Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

Съгласен съм, и аз бих я сменил в официален сервиз, защото само те ще го направят наистина както трябва, ще запазят гаранция, водоустойчивост и тн.. Но всеки си преценява. Имам приятели, на които изобщо не им пука дали задния капак е залепен както трябва и изобщо на мястото си, понеже са опаковали телефона в тефтер, например, и през ум не им минава да има какъвто и да било допир с вода.. Всеки ползва различно и си преценява Smile Аз просто препоръчах място, откъдето може да бъде купена наистина оригинална батерия с две години гаранция Smile
Цитирай
Аксесоари

Съмнявам се в dice да са оригинални, още повече в  bulk пакет. Нагледал съм се на такива в алиекспрес. Знам, че в сервиз ще ми сложат оригинална, но съм от провинцията и това ме възпрепятства повеме, отколкото цената. Сменял съм батерии на капсуловани LG G1 /LG G2 и мисля, че ще се справя и с S7 edge, макар че тук ще се наложи и внимателно нагряване с пистолет за горещ въздух. Поръчал съм си инструменти и двойно лепещо за гърба. Остава само да намеря оригинална прясна батерия, което е по-трудната част.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на bialk за това мнение:
  • airbus
Цитирай

На сервиза на Samsung може да го пратиш и по куриер по принцип, не е задължително да си от голям град с такъв сервиз. Ама ти вече си се подготвил, така че успех, дано не се окажа прав и всичко да мине точно  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Ползвал съм dice сума ти пъти, оригинални са им нещата със сигурност и са много коректни. Официален дистрибутор на самсунг са, а и кой ще ти даде 2 години гаранция за китайска реплика Smile .. Но не искам да звуча като техен адвокат или представител. Препоръчах ги и толкова, ти си решаваш. Успех Smile
Цитирай

(2019-01-28, 15:57:19)ivan_vylka написа:  Съгласен съм, че в Dice би трябвало да са оригинални, ама после идва въпроса къде ще ти я сменят и как ще го направят. Винаги съм се чудел на манталитета ни да минем тънко и после да ревем, че не е както трябва. Защо просто не го занесе телефона в официалния сервиз, където ще го направят така, както трябва да бъде, с оригинална батерия, гаранция и всичко това свършено от професионалист? Предполагам няма да струва повече от 60, максимум 70 лв. и забравяш. А със тия да си вземеш батерия ако може за 10 лв. и да си я сложиш сам ако може даже, това е много Бай Ганьовско мислене и после почти със сигурност евтиното ще излезне скъпо.
Питал съм за смяна на батерията в няколко сервиза, и с тяхна батерия, уж оригинална, обявените цени варираха 70~100лв.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

(2019-01-29, 09:24:32)batproho написа:  Питал съм за смяна на батерията в няколко сервиза, и с тяхна батерия, уж оригинална, обявените цени варираха 70~100лв.

При 180-200 долара за нов телефон, 100 лв за смяна на една батерия, е направо обир.
Цитирай

@bialk
Зареждаш по доста странен начин ... напомняш ми един съфорумец, който беше луднал по това и ....ефект нямаше.

Не виждам нищо притеснително в издръжливостта на батерията ти. Струва ми се безсмислена и рискована гимнастиката ти.Не мога обаче да скрия любопитството си от крайния ти резултат! Ще се радвам да споделиш после.

@batproho
В официалния сервиз е 70лв. до колкото помня със смяната. Напълно нормална цена.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • venko1407
Цитирай

Polarcell поне със сигурност са оригинални (с 2 години гаранция), производителят дори дава 100 евро награда ако някой намери по-голяма батерия от тяхната за модела. Любопитен съм дали Accubattery наистина ще отчете 3800mha. Попитах ги за дата на производство, отговориха м.май 2018г. Застоялостта не би трябвало да е проблем за Li Pol батериите, доколкото знам стареят литиево-йонните. Но пък литиево-полимерните издържат по-малко цикли. Все още съм пред дилема...
Цитирай

(2019-01-29, 11:08:21)airbus написа:  При 180-200 долара за нов телефон, 100 лв за смяна на една батерия, е направо обир.

Не искам да влизам в излишни полемики и да разводняваме излишно темата но, НОВ 7Edge НЯМА, камо ли за 180-200лв. Та в случая цена за батерия и смяна около 70-80лв. е коректна.

На моят, два месеца преди изтичане на гаранцията, ми я уважиха и чрез М-тел/А1 в Булграм ми смениха батерията.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

(2019-01-30, 10:18:15)batproho написа:  Не искам да влизам в излишни полемики и да разводняваме излишно темата но, НОВ 7Edge НЯМА, камо ли за 180-200лв. Та в случая цена за батерия и смяна около 70-80лв. е коректна.

На моят, два месеца преди изтичане на гаранцията, ми я уважиха и чрез М-тел/А1 в Булграм ми смениха батерията.

Бъркате доларите с левовете по-доре. Все още не са 1:1! Wink   Има толкова видео материал как се сменя батерията. При наличните инструменти и материали, сглобката няма да е по-различна от тази в сервизите. При смяната на екран, оторизираният сервиз  надраска капака. Имаше неизчистено лепило - мускаци, нещо като хелметекс.
[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • bialk
Цитирай

То и за това е "оторизираният сервиз " като не ти хареса какво са свършили ... не го приемаш и искаш подмяна за тяхна сметка.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

       
Телефона е на 2г и 1м.Как ви се струва батерията?

.... S22 Ultra Phantom White 256GB
.... S10 Plus Prism White 128GB....
.... S7 Edge Silver Titanium 32GB .....
Цитирай

С тая графика и зареждане - никак.

Sent from my LM-G710
Цитирай

Попаднах на оферта в OLX за счупен S7 edge за 50 лева. Реших да го взема за експерименти. Първото нещо бе да го отключа, понеже бе с FRP ON. След това инсталирах Phone info за да проверя състоянието на батерията. Показанията се оказаха отлични - 288 цикъла и 94% здраве. При сравнението с моя S7E (611 цикъла, 84%) забелязах някои интересни неща, свързани с планираното овехтяване на Самсунг:

1. Файлът fg_full_voltage на телефона с 288 цикъла е с показания 43125, което означава, че батерията може да се зарежда до 4.3125 волта, докато на телефона с 611 цикъла волтажът е намален на 4.2875. Тоест батерията във втория случай вече се зарежда само до 4.2875 в, докато при нов телефон (до 250 цикъла във файла battery_cycles) батерията се зарежда до 4.3500 волта. Самсунг продават сервизна батерия 36000 mha, които обаче се постигат при заряд 4.4 волта. Следователно ако купим нова оригинална батерия и я поставим на нов телефон, ще имаме само 3521 mha, вместо обозначените 3600, защото зареждането ще изключи при достигане на 4.3500 волта. Още по-лошо - ако поставим новата батерия на телефон с над 500 цикъла заряд тя ще се зарежда само до 4.2875 волта.

2. Файлът fg_cycle се нулира при фактори ресет, но battery_cycle си остава дори и при поставяне на нова батерия.


Прикачени файлове
.png comp-table.png Размер: 51.46 KB  Сваляния: 73
.png S7-edge-profile.png Размер: 102.29 KB  Сваляния: 65
[-] 1 потребител изказва благодарност на bialk за това мнение:
  • ivkos
Цитирай

(2019-02-10, 12:05:42)bialk написа:  Следователно ако купим нова оригинална батерия и я поставим на нов телефон, ще имаме само 3521 mha, вместо обозначените 3600, защото зареждането ще изключи при достигане на 4.3500 волта. Още по-лошо - ако поставим новата батерия на телефон с над 500 цикъла заряд тя ще се зарежда само до 4.2875 волта.

Може би затова сменят и дънните платки? Чудех се защо когато преди година оставих телефона за смяна на батерия ми бяха сменили и платката, но има логика да са го направили, за да не се случи това, което описваш. Това обаче повдига въпроса защо нямат методи за ресетване на чипа, отговорен за тези данни, а сменят цялата платка? Обаче в това няма много смисъл от бизнес гледна точка (а.к.а. скъпо е).

P.S. Много любопитни експерименти и добър анализ си направил. Ако си публикувал някъде допълнителни експерименти, данни или заключения, може ли да споделиш?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Преди малко отворих телефона и откачих батерията. След като я закачих проверих отново показанията: batt_cycle си беше същия - 290, но другият файл fg_cycle се нулира. За съжаление fg_full_voltage  остана непроменен, понеже е вързан към batt_cycle. Забелязах и друго - след разкачането на батерията здравето й се покачи от 94% на 97% ( fg_asoc 97, fg_fullcapnom 1720).

Някой с руут може ли да пробва да редактира fg_full_voltage?


ПС - Намерих страхотно приложение, което директно извлича данните от файловете за батерията. Разработено е от екипа на Phone Info. Ето какво показват батериите на двата телефона (след рестарт положението на батерията на счупения телефон се е подобрило до 99%):


Прикачени файлове Миниатюри
       
.apk Akkuwerte auslesen v1.2.apk Размер: 149.91 KB  Сваляния: 52
[-] 2 потребители изказват благодарност на bialk за това мнение:
  • airbus, master89q
Цитирай

А реално има ли резултат или само по цифри?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Реално това са резултати за състоянието на батерията. Всеки може да го провери сам, а тези, които са сменили батерията си в сервиз, могат да проверят дали е ресетнат брояча в дънната платка (batt_ cycle). Защото ако не е ресетнат, няма как да могат да ползват пълния й капацитет.
Цитирай

Май не разбра въпроса ми. Реален резултат има ли след направената интервенция? Например при еднакви условия(осветеност,тип връзка за мобилни или WiFi, качество, клипа да е еднакъв, качеството от тубата еднакво, винаги да се тества от 100% на долу и т.н.) на клипче в тубата за 2ч изхарчва 30%, а след корекцията изхарчва само 22% ?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Това приложение само констатира състоянието на батерията. Няма как с него да се подобри заряда. Все пак може да се калибрира батерията като се изчака след 100 процента докато показанията на charge_now станат 0. Ако показва 2 значи все още се зарежда макар и на 100%. Когато се покаже нула, без да се откача зарядното, се набира *#0228# и се натиска quick start. Изчаква се 4-5 секунди докато екранът светне и батерията вече е калибрирана.
Цитирай

Аз знам, че само констатира.

Добре ще попитам по друг начин - Какъв е смисъла от цялата "гимнастика". Има ли разлика в издръжливостта на батерията след интервенцията? Нали след нея уж имаш повече mHa и зарежда до максимума, който преди не е бил достижим т.е. трябва да имаш и повече автономен живот. Това така ли е?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Съвет за това дали да ремонтирам 7едж, който постепенно угасна, като допускам че причината е че не го ползвам редовно от 6м. приблизително, т.е. включвах го по 1-2 пъти в седмицата, да се ъпдейти и т.н., защото ползвам друг тел. Ще продължа по този начин , та въпросът е струва ли си да го ремонтирам при тази ситуация т.е. дали ако го оставя така няма да се скапе съвсем след време и въобще да не може да се поправи или да го приведа в работно състояние?
Цитирай

(2019-01-05, 22:02:55)degman написа:  Да разбира се. Когато пуснаха телефона с андроид 6 правеше двойно, и не се шегувам. Ето един мой резултат: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1316455 Просто вижте за какво става въпрос ако някои от вас не знаят или са забравили за каква батерия си говорим. Но самсунг прецакаха всичко разбира се.

Sent from my LM-G710
Дайте съвет как да подобря резутатите? Със стоково рутнато орео съм и сменена батерия с оригинална.
Направо ми се плаче.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

SM-G780G/DS
Цитирай

Аз със нова батерия го зареждам по два пъти на ден от известно време насам... Със смяна на платката или с нов телефон се оправя това, за съжаление. Поне до този извод стигнах, след като се рових из нета да видя защо не го интересува телефона, дали си с нова батерия, или си с амортизирана такава.

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай

(2019-02-10, 12:05:42).bialk написа:  Попаднах на оферта в OLX за счупен S7 edge за 50 лева. Реших да го взема за експерименти. Първото нещо бе да го отключа, понеже бе с FRP ON. След това инсталирах Phone info за да проверя състоянието на батерията. Показанията се оказаха отлични - 288 цикъла и 94% здраве. При сравнението с моя S7E (611 цикъла, 84%) забелязах някои интересни неща, свързани с планираното овехтяване на Самсунг:

1. Файлът fg_full_voltage на телефона с 288 цикъла е с показания 43125, което означава, че батерията може да се зарежда до 4.3125 волта, докато на телефона с 611 цикъла волтажът е намален на 4.2875. Тоест батерията във втория случай вече се зарежда само до 4.2875 в, докато при нов телефон (до 250 цикъла във файла battery_cycles) батерията се зарежда до 4.3500 волта. Самсунг продават сервизна батерия 36000 mha, които обаче се постигат при заряд 4.4 волта. Следователно ако купим нова оригинална батерия и я поставим на нов телефон, ще имаме само 3521 mha, вместо обозначените 3600, защото зареждането ще изключи при достигане на 4.3500 волта. Още по-лошо - ако поставим новата батерия на телефон с над 500 цикъла заряд тя ще се зарежда само до 4.2875 волта.

2. Файлът fg_cycle се нулира при фактори ресет, но battery_cycle си остава дори и при поставяне на нова батерия.


Имам два телефона S7. Показанията и на двата, относно батерията, са общо взето идентични.
Зареждам ги като процентната индикация стигне до около 40-50, и изключвам когато достигне 100. Понякога след пълното зареждане, телефона остава свързан и за по-дълго време, но не по-вече от половин час. Общо взето това е начинът на зареждане,
Според показанието от това приложение, което е и идентично с това на Phone Info, което пък и няма как да е по различно, като цяло циклите на зареждане не са много, обаче износването на батерията изглежда че е високо. Всичко това ме навежда на мисълта, че циклите на зареждане, не оказват чак такова значение относно оставащият капацитет на батерията.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)