Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

С тия услуги нищо не е сигурно. Не може да го твърдиш точно за тях Wink
Цитирай
Аксесоари

Може. Лично аз, от една дузина телефони, не съм имал проблем с тях. По ме съмнява някой вграден самсунг ап.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Добре де, може ли толкова малко да държи батерията на S7 в стендбай?
Изкарва 48 часа без почти никакво ровичкане. Включен само Wi-fi, skype и нещо друго. В същото време А5 2015 на 2 години, с включени същите програми и още десетки такива, както и доста ровичкане заминава на 72 часа. И двата телефона са с Андроид 6, използвам и бавното зареждане на S7. От какво може да е този дрейн?
Цитирай

(2017-08-08, 07:49:58)airbus написа:  От какво може да е този дрейн?

Battery Historian

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2017-08-08, 09:48:06)ivkos написа:  Battery Historian

Графиките не ме интересуват. Търся реално решаване на проблема. Сетих се че включих една от най-големите глупости, а именно да заключвам екран и да го отключвам с пръстов отпечатък. Следват тестове..... Smile
Цитирай

В такъв случай един момент да извадим кристалните кълба и да ти кажем кое точно ти точи батерията. Kapitulation

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2017-08-08, 10:22:54)ivkos написа:  В такъв случай един момент да извадим кристалните кълба и да ти кажем кое точно ти точи батерията. Kapitulation

Ще пробвам, но не знам дали ще мога да се оправя с програмата, вижда ми се сложна.

Някой може ли да сподели отзиви за издръжливостта на батерията при 6-та и 7-ма версия на Андроид? Благодаря!
Цитирай

Да, батерията е супер. Разкарай скайп.

Sent from my LG-D802
Цитирай

Ако искаш можеш да ми пратиш бъгрепорта на лично, да ти го погледна.

На теория 7 трябва да има една идея по-икономичен стендбай заради малко по-доброто енергоспестяване с Light Doze. На практика аз лично не откривам съществена разлика между 6 и 7 нито при стендбай, нито при screen on time, и съм все толкова доволен от батерията.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

На еджа да, но на s7 разликата изобщо не е малка при 7.0. Аз усетих съществена разлика като ъпдейтнах.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-08-08, 10:35:57)degman написа:  Да, батерията е супер. Разкарай скайп.

Sent from my LG-D802

Възможно е, въпреки че не съм имал проблеми на телефоните с него. Използвам  по-старата версия.

(2017-08-08, 10:38:47)ivkos написа:  Ако искаш можеш да ми пратиш бъгрепорта на лично, да ти го погледна.

На теория 7 трябва да има една идея по-икономичен стендбай заради малко по-доброто енергоспестяване с Light Doze. На практика аз лично не откривам съществена разлика между 6 и 7 нито при стендбай, нито при screen on time, и съм все толкова доволен от батерията.

Изпратих ви.
Цитирай

И аз съм много доволен от батерията на С7. До колегата с проблема - дай скрийншот от потреблението от вграденото меню в настройките. Ще свърши работа.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Eто:

[Изображение: Screenshot_20170808-135432.png]

[Изображение: Screenshot_20170808-135449.png]

[Изображение: Screenshot_20170808-135457.png]
Цитирай

Колко е времето на екран? Ако може, цъкни на "Система андроид" в списъка и постни скрийншота.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

От данните, които ми прати на лично, 1h 14min му е времето на екран. Просто телефонът не се ползва. Но въпреки това, консумацията му при стендбай е 1.5%/h, което не е супер много, но ми се струва, че може да се намали до около 0.5%/h. И май е с Android 6, а както казах Android 7 би трябвало да има половин идея по-добър стендбай.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2017-08-08, 16:20:59)e34v8 написа:  Колко е времето на екран?  Ако може, цъкни на "Система андроид" в списъка и постни скрийншота.

Заредих го.

(2017-08-08, 17:30:20)ivkos написа:  От данните, които ми прати на лично, 1h 14min му е времето на екран. Просто телефонът не се ползва. Но въпреки това, консумацията му при стендбай е 1.5%/h, което не е супер много, но ми се струва, че може да се намали до около 0.5%/h. И май е с Android 6, а както казах Android 7 би трябвало да има половин идея по-добър стендбай.

Благодаря за информация и пояснението. Тази вечер ще го тествам пак спрямо А5 .  Остава да направя и хард  ресет, ако не, оставам на старата 5-ца. Smile Не  може нов телефон да го зареждам всеки ден с толкова голяма батерия и яркост на 1/4. Представям си с включено 4G Big Grin
Цитирай

Потреблението винаги е относително.

1.5% на час, ако е само на wifi, без нещо друго включено, не е никак добре. Ако обаче е на 4G, слаб сигнал, пуснати местоположение, BT, nfc, ала бала... тогава пък е супер добре.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

След изключването на WIFI, always on display и пръстов отпечатък, консумацията е много ниска. След 15 часа стенбай, батерията е паднала само с 4%. Това определено надмина очакванията ми Smile Остава да разберем кое точи толкова батерията, самото WIFI или някое приложение.
Цитирай

В зависимост от това какъв Always on Display си включил*, само неговата консумация може да варира от 0.8%/ч до над 1%/ч. Пръстовия отпечатък не знам защо си го изключил, тъй като той не консумира нищо в стендбай.

* зависи дали е часовник, който трябва да се обновява всяка минута, дали има нотификации, които се обновяват при пристигане, дали е черно бял или има цветове и картинки, които консумират повече.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Разбира се, че е always on display


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

(2017-08-09, 08:49:03)airbus написа:  След изключването на WIFI, always on display и пръстов отпечатък, консумацията  е много ниска. След  15 часа стенбай, батерията е паднала само с 4%. Това определено надмина очакванията ми Smile Остава да разберем кое точи толкова батерията, самото WIFI или някое приложение.

Дай пълен списък на приложенията, които имаш инсталирани. На каква осветеност държиш дисплея? Архивирането на данни в Гугъл активирано ли ти е?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2017-08-11, 13:50:16)pockobg написа:  Дай пълен списък на приложенията, които имаш инсталирани. На каква осветеност държиш дисплея? Архивирането на данни в Гугъл активирано ли ти е?

Яркост 1/3. Архивирането на данни в Гугъл е активно, но с изключен нет.
Няма много инсталирано. Както се казва нов апартамент, ама необзаведен:

Skype
Here
Osmand+
и няколко за сензорите
Цитирай

S7 Edge от виваком, купуван началото на май 2016. при еднакво потребление започвам да забелязвам че батерията пада все по-бързо. последните няколко дни се заигравам с battery historian, сменям различни сценарии, като цяло тествам активно и сравнявам с телефона на жената, който е sony xperia x compact. за сега това което бие на очи е ясната разлика в потреблението когато телефона се използва - 12%/1 за сони-то и около 20-21%/ч за с7. това разбира се до голяма степен е заради различните като големина и гъстота на пикселите дисплеи, но все пак донякъде трябва да се компенсира от раликата в технологият между лцд и амолед. според мен с7цата хапва доста при използване, но ще споделя след като имам малко повече наблюдения. разликата при неиползване на телефона също е драстична - сони-то яде 1.5%/ч при неизползване срещу близо 4% (с включен always on) за с7-цата. и двата телефона са пълнофукнционални - без спряна синхронизация, без самолетни и т.н. режими. високото потреблени на с7-цата може да се обясни и заради пуснатия always on, но въпреки това се набива на очи близо два пъти повече wakelocks при с7-цата. изненадата тук е че въпреки, че при с7-цата google services излиза като основен виновник за wakelocks съпоставено с останалите процеси при двата телефона google services буди и двата телефона по почти еднакъв начин, но останалите процеси при с7-цата изяждат много повече и будят процесора на с7-цата много повече отколкото при сони-то. в крайна сметка наблюденията ми сочат не google services като основен виновник за standby drain а останалите много много процеси които будят телефона постоянно.
като цяло не ми харесва накъде отиват нещата - изглежда, че батерията лека полека е започнала да си ходи само след година и 3 месеца. честно казано след сменени 5-6 телефона последните 6-7 години (вкючително и телефони втора ръка) за 1 път забелязвам такава скорошна деградация при батерията.
Цитирай

@d_ave, провери си как ти е капацитетът на батерията и броят цикли на зареждане от последния фактори ресет до момента:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1395805

Командите се изпълняват в някое терминално приложение без $-чето пред тях. Лично не съм пробвал, но най-вероятно ще стане и ако пробваш с някой файл експлорър, който има достъп до системни файлове, дали ще се отворят.

И ако може сподели след това.

При мен fg_fullcapnom = 1452 тоест 2904 mAh за година и половина от началото на март 2016 безпощадно зареждане главно безжично бързо, но чат-пат и бързо жично.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Ха бях го забравил този метод, миналата година бях проверявал. При мен е 1495 или 2990. И аз зареждам главно безжично.ако може да ми се вярва 600 загуба за 15 месеца ми се струва реално. Значи остава да разреша проблема с разхода. Все ми се струва че е бая голям напоследък.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)