Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

Има два начина - никой обаче не решава проблема за постоянно. Може и да има начин за постоянно решаване - аз обаче не го знам.
1 начин - рестарт на телефона
2 начин - смяна на мобилни мрежи - 4г - на 3г- на 2г - пак връщане - докато изчезне иконката - горе -долу след 2-3 минути се оправя. Следи се с пуснати ВиФи и данни.
Проблемът се проявява предимно на 3Г и 4Г след проведен разговор на случаен принцип - поне аз не установих някаква закономерност - понякога минава и седмица преди да се появи.

 S7Edge  MiMax  Mate20Pro S21Ultra
Цитирай
Аксесоари

(2017-03-20, 18:20:52)ffenn написа:  Има два начина - никой обаче не решава проблема за постоянно. Може и да има начин за постоянно решаване - аз обаче не го знам.
Има и трети начин,но е доста радикален....Иначе решава проблема за постоянно...Smile


Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Цитирай

Свалих телефона от зарядното в 12.00 на 100%. В момента, в
6.40ч е на 69%.
Погледнах Настройки-Консумация на батерия и най отгоре със 17% и Оставане буден 8.35 ч беше приложението Оставане буден.
Има ли как да го оправя, защото го ползвам и не искам да го махам?

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

Кое не искаш да махаш?

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Виждам, че не е излязло приложението което яде батерия, а не искам да деинсталирам.
ЗАПИСВАНЕ НА ОБАЖДАНИЯТА се казва.
п.п. за да не отварям нова тема; приложението записва само ИЗХОДЯЩИТЕ МИ ОБАЖДАНИЯ, а не всички?
От настройки не намирам опция?

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

Колеги, рових се из форумите, но не успях да намеря информация която на мен да ми свърши достатъчно работа. В опцията на телефона, която показва колко % ми ядат приложенията phone idle ми е на първо място като заема точно толкова време колкото от свалянето от зарядното. За какво иде реч и как мога да реша това, ако е проблем?

Максимално допустимия размер на подписа е 400 символа, разположени на до 2 реда!
Цитирай

Преди малко установих огромен дрейн от Google Assistant. Последните няколко часа беше държал телефона нонстоп буден, защото е слушал да кажа 'Ok Google', дори при изключен екран, което принципно не трябва да прави. Това със сигурност е бъг и интересното е, че не успях да изключа тази опция от настройките му, затова стигнах до крайността да му затрия данните на Google App и на Google Play Services, последван от рестарт на телефона.

За пореден път мизериите на Google топят батерията и разбирам защо Samsung малко по малко бягат от счупената и лагваща екосистема на Android и използват Tizen. Засега с часовниците, а след някоя година като нищо и с флагманските телефони.



[Изображение: emubD88.png]

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

В настройка език на търсене слагаш само български, което автоматично изключва 'Ok Google' защото не се потдържа български и забравяш за този дрейн.

Samsung Galaxy S7
Цитирай

Система Андроид топ консуматор
       

Как да спра дрейна?

SGS III / SGS IV / SGS VII Edge
Цитирай

(2017-03-29, 16:09:46)blagoy написа:  Система Андроид топ консуматор

Как да спра дрейна?

Първо анализирай кое причинява дрейна:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1289027

След това спирането е най-лесната част.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Кеша и данните на гугъл и от рековъри... за кой ли път вече щях да го напиша. Имате ли чакащи приложения за актуализация се получава дрейн.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2017-03-29, 20:15:01)rado__8 написа:  Имате ли чакащи приложения за актуализация се получава дрейн.

Сигурен ли си? Някой друг потвърждавал ли го е? Държал съм някои приложения без ъпдейт със седмици и никога не ми се е получавал дрейн точно от това. Но пък дрейнове от други щуротии на Google мога да изредя поне в 3-4 случая...

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Здравейте. Съжалявам за тъпия въпрос, но не виждам опция за изтриване на кеша от диспечера на приложенията, кажете как се прави. С Андроид 7 съм, но там няма такава опция. Искам да изтрия кеша на Google Play магазина и Google Play sevices с последващо чистене на кеша и от Recovery, както е описано многократно в темата. Целта е да си намаля дрейна от Google Play services, който много ме дразни. Понякога след ден и половина ми топи батерията с окло 400 милиампера, понякога с по-малко - различно е, но не мисля, че е нормално. Сега съм спрял Google Play services, но така телефона направо си е скопен. Приех ъпдейта за надграждане до Андроид 7 с идеята, че така ще се оправят нещата, но ефект имаше само първия ден - след първото зареждане на телефона дрейна се възстанови.
 Ако някой разбира, ще съм благодарен да ми разчете и тази графика:
     
Цитирай

(2017-03-29, 20:53:21)ivkos написа:  Сигурен ли си? Някой друг потвърждавал ли го е? Държал съм някои приложения без ъпдейт със седмици и никога не ми се е получавал дрейн точно от това. Но пък дрейнове от други щуротии на Google мога да изредя поне в 3-4 случая...

Ако си получил известието и не си актуализирал проблем няма говоря за нови известия за актуализации на приложения/е.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2017-03-29, 21:42:34)dorsy написа:   Ако някой разбира, ще съм благодарен да ми разчете и тази графика:

На пръв поглед графиката ти изглежда без проблем. Разгледай таблиците под графиката, за да видиш кое по колко ти е будило телефона. Но пак казвам, че според мен от 8:30 до 13:00 имаш нормална консумация от 25% - все пак имаш водени разговори, доста дисплей и работа с доста приложения. Плюс това телефонът си е спал, когато не е бил ползван (жълтите черти в ред Doze), както и Usespace wakelock-ците са на рядко.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2017-03-29, 22:14:41)ivkos написа:  На пръв поглед графиката ти изглежда без проблем. Разгледай таблиците под графиката, за да видиш кое по колко ти е будило телефона. Но пак казвам, че според мен от 8:30 до 13:00 имаш нормална консумация от 25% - все пак имаш водени разговори, доста дисплей и работа с доста приложения. Плюс това телефонът си е спал, когато не е бил ползван (жълтите черти в ред Doze), както и Usespace wakelock-ците са на рядко.

Не мога да се ориентирам в таблицата, но благодаря за отговора. А относно чистенето на кеша, от къде точно се прави?
Цитирай

Направих дсичко както е описано с ичистването на кеша, първо от диспечера на приложенията, а после и през recovery. Няма никакъв резултат, услугите на гугъл продължават да ми точат от батерията. Сега съм ги изключил, но не са ми активни гугълските приложения. На мен всъщност ми трябват само картите, но за съжаление и те не работят. Дали има възможност да е от някое приложение или от това, чезабранявам всичко. Имам приятел, който е със същия телефон, същия андроид и го няма тзи дрейн, а казва, че нищо не е спирал и всичко в настройките му е по подразбиране. Нали уж телефоните са еднави, операционната система също, а при мен има проблем. Какво ще ме посъветвате да направя?
Цитирай

Предполагам е от някое приложение твое така че почвай д триеш едно по едно като почнеш от последните инсталирани актуализирани.
Цитирай

Без да имам за цел да се заяждам - просто питане ,което имам:
1.Какъв е смисъла да си купиш телефон за една камара пари , последен модел с всички екстри и т.н - и да му спреш всички екстри,услуги,синхронизации,локации и т.н само с цел да спестиш няколко % батерия .
2.Какъв е проблема толкова с това да се зарежда телефона всеки ден?

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай

Ами най-малкото за да не се налага да я смениш след една година.

 
Цитирай

(2017-04-01, 14:05:32)Valentin4ou написа:  Без да имам за цел да се заяждам - просто питане ,което имам:
1.Какъв е смисъла да си купиш телефон за една камара пари , последен модел с всички екстри и т.н - и да му спреш всички екстри,услуги,синхронизации,локации и т.н само с цел да спестиш няколко % батерия .
2.Какъв е проблема толкова с това да се зарежда телефона всеки ден?

Тъй като отговора засяга всякакви телефони, ще се осмеля да ти отговоря.
Мен лично ми идва в повече постоянно да го слагам в контакта (всеки ден). Иначе за батерията е доста относително от марката телефон дали ще се наложи да се сменя. Мисля, че моята не е мръднала от както го имам, но това е съвсем различен телефон от вашият и затова е относително.
И наистина би станало кофти, ако телефонът ти е капсулован и след 10 месеца се наложи да сменяш батерията заради fast charging примерно (както се наблюдава при ноут 4 за честите смени на батерии, некапсулован) - това е ако нямаш гаранция .. Ако имаш, мисля че просто си го пращаш на сервиз за сметка на търговеца, стига да няма нещо друго като клауза в договора за покупко-продажба (т.е да се е задължил примерно за половин година да отговаря за батерията ти).
Цитирай

(2017-04-01, 14:05:32)Valentin4ou написа:  Без да имам за цел да се заяждам - просто питане ,което имам:
1.Какъв е смисъла да си купиш телефон за една камара пари , последен модел с всички екстри и т.н - и да му спреш всички екстри,услуги,синхронизации,локации и т.н само с цел да спестиш няколко % батерия .
2.Какъв е проблема толкова с това да се зарежда телефона всеки ден?

1. Не спирам нищо освен NFC и BT
2. Зареждам го всеки ден
3. Аз лично съм супер доволен от батерията на телефона.


Някои хора имат проблеми с батерията защото:

1. След ъпдейт се получава понякога дрейн и разнообразни други проблеми
2. Тъпи приложения които са наблъскали самите потребители и които правят дрейн
3. Тъпи приложения на гугле които правят дрейн
4. Тъпи приложения на самсунг които правят дрейн
5. Скапан обхват и ръчкане на 8 чата едновременно и теглене на некви снимки на некоя фолк певица(примерно)....
6. Настройки на някое приложение или на самия телефон които правят дрейн
7. Ползване на максимална яркост и играене на неоптимизирани игри или други подобни
8. Услугите на гугле са се актуализирали и правят дрейн

Те отделно защото с тях е приключение като те налазят.

9. Настройки в приложението на Google, което от няколко версии на андроид е в настройките - там има локализация, и разни други интересни опции които причиняват дрейн и по подразбиране са пуснати за да ни следи гугле


Как се оправят тия неща - хард ресет(нулиране с фабричните данни), ровене по настройките на всичко в телефона, чистене на данните на услугите на гугле редовно(седмица, месец) , избягване на тъпи приложения които са 99% от тези в Google Play. Тоест наистина стойностните приложения са мижитурна част сравнение с боклуците в маркета.


Sent from my SM-G935F
Цитирай

Нещата май отиват към хард ресет. Въпроса е след като го направя какви първоначални настройки да направя с акунтите в гугъл, самсунг и майкрософт, за да избегна проблемите? Взможно ли е дрейна да се отчита като консумация от google services, а реално да се предизвиква от приложения на самсунг или майкрософт, или настройки в техните акаунти?
Цитирай

Направих хард ресет и почти всички настройки са ми по подразбиране, сега ще чакам да видя какъв ще бъде резултата.  Между другото някой знае ле къде е настройката дали иконите на приложенията да са със или без фон, при първоначалните настройки ми излезе, но сега не мога да я намеря? С андроид 7 съм.
Цитирай

Settings>Display>Icons frames, Настройки>Дисплей>Икони в кадър или както там са го превели.

Максимално допустимия размер на подписа е 400 символа, разположени на до 2 реда!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)