Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

За да не съм голосовен-това е положението в момента:
[Изображение: ba98dbbdc97617a7eaff41da9a8b7e7c.jpg]
Имам доста приложения, игри почти не играя...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

ето при мен Smile

[Изображение: 1183b65702939883ef8db35883b486cb.jpg]
Цитирай

На 20% му боднах зарядното

[Изображение: 9cec55995289717d.jpg].[Изображение: 4797908ad380fc7f.png].[Изображение: 2ef6aecda9be1ebd.png]

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Ужасно е това с андроид систем - за 4 часа стенд бай, 70% от източената батерия за това време е нейно дело. Дано в майския ъпдейт да е оправено, че телефона така е тотал щета Big Grin

POCO F1
Цитирай

Колко часа ви дава estimated battery usage, като дръпнете зарядното ?
[Изображение: 2016_05_25_10.jpg]
Цитирай

По принцип разликата между сейв мода и ултра сейв мода е много малка.... 1-2 часа примерно... а при теб разликата е очебийна Big Grin

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай

Друго питам, колко ви е тази стойност, след вадене на зарядното:
[Изображение: 2016_05_25_10.jpg]
Цитирай

Знам за какво питаш но тъй като съм с С6 се въздържах от коментар, а и казвам кое ми прави впечетление.... то също е равносилно на горепосоченото което искаш. Иначе все ки път е различно, понякога 25-26 часа... понякога по малко.

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай

то това зависи от как си ползваш телефона. При мен пише от 32 до 38-40 часа.

   

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Мерсаж колега.
Цитирай

(2016-05-25, 23:40:08)Legend написа:  то това зависи от как си ползваш телефона. При мен пише от 32 до 38-40 часа.

Sad  Странно, никога не ми е показвало повече от 16 часа. Стоков ром и почти нищо допълнително инсталирано, вайбър само.

[Изображение: screenshot_118.jpg]
Цитирай

Ако е много нов, му трябват няколко дни да калкулира и да се учи как го използваш и ще се коригира.

POCO F1
Цитирай

Разликата идва от там,че си ползвате телефоните повече от мен, това е. Аз моя го зареждам на ден и половина/два.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Пак ще върна темата за дрейна на Android System, от който преди и аз се оплаквах. Реших по-подробно да изследвам консумацията на батерията и открих, че един wakelock за бекъп е държал телефона буден. След това направих следното:
1. Settings > Backup and reset > в категорията Google account > Back up my data го изключих.
2. Рестартирах телефона.
3. Отидох на същото място и включих обратно опцията.

Оттогава насам е минала над половин седмица и не съм имал повече от няколко минути на ден Stay awake на Android System.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Ок, сега и аз го направих, но освен че не седи буден, батерията държи ли ти усезаемо повече или?
Защото при мен сега е 11 часа буден, но пък съм доволен от батерията

Samsung Galaxy S7adge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Винаги съм бил доволен от батерията, дори и с дрейна. Но просто беше недопустимо батерията да пада от стоене на масата или в джоба.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2016-05-26, 18:17:09)lavazza написа:  Ако е много нов, му трябват няколко дни да калкулира и да се учи как го използваш и ще се коригира.

Да, прав си, ето след 3-4 дни , как се промени:
[Изображение: 2016_05_26_14.png] [Изображение: 2016_05_27_02.png] [Изображение: 2016_05_28_05.png]
Цитирай

То си го и пише, че на база 7 дни калкулира и прогнозира.
Аз честно да си кажа може би и с цел да се повторя виждам голяма разлика след като спрях Aways on display функциятаSmile))
Въпреки че често натискам power бутона, телефона хаби по малко енергия.

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

Хора как да стане работата с android system много точи това чудо, знам, че има проблем пробвах с рестарт на телефона след зареждане - всичко беше ОК първите 1-2 дни 2% за едно денонощие докато преди беше с по 10-12% и после пак. Споменахте с down upgrade, но как става ? Или някое друго решение, че е много зле положението ?

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай

Изключи Google Backup и рестартирай, от там идва проблема. 
   

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2016-05-28, 23:07:15)ivan_vylka написа:  Изключи Google Backup и рестартирай, от там идва проблема. 

Не е само от там, моят е спрян и пак е 14% за около 32 часа .... Чакаме майския ъпдейт другата седмица.

POCO F1
Цитирай

Аз съм с майски ъпдейт още от началото на май и всичко си продължава по старому, нищо не са оправили

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2016-05-28, 23:25:31)lavazza написа:  Не е само от там, моят е спрян и пак е 14% за около 32 часа .... Чакаме майския ъпдейт другата седмица.

Абсолютно нормално е това, по-ниско трудно ще го свалиш, ако не жертваш много от функционалностите на смартфона. Не може да накараш операционната система въобще да не хаби батерия. Все пак е отговорна за немалко неща.

Важното е вътре в статистиката на Android System да не е твърде много Stay awake.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2016-05-29, 11:58:15)ivkos написа:  Абсолютно нормално е това, по-ниско трудно ще го свалиш, ако не жертваш много от функционалностите на смартфона. Не може да накараш операционната система въобще да не хаби батерия. Все пак е отговорна за немалко неща.

Важното е вътре в статистиката на Android System да не е твърде много Stay awake.

Ами на мен тези около 2 часа и малко, варира, не ми се струват нормални, при все, че използвам само синхронизация на контакти и кийп. Най-дразнещото е, че преди да го сложа да се зарежда на около 30%, поглеждам, че KNOX е използвал около 6% от изхабения заряд. Какво са направили незнам, ама ми се струва прекалено. Ще взема да си сложа Package disabler да видя без него как ще е.

POCO F1
Цитирай

Имате ли наблюдения над консумацита в 4G? при мен ми се струва доста висока - имам настроен owncloud на сървъра вкъщи и съм пуснал автоматично качване на снимки и клипове. в събота снимах няколко клипа на един детски рожден ден и забелязах, че докато ги качи батерията започна да пада с по 1% на няколко минути. сега пък stream-вах музика пак през 4G като бях с bluetooth слушалки и отново се получи нещо подобно - обед е, а вече съм на 66% с 1 час display time. за 1 път при който и да е телефон, който съм използвал до сега има толкова голяма консумация от мобилната мрежа при дейности като stream-ване, upload и т.н.
Също така забелязах, че когато телефона е на wifi видимо батерията пада по-малко при неизползване на телефона. дали този "феномен" не е причинен от "супер" качеството на родната ни мобилна мрежа?Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)