или падат рязко %тите. Случвало ми се е и мистериозно да се завръщат след падане ако се остави в покой без консумация Smile.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Защото тогава акубатери показва 86%, фонеинфо 91%. Тия програми май са пълен шит.
Цитирай

Защото Accubattery използва статистически алгоритъм, базиращ се на софтуерни апита със спорна точност, а Phone Info използва доставена от чипа на батерията през кернела в системен файл в sysfs.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivkos за това мнение:
  • lost in
Цитирай

(2018-08-21, 19:27:44)ivkos написа:  Защото Accubattery използва статистически алгоритъм, базиращ се на софтуерни апита със спорна точност, а Phone Info използва доставена от чипа на батерията през кернела в системен файл в sysfs.

Демек и двете не вършат работа. Само пълнят стора с програми.
Цитирай

Мда, гарантирано най-сигурният начин остава да боднеш амперметър между батерията и телефона и да седиш с часовник да му следиш показанията. Wink

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)