Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

Зависи от безжичното, например моето не поддържа бързо зареждане. Сменя се от смарт мениджър, батерията, горе в дясно, разширени настройки/едно и също е дали с кабел, дали с безжичното/.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
Аксесоари

Не е едно и също , има и за кабел отметка и за безжичното зарядно !!!

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S7 edge -- Black,Onyx --32GB + Samsung Gear 2 Neo !!!
Цитирай

Цитат:gogon
   ..Сменя се от смарт мениджър, батерията, горе в дясно, разширени настройки...


   jaryy
   .. има и за кабел отметка и за безжичното зарядно !!!

   Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk



Да, две отметки са - едната за кабелното, другата за безжичното зареждане.
Когато не си дал "отметка" си зарежда като нормално зарядно.

                                                                    
Цитирай

Така е, не съм изпадал в подробности, просто исках да насоча колегата, а пък той сам ще се ориентира
".И ако да от къде се сменя".
Благодаря за уточнението.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

При мен си има само една отметка. Няма отделно за кабел и безжично. 7.0 BGL Даже пробвах да го сложа на безж. зарядно да вида дали няма да се появи.

'g'SM-G955F
Цитирай

Възможно е да се появява, само при ползване на оригинално, безжично зарядно.. ето и шотче:


Прикачени файлове Миниатюри
   

                                                                    
Цитирай

След ъпдейта до 7.0 ми се струва, че батрията ми пада изкючително бързо. Каква може да е причината?
Върнах фабричните след инсталацията.

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

(2017-03-13, 18:58:33)i770514 написа:  Здравейте,мога ли да избирам как да ми се зарежда телефона с безжичното зарядно.Имам предвид бързо или нормално.И ако да от къде се сменя.

Вчера го  намерих случайно. Това го спира бързото безжично зареждане. От менюто което е показал geogi4a ако го спреш и го поставиш на безжичното зарядно, то го активира отново.


Прикачени файлове Миниатюри
   

SGS III / SGS IV / SGS VII Edge
Цитирай

Legal76, инсталирай си GSam Battery Monitor и наблюдавай известно време кои програми ти хабят батерията.

На мен например тази програма ми помогна да разбера, кои програми ми дрейнват батерията и ги махнах, а също и че понякога причината е в самата GSM мрежа.
Цитирай

Иключих архивирането, рестартирах. След това рековъри чистих.
Да се надявам, че нещата ще се подобрят.

Ще я видя и ще пробвам.

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

Няколко дни след ъпдейта, нещата ще се подобрят.

                                                                    
Цитирай

(2017-03-10, 23:44:45)Lam3r4e написа:  Иди в Настройки - Поддръжка на устройството - Батерия - Консумация на батерия - Горе в дясно 3те точки - Оптимиз. ползване на батерия - Разреши месинджъра да може да се оптимизира
След което отиваш и го оптимизираш Smile
Благодаря,но се оказа че е бил оптимизиран,пък винаги е над екрана като юседж.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

HTC Legend rooted
Цитирай

(2017-03-14, 18:55:24)byland написа:  Благодаря,но се оказа че е бил оптимизиран,пък винаги е над екрана като юседж.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Доста дъвкана тема е тоя Messenger. След вкарването на "My day" функцията започна целия тоя дрейн. Аз моя го реших като му забраних ползването на данни във фонов режим и когато реша да си пиша повече време с някой отварям "chat head". Така messengera не минава във фонов режим и ползва интернета т.е получавам известия.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай

(2017-03-15, 10:50:21)С.Игнатов написа:  Доста дъвкана тема е тоя Messenger. След вкарването на "My day" функцията започна целия тоя дрейн. Аз моя го реших като му забраних ползването на данни във фонов режим и когато реша да си пиша повече време с някой отварям "chat head". Така messengera не минава във фонов режим и ползва интернета т.е получавам известия.
Мисля че с изключването на чат хедс се оправиха нещата Smile

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

HTC Legend rooted
Цитирай

Да, и аз съм го изключил и е доста по добре

SamsungGalaxyS7E

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Телефона ми е на 1 месец и досега само с оригиналното зарядно без бързо зареждане съм го зареждал, това нормално ли е?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Не вярвай на подобни програми.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

(2017-03-15, 21:25:11)Mochkata написа:  Телефона ми е на 1 месец и досега само с оригиналното зарядно без бързо зареждане съм го зареждал, това нормално ли е?

От едно зареждане не дава много точни данни, според мен поне десет направи. Ето как е при мен, след седмица прави седем месеца:
   
Цитирай

Аз изтрих програмата понеже наистина ще е по добре засега да не вярвам но след някой друг месец пак ще я пробвам
Цитирай

Не знам как ги правите тези СоТ. Аз едвам изкарвам 3 часа, а имам 8-9 приложения, като на половината съм спрял Background data и т.н. Бях със 7 от мтел, после дръпнах от саммобиле 6 BGL като сложих с один всички файлове и направих factory reset & delete cache и пак едно и също. Махнал съм телефона в 7 сутринта от зарядното и в 10 вече е на 92 процента, като имам само 10-15 мин екран. Всичко изглежда нормално в battery usage, но просто телефона си му пада бързо батерията. Освен това като го поръчкам 15-20 минути и го усещам загрял дори през калъфа. Странна работа.

Максимално допустимия размер на подписа е 400 символа, разположени на до 2 реда!
Цитирай

Wipe cache partition от Recovery направи също кеша е данните на маркета и на сървисите на гугъл и ще ти се оправи батерията. Синхронизациите които не ти трябва регулирай... GPS да не е включен постоянно и също уиджета за време, ако ползваш той по локация или по интернет? В раздела за Заводски настройки Архивиране на моите данни трябва да е изключено.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

За всички, на които им пада бързо батерията и загрява на включен екран, без реално да се ползват натоварващи приложения:

Вижте в статус бара дали при включен WiFi излиза и иконката на мобилен нет - 4G ,H+. Не трябва да се показва - само деленията за мрежата трябва да са там.
Това си е бъг още от 6-цата при мен, продължи си и тук.

 S7Edge  MiMax  Mate20Pro S21Ultra
Цитирай

(2017-03-20, 13:07:10)rado__8 написа:  Wipe cache partition от Recovery направи също кеша е данните на маркета и на сървисите на гугъл и ще ти се оправи батерията. Синхронизациите които не ти трябва регулирай...  GPS да не е включен постоянно и също уиджета за време, ако ползваш той по локация или по интернет? В раздела за Заводски настройки Архивиране на моите данни трябва да е изключено.


Всичко това си е направено. ГПС е настроен да търси по wifi/3g (не ползвам ЛТЕ). Както и да е. Тъпо да се се изръсиш доста пари, и после за един ден батерията да ти е долу. Телефона е махнат от зярадно преди 6:30ч., имам 45 мин Screen time и съм 20 % надолу вече. Както и да е. Благодаря ви за съветите.

Максимално допустимия размер на подписа е 400 символа, разположени на до 2 реда!
Цитирай

Мога да ти покажа на твоя телефон демек същия модел съвсем различен разход от твоя, а са еднакви Smile Зависи как ползваш телефона, ако изтриваш recent apps не го прави, освен фейсбук и месинджър те трябва да ги махаш ръчно когато не ги ползваш нотификациите си идват без проблем. Антивирусни или Пестене на батерия да няма Smile



[Изображение: photo_2017_03_20_12_43_04.jpg]



[Изображение: photo_2017_03_20_12_42_57.jpg]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2017-03-20, 13:27:03)ffenn написа:  За всички, на които им пада бързо батерията и загрява на включен екран, без реално да се ползват натоварващи приложения:

Вижте в статус бара дали при включен WiFi излиза и иконката на мобилен нет - 4G ,H+. Не трябва да се показва - само деленията за мрежата трябва да са там.
Това си е бъг още от 6-цата при мен, продължи си и тук.
При мен е точно така, както си описал.
Преди не беше и батерията държеше страхотно. Сега, хем пада бързо, хем грее при разговор или ползване на екран.
Как да оправя това с изключването на 4G?

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)