Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

Да, няма нужда от руут, трябва в настройките на експлорера да се активира показването на скрити файлове.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
Аксесоари

Аз ползвам ES explorer и няма проблем да отворя файла и без руут.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай

Информативно - от Булграм ми смениха гаранционно оригиналната батерия на почти 2 години на 79% живот октомври месец. В момента новата батерия е на 89%. Смятайте колко са им оригинални оригиналните части.
Цитирай

Дори и оригинална, ако е постояла на склад, а и не се знае кога е произведена, тя старее...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

[-] 1 потребител изказва благодарност на batproho за това мнение:
  • airbus
Цитирай

(2018-12-18, 13:21:45)aladin написа:  Информативно - от Булграм ми смениха гаранционно оригиналната батерия на почти 2 години на  79% живот октомври месец. В момента новата батерия е на 89%. Смятайте колко са им оригинални оригиналните части.

С кое приложение мериш? Колко цикъла показва броячът на батерията? Това е по-важната метрика, защото не си направил няколко цикъла на заряд/разряд, отчетената стойност на капацитета няма как да е коректна.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2018-12-08, 11:09:57)degman написа:  Аз нямах руут на моя S7 Edge и файловете можеха да се видят. Сигурен съм в това,че няма нужда от руут.

Sent from my LM-G710

Успях да достигна без рут.

Резултатите:

fullcamnom   - 1334
accubattery  - 2412 mAh
phoneinfo     - 88,93%

Koe e реалното?
Цитирай

При мен пък новата батерия за по-малко от година се е стопила до 85% според статистиката на Phone Info и 89% според AccuBattery. Доста тъжно, ако е наистина.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Извинявам се за въпроса, но колко са нови тези батерии?
Защото телефона, вече е на 2-3 години. Ако е произведена вчера, преди месец, или няколко месеца, хубаво, може да се каже, че е нова. Но ако е някоя залежала по складовете от преди 2 години … батериите се скапват и от неизползване (стоене).

Моята е:
Battery Discharge Cycles: 361
Battery Health: 82.07%

Manufacturing Date: 2016.09.06

Edit: Забравих да кажа, че информацията е от Phone info

Купен от ментелците 11.2016 г.
Цитирай

Батерията е нова в смисъла, че старата беше сменена в началото на 2018. А кога е произведена не мога да знам без да отлепя капака и да погледна батерията.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Аз те разбирам за новата, нова е защото се сменил старата. Но може да се окаже, че новата е произведена преди да е произведен телефона. (малко вероятно е). Ще караме докато издържат и така.
С една дума да не давам 100 да ми сменят батерията Big Grin, че може да е същия резултат или близък.
Цитирай

Почвам да имам подозрения, че безжичното зареждане може повече да износва батерията. Денем ползвам телефона до 40-50% заряд, като след това цяла нощ е на бързото безжично зарядно, но с изключено бързо безжично зареждане. Някой друг от форума, който зарежда само безжично, наблюдава ли по-бързо износване?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Аз зареждам само безжично, бавно, по цяла нощ. За повече от 2 години вече не съм забелязал голямо деградиране на батерията. Още от началото го зареждам всяка нощ, независимо на колко процента е.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • ivkos
Цитирай

(2018-12-30, 17:35:38)ivkos написа:  Почвам да имам подозрения, че безжичното зареждане може повече да износва батерията. Денем ползвам телефона до 40-50% заряд, като след това цяла нощ е на бързото безжично зарядно, но с изключено бързо безжично зареждане. Някой друг от форума, който зарежда само безжично, наблюдава ли по-бързо износване?
Аз ползвах 2 години близо безжично бавно зареждане и батерията ми се износваше нормално даже не съм я сменял ами така го продадох. Пада е бързия изправен на самсунг.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • ivkos
Цитирай

Здравейте, може ли да споделите колко часа СОТ правите?
Сутринта изключвам телефона (s7e) от зарядното на 100%, ръчкам го през деня нормално без игри, и в 16:00ч е на 10% с 4 часа СОТ, с Орео 8.0.0.
С Нуга по-добър ли е бил живота на батерията?
Благодаря.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай

Да разбира се. Когато пуснаха телефона с андроид 6 правеше двойно, и не се шегувам. Ето един мой резултат: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1316455 Просто вижте за какво става въпрос ако някои от вас не знаят или са забравили за каква батерия си говорим. Но самсунг прецакаха всичко разбира се.

Sent from my LM-G710
Цитирай

Добра ми се струва консумацията. Правя не повече от 3 - 3:30 часа с Нуга, при включено постоянно Wi-fi. При мен батерията е заминала след година и половина експлоатация. Драстично може да се каже от месец. На 06.12.2018, акубатери показваше 85% или 2561мAh. Днес - 80% или 2387 mAh, докато phoneinfo сочи 87.7%, а fullcapnom - 1317.
Цитирай

И аз вчера си оставих телефона, за смяна на батерия в А1, които от своя страна го изпращат в Булграм. Останах озадачен че ме накараха да си изключа пръстовия отпечатък, понеже било необходимо да ми върнат и "фабрични настройки" в сервиза... Първоначално отказах, но ми казаха че така няма как да ми приемат апарата. Нормална практика ли е това, все пак сменят само батерията, а аз нямах други оплаквания..?

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Връзват си гащите с фабричните, но не винаги ги правят. И да, искат да се махат пръстовите.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2019-01-22, 08:16:49)batproho написа:  И аз вчера си оставих телефона, за смяна на батерия в А1, които от своя страна го изпращат в Булграм. Останах озадачен че ме накараха да си изключа пръстовия отпечатък, понеже било необходимо да ми върнат и "фабрични настройки" в сервиза... Първоначално отказах, но ми казаха че така няма как да ми приемат апарата. Нормална практика ли е това, все пак сменят само батерията, а аз нямах други оплаквания..?

Колко време ще отнеме смяната на батерията в Булграм?   След направено запитване за същото в Сръчко, получих отговор за нужда от поръчка на батерията, което изглежда ще отнеме повече време.
Относно настоящата батерия - СОТ малко над 2 часа.
Цитирай

(2019-01-22, 11:36:30)airbus написа:  След направено запитване за същото в Сръчко, получих отговор за нужда от поръчка на батерията, което изглежда ще отнеме повече време.

Те за всичко така казват, за да се застраховат да не те излъжат, ако случайно нямат частите налични. Ако ги имат налични и веднага някой ти подхване телефона, отнема 1-2 часа.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivkos за това мнение:
  • airbus
Цитирай

(2019-01-22, 11:36:30)airbus написа:  Колко време ще отнеме смяната на батерията в Булграм?   След направено запитване за същото в Сръчко, получих отговор за нужда от поръчка на батерията, което изглежда ще отнеме повече време.
Относно настоящата батерия - СОТ малко над 2 часа.

Понеже съм от Бургас и нямам пряк досег до Булграм, а телефона е купуван от М-тел/А1, та чрез тях го изпратих. Иначе те се презастраховаха със срок седмица, две...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

[-] 1 потребител изказва благодарност на batproho за това мнение:
  • airbus
Цитирай

От месец и аз съм собственик на S7 edge, закупен втора ръка от eBay - UK.  Телефонът е неразличим от нов, но батерията е на 600 цикъла и 85% според phone info. Accubattery показва 76%. На ден правя около 4 часа и половина СОТ, като го зареждам вечер до 80%. За цялата нощ (12 часа) пада с 5-6%. На следващия ден с 4 часа и половина СОТ пада до 20% и тогава зареждам отново. Accubattery изчислява максимум СОТ 7 часа или 33 часа комбинирано ползване.

Въпреки добрите резултати мисля да сменя батерията, но не мога да открия оригинална. Затова съм се спрял на тази  -

https://www.ebay.de/itm/PolarCell-Akku-f...SwoSFbULAW

Има добри отзиви, немско качество 3800mha.  Производителят твърди, че няма по-мощна батерия за S7е на пазара. Но е литиево-полимерна. Това дали ще е проблем за телефона?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2019-01-27, 18:59:37)bialk написа:  От месец и аз съм собственик на S7 edge, закупен втора ръка от eBay - UK.  Телефонът е неразличим от нов, но батерията е на 600 цикъла и 85% според phone info. Accubattery показва 76%. На ден правя около 4 часа и половина СОТ, като го зареждам вечер до 80%. За цялата нощ (12 часа) пада с 5-6%. На следващия ден с 4 часа и половина СОТ пада до 20% и тогава зареждам отново. Accubattery изчислява максимум СОТ 7 часа или 33 часа комбинирано ползване.

Въпреки добрите резултати мисля да сменя батерията, но не мога да открия оригинална. Затова съм се спрял на тази  -

https://www.ebay.de/itm/PolarCell-Akku-f...SwoSFbULAW

Има добри отзиви, немско качество 3800mha.  Производителят твърди, че няма по-мощна батерия за S7е на пазара. Но е литиево-полимерна. Това дали ще е проблем за телефона?

Ето оригинална според написаното: https://www.citytel.bg/battery-samsung-galaxy-s7-edge
Поне сайта е български и имат магазин даже и сервиз и може да отидеш на място и да я видиш и сам да прецениш.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

В dice.bg са наистина оригинални и са с 2 години гаранция. https://dice.bg/samsung-battery-eb-bg935...item26968/

.. За мен тези неща да се зарежда от 20% до 80% са пълна простотия, без да искам да обидя никого, но така ползваш реално едни 60%... Моят телефон е вече почти на 3 години, почти през целия му живот се зарежда от 3-4% до 100% и сега ми изкарва деня с много ръчкане, правя 5-6 часа дисплей.. Ако се случи така, че да не го ползвам много, отиват и 2 дни.. Мисля, че като за 3 годишен си е супер.. Просто съвет - не се обременявайте с тия статистики и приложения, анализиращи батерията.. Ако изкарва деня без проблем, какво ти трябва повече.. Ако не успява.. Тогава, разбира се, за смяна е... Smile
Цитирай

Съгласен съм, че в Dice би трябвало да са оригинални, ама после идва въпроса къде ще ти я сменят и как ще го направят. Винаги съм се чудел на манталитета ни да минем тънко и после да ревем, че не е както трябва. Защо просто не го занесе телефона в официалния сервиз, където ще го направят така, както трябва да бъде, с оригинална батерия, гаранция и всичко това свършено от професионалист? Предполагам няма да струва повече от 60, максимум 70 лв. и забравяш. А със тия да си вземеш батерия ако може за 10 лв. и да си я сложиш сам ако може даже, това е много Бай Ганьовско мислене и после почти със сигурност евтиното ще излезне скъпо.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)