Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

(2018-08-21, 20:32:14)ivkos написа:  Мда, гарантирано най-сигурният начин остава да боднеш амперметър между батерията и телефона и да седиш с часовник да му следиш показанията. Wink

Много технология, много чудо, но няма приложение реално да покаже състоянието на батерията, освен нещо сервизно. Апп-плей -сторе. СбирточLol
Цитирай
Аксесоари

С последният ъпдейт - 8h 31m SOT на Wi-Fi, 6% оставащ заряд на батерията и това при 82% healt на батерията. Xiaomi-тата пасти да ядат Smile
Цитирай

Кой му дреме за WiFi след като в 99% от случаите батерия ти трябва реално когато пътуваш. А тогава положението е трагично. Държи по 10 часа с половин час дисплей. Това е пълна подигравка.

Sent from my SM-G935F
[-] 3 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • angelss, ianpav_4444, markonenws
Цитирай

(2018-08-30, 18:44:05)aladin написа:  С последният ъпдейт - 8h 31m SOT на Wi-Fi, 6% оставащ заряд на батерията и това при 82% healt на батерията. Xiaomi-тата пасти да ядат Smile
Да видя шот,черно на бяло!
Не вярвам,на това което си написал!
Нов кохато ми беше телефона, най много 6 часа сот и то с клизма правих,дори и само на Wi-Fi
Цитирай

Аз лично подобрение на батерията не забелязах с последното излязло обновление (не съм връщал заводски настройки), та и на мен ще ми е любопитно да видя скрийн шот...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

То пък вчера дойде нов ъпдейт... Ще пусна след 2-3 дни скрийншотове. Но ако на мобилни данни се държи толкова зле е много лошо
Цитирай

(2018-06-18, 21:27:13)GT1 написа:  Аз да споделя, относно правилното или неправилно зареждане. Защото се зачетох в темата и си свалих програмата Phone info. Та значи, телефона ми е на почти 2 години. 400 цикъла. Винаги зареждам само бавно и се старая да е от почти празна батерия до пълно зареждане. Затова зареждам предимно през нощта. Health на батерията 82%.Това за S7.
Друг телефон в семейството - Samsung S6 на 3 години и близо 780 цикъла. Зареждан само на fast charge. Без спазване на някакви правила - когато както падне - и по цяла нощ и за по 10-20 минути. Health 87 %...
Как става това?! По-стар телефон, зареждан много повече пъти и с по-добра батерия? Значи, или няма връзка как се зарежда (даже старите правила пълно-празно не важат) или по-новите телефони са по-скапани. Какво да си мисля за S8 и 9...

Tapatalk user

Това не е правилно зареждане на сегашните батерии. Втория начин, който си описал за S6 - така трябва да се зарежда батерията за да кара повече време. Оставянето на батерията да пада до много ниски нива и съкращава живота и капацитета.

S9+ | S7 Edge | HTC One M9 | HTC One M7 | HTC One X | HTC Desire HD
Цитирай

След последният ъпдейт - около 9,30h SOT.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Така като гледам друга сериозна консумация нямаш
Не беше нужно да го оставящ да свети толкова дълго.Това не е критерий за издръжливост,ако си го ползвал само за фенерче
[-] 1 потребител изказва благодарност на lost in за това мнение:
  •
Цитирай

Не разбрах ? Каква консумация искаш? Безплатната версия на Accubattery няма подробна история на консумацията. Иначе телефона , по наблюдения се ползва за фейсбук, чат, говорене , снимане.
Цитирай

Да споделя малко опит и аз с батерията. Както казвах и преди в другата тема за актуализации след ъпдейта до орео имах проблеми - греене и дрейн. След последния ъпдейт сякаш намаля но не изчезна. Преди няколко дни актуализирах някой от вградените приложения с Samsung Apps и сякаш нещата си дойдоха на място не грее вече и няма дрейн. Ако някой е актуализирал и той нека да сподели да видим дали сме на прав път. Другото нещо което може да има влияние е че забраних вграденото приложение за Ютюб - просто рекламите станаха невъзможно много и досадни дори прекъсват клипа по време на гледане за да се показват. Адблокерите не помагат и потърсих алтернативно приложение и намерих разбира се казва се Youtube Vanced. От както го ползвам - може би седмица вече не съм видял ни една реклама. Пък и има доста хубави допълнителни екстри който ми липсваха в оригиналното приложение например плейбек на заден план - страшно удобно за в колата. Ако някой го интересува сайта е това - https://vanced.azurewebsites.net/ ползвам версията без руут.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
[-] 1 потребител изказва благодарност на astankov за това мнение:
  • BeyondHorizont
Цитирай

Здравейте, какви се условията за смяна на батерията в оторизиран сервиз? След година и половина, батерията започна да прави  само 3 часа екран.Телефонът е в гаранцията.
Акубатери показва 85% или 2561мAh
Фонинфо дава 89.2%
Не че на тези стойности може да се вярва.

       
Цитирай

Преди 2 месеца ми смениха гаранционно батерията в Булграм. Имах проблем с изгорели пиксели на екрана на s7 edge , занесох им го, споненах, че освен екрана, батерията нешо много бързо пада, и след два дни ми звъннаха, че са готови. Сменен преден панел и батерия, всичко по гаранцията, пари не съм давал. Бяха се справили перфектно, без драскотини, лепило и т.н., телефонът беше като нов.

Изпратено от моят PH-1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-12-06, 17:34:15)airbus написа:  Здравейте, какви се условията за смяна на батерията в оторизиран сервиз? След година и половина, батерията започна да прави  само 3 часа екран.Телефонът е в гаранцията.
Акубатери показва 85% или 2561мAh
Фонинфо дава 89.2%
Не че на тези стойности може да се вярва.
Преди две седмици зададох същия въпрос в оторизиран сервиз на Samsung. Отговорът им беше -"Когато капацитетът на батерията след пълно зареждане достигне ниво 82% от номиналния". Но това го констарат те, със тяхно замерване...
А тия скрийншти които си пуснал... и те нямат нищо общо с действителността... Тези 2h 32min не е ясно от кой момент са. На първия графиката е прекъсната - явно си го рестартирал или нещо подобно. Имаш отчетени две времена - 23h 57min и второ 14h 30min (вероятно след рестарта).... Там графиката ти започва от 50%.... Така, че отчетеното време на екрана може само да се гадае от кой момент е и дали изобщо е вярно...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

(2018-12-06, 18:18:55)plmng написа:  Преди две седмици зададох същия въпрос в оторизиран сервиз на Samsung. Отговорът им беше -"Когато капацитетът на батерията след пълно зареждане достигне ниво 82% от номиналния". Но това го констарат те, със тяхно замерване...
А тия скрийншти които си пуснал... и те нямат нищо общо с действителността... Тези 2h 32min не е ясно от кой момент са. На първия графиката е прекъсната - явно си го рестартирал или нещо подобно. Имаш отчетени две времена - 23h 57min и второ 14h 30min (вероятно след рестарта).... Там графиката ти започва от 50%.... Така, че отчетеното време на екрана може само да се гадае от кой момент е и дали изобщо е вярно...

Мерси, явно тия приложенията  дето гледаме за нищо не стават.  Графиката прекъсва, защото го гася вечер.  Ще взема да им го занеса.
Цитирай

Хем имаш представа, че така хвърлено "само 3 часа екран" нищо не значи....
Щом имаш гаранция носи го и да ти я замерят.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-12-06, 19:14:15)airbus написа:  Мерси, явно тия приложенията  дето гледаме за нищо не стават.  Графиката прекъсва, защото го гася вечер.  Ще взема да им го занеса.
По мои наблюдения Phone Info+ абсолютно точно отразява състоянието на батерията... ако разбира се записът в системния файл отразяващ състоянието на батерията е верен.
Телефонът ми е с root и имам достъп до този файл. За информация пътят до файла е:
root directory - sys - class - power_supply - battery - fg_fullcapnom. Отваря се с Text Editor. Записът в него се умножава x2 за да се получи настоящият капацитет на батерията (защо е организирано така не ми е известно - т.е. защо във файла не се записва пълната стойност, а само половината.... )
В момента при мене записът има стойност 1534, което означава че, капацитетът на батерията ми е паднал до 3068 mA/h (точно една година след закупуването му). Тези 3068 mA/h съотнесени към номиналния капацитет от 3600 mA/h са 85,22%. Точно толкова е показанието и във Phone Info+. 
Относно AccuBattery. За да е верен отчета и трябва да спазим точния момент в който да откачим зарядното. Достигането на 100% на индикатора на телефона, не означава че батерията се е заредила напълно. Като отворим AccuBattery след като показанието е стигнало 100% се вижда, че все още (понякога времето достига час) протича заряден ток - опция Зареждане - ток на зареждане.
За да е верен отчетът на AccuBattery трабва да изключим телефона от зарядното, едва тогава, когато тя покаже съобщение, че батерията е напълно заредена. Единствено в този случай отчетът и е верен.
Ако изключим телефона веднага след като показанието е станало 100% (или малко след това), отчетът на AccuBattery e по-нисък от действителния.
Така че @airbus, може да се окаже, че телефонът ти не е чак толкова зле.  Big Grin Но отговор за истинското му състояние, могат да ти дадат само в сервиз.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Достъп до файла има и без руут. Само с подходящия файл мениджър който има възможност да влезе в руут директорията.

Sent from my LM-G710
Цитирай

Поне да го беше написал кой е този файл мениджър.  Wink  Все ще има заинтересовани да го използват. Аз понеже съм с root, не съм се ровил в тази посока и нямам инфо  Big Grin

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Не помня Big Grin Но ползвам Root Explorer и Solid Explorer. Тоест един от двата...

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • plmng
Цитирай

@plmg, стана ми интересно това, което си писал и си проверих моя файл "fg_fullcapnom", стойността вътре е 1458, което х2 е 2916, а phone info показва 81% здраве, което е точно толкова Smile Телефона е на 2 години и не робувам на такива неща, но сега ми стана интересно и реших да споделя за сравнение какво е при мен. Иначе правя по 20-тина часа, от които 4,30 - 5ч., екран, което не е като в началото, но е супер все още.. Други 2-годишни телефони са много далеч от нещо подобно..
За достигането до файла - без root съм, имам купена SD Maid Pro, която има и Explorer.
Цитирай

Аз също съм на принципа, че телефона е за това да ни служи, а не ние да му робуваме. Когато ходих в сервиза беше по друга причина, но просто така от любопитство попитах какви са условията на гаранционната смяна на батерията. Иначе просто така заради спорта съм се ровил в тези неща. И поради това, че чета доста оплаквания от батерията, особенно след идването на Орео-то. Практически все още нямам осезаеми усещания, че батерията е позагубила от капацитета си. Дори в сервиза ми предложиха, ако желая да ми подменят гаранционно батерията, при все че не достигнала "критичните" 82%. Не я подмених, тъй като имам още една година гаранция, а и както вече писах не чуствам осезаема нужда от подмяната и.
Относно файл мениджърите... В семейството ми има един "не root-нат" Samsung и довечера мисля да проверя с кои от тях може да се прочете съдържанието на fg_fullcapnom.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Сега погледнах и при мен този файл на S7. Показва 1228, което пресметнато е към 81% от началния обявен капацитет. Телефона ми е на малко над 2 години и го зареждам всяка нощ на бавно безжично зарядно.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай

Сложих  Root Explorer и Solid Explorer, но не дадоха достъп до root directory - sys - class - power_supply - battery - fg_fullcapnom.
Явно трябва рутване.

Преди малко заредих телефона изключен от 2%. Зареждането отне само 75 минути, с активирано бързо зареждане. Май е тръгнала батерията , четейки

Цитат:Samsung Galaxy S7 has a 3000mAh battery and takes 90 minutes to fully charge from 0% when using an Adaptive Fast Charger with Cable
Цитирай

Аз нямах руут на моя S7 Edge и файловете можеха да се видят. Сигурен съм в това,че няма нужда от руут.

Sent from my LM-G710
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)