Хостинг за AndroidBG благодарение на  
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

мнение 1 426 от e34v8

Просто да си рестартира телефона. Това няма нищо общо с услугите на Гугъл.
Samsung Galaxy ➡  Samsung Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Google Hammerhead Nexus 5  ➡  Sony Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Samsung Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7
Цитирай

мнение 1 427 от degman

С тия услуги нищо не е сигурно. Не може да го твърдиш точно за тях Wink
[Samsung Galaxy S7 Edge Silver Titanium]|Android 7.0 Nougat|
[LG G2 32GB Black]|30F EUR 5.0.2|Dorimanx V12.0|TWRP 3.1.1-0|
Цитирай

мнение 1 428 от e34v8

Може. Лично аз, от една дузина телефони, не съм имал проблем с тях. По ме съмнява някой вграден самсунг ап.
Samsung Galaxy ➡  Samsung Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Google Hammerhead Nexus 5  ➡  Sony Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Samsung Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7
Цитирай

мнение 1 429 от airbus

Добре де, може ли толкова малко да държи батерията на S7 в стендбай?
Изкарва 48 часа без почти никакво ровичкане. Включен само Wi-fi, skype и нещо друго. В същото време А5 2015 на 2 години, с включени същите програми и още десетки такива, както и доста ровичкане заминава на 72 часа. И двата телефона са с Андроид 6, използвам и бавното зареждане на S7. От какво може да е този дрейн?
Цитирай

мнение 1 430 от ivkos

(08 Aug 2017, 08:49:58)airbus написа: От какво може да е този дрейн?

Battery Historian
Galaxy S7 edge  ◦  Black Onyx  ◦  Samsung Clear Cover  ◦  Kingston 128 GB UHS-I  ◦  Android 7
Huawei Watch  ◦  Stainless Steel  ◦  Android Wear 2.0

Battery Historian
Цитирай

мнение 1 431 от airbus

(08 Aug 2017, 10:48:06)ivkos написа: Battery Historian

Графиките не ме интересуват. Търся реално решаване на проблема. Сетих се че включих една от най-големите глупости, а именно да заключвам екран и да го отключвам с пръстов отпечатък. Следват тестове..... Smile
Цитирай

мнение 1 432 от ivkos

В такъв случай един момент да извадим кристалните кълба и да ти кажем кое точно ти точи батерията. Kapitulation
Galaxy S7 edge  ◦  Black Onyx  ◦  Samsung Clear Cover  ◦  Kingston 128 GB UHS-I  ◦  Android 7

Battery Historian
Цитирай

мнение 1 433 от airbus

(08 Aug 2017, 11:22:54)ivkos написа: В такъв случай един момент да извадим кристалните кълба и да ти кажем кое точно ти точи батерията. Kapitulation

Ще пробвам, но не знам дали ще мога да се оправя с програмата, вижда ми се сложна.

Някой може ли да сподели отзиви за издръжливостта на батерията при 6-та и 7-ма версия на Андроид? Благодаря!
Цитирай

мнение 1 434 от degman

Да, батерията е супер. Разкарай скайп.

Sent from my LG-D802
[Samsung Galaxy S7 Edge Silver Titanium]|Android 7.0 Nougat|
[LG G2 32GB Black]|30F EUR 5.0.2|Dorimanx V12.0|TWRP 3.1.1-0|
Цитирай

мнение 1 435 от ivkos

Ако искаш можеш да ми пратиш бъгрепорта на лично, да ти го погледна.

На теория 7 трябва да има една идея по-икономичен стендбай заради малко по-доброто енергоспестяване с Light Doze. На практика аз лично не откривам съществена разлика между 6 и 7 нито при стендбай, нито при screen on time, и съм все толкова доволен от батерията.

Battery Historian
Цитирай

мнение 1 436 от Marto.g

На еджа да, но на s7 разликата изобщо не е малка при 7.0. Аз усетих съществена разлика като ъпдейтнах.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

мнение 1 437 от airbus

(08 Aug 2017, 11:35:57)degman написа: Да, батерията е супер. Разкарай скайп.

Sent from my LG-D802

Възможно е, въпреки че не съм имал проблеми на телефоните с него. Използвам  по-старата версия.

(08 Aug 2017, 11:38:47)ivkos написа: Ако искаш можеш да ми пратиш бъгрепорта на лично, да ти го погледна.

На теория 7 трябва да има една идея по-икономичен стендбай заради малко по-доброто енергоспестяване с Light Doze. На практика аз лично не откривам съществена разлика между 6 и 7 нито при стендбай, нито при screen on time, и съм все толкова доволен от батерията.

Изпратих ви.
Цитирай

мнение 1 438 от e34v8

И аз съм много доволен от батерията на С7. До колегата с проблема - дай скрийншот от потреблението от вграденото меню в настройките. Ще свърши работа.
Цитирай

мнение 1 439 от airbus

Eто:

[Изображение: Screenshot_20170808-135432.png]

[Изображение: Screenshot_20170808-135449.png]

[Изображение: Screenshot_20170808-135457.png]
Цитирай

мнение 1 440 от e34v8

Колко е времето на екран? Ако може, цъкни на "Система андроид" в списъка и постни скрийншота.
Цитирай

мнение 1 441 от ivkos

От данните, които ми прати на лично, 1h 14min му е времето на екран. Просто телефонът не се ползва. Но въпреки това, консумацията му при стендбай е 1.5%/h, което не е супер много, но ми се струва, че може да се намали до около 0.5%/h. И май е с Android 6, а както казах Android 7 би трябвало да има половин идея по-добър стендбай.

Battery Historian
Цитирай

мнение 1 442 от airbus

(08 Aug 2017, 17:20:59)e34v8 написа: Колко е времето на екран?  Ако може, цъкни на "Система андроид" в списъка и постни скрийншота.

Заредих го.

(08 Aug 2017, 18:30:20)ivkos написа: От данните, които ми прати на лично, 1h 14min му е времето на екран. Просто телефонът не се ползва. Но въпреки това, консумацията му при стендбай е 1.5%/h, което не е супер много, но ми се струва, че може да се намали до около 0.5%/h. И май е с Android 6, а както казах Android 7 би трябвало да има половин идея по-добър стендбай.

Благодаря за информация и пояснението. Тази вечер ще го тествам пак спрямо А5 .  Остава да направя и хард  ресет, ако не, оставам на старата 5-ца. Smile Не  може нов телефон да го зареждам всеки ден с толкова голяма батерия и яркост на 1/4. Представям си с включено 4G Big Grin
Цитирай

мнение 1 443 от e34v8

Потреблението винаги е относително.

1.5% на час, ако е само на wifi, без нещо друго включено, не е никак добре. Ако обаче е на 4G, слаб сигнал, пуснати местоположение, BT, nfc, ала бала... тогава пък е супер добре.
Цитирай

мнение 1 444 от airbus

След изключването на WIFI, always on display и пръстов отпечатък, консумацията е много ниска. След 15 часа стенбай, батерията е паднала само с 4%. Това определено надмина очакванията ми Smile Остава да разберем кое точи толкова батерията, самото WIFI или някое приложение.
Цитирай

мнение 1 445 от ivkos

В зависимост от това какъв Always on Display си включил*, само неговата консумация може да варира от 0.8%/ч до над 1%/ч. Пръстовия отпечатък не знам защо си го изключил, тъй като той не консумира нищо в стендбай.

* зависи дали е часовник, който трябва да се обновява всяка минута, дали има нотификации, които се обновяват при пристигане, дали е черно бял или има цветове и картинки, които консумират повече.

Battery Historian
Цитирай

мнение 1 446 от abvabc

Разбира се, че е always on display

Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

мнение 1 447 от pockobg

(09 Aug 2017, 09:49:03)airbus написа: След изключването на WIFI, always on display и пръстов отпечатък, консумацията  е много ниска. След  15 часа стенбай, батерията е паднала само с 4%. Това определено надмина очакванията ми Smile Остава да разберем кое точи толкова батерията, самото WIFI или някое приложение.

Дай пълен списък на приложенията, които имаш инсталирани. На каква осветеност държиш дисплея? Архивирането на данни в Гугъл активирано ли ти е?
SGSVI
Цитирай

мнение 1 448 от airbus

(11 Aug 2017, 14:50:16)pockobg написа: Дай пълен списък на приложенията, които имаш инсталирани. На каква осветеност държиш дисплея? Архивирането на данни в Гугъл активирано ли ти е?

Яркост 1/3. Архивирането на данни в Гугъл е активно, но с изключен нет.
Няма много инсталирано. Както се казва нов апартамент, ама необзаведен:

Osmand+
и няколко за сензорите
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

НАЧАЛО

Купи онлайн таблет или телефон с Android, Invisible SHIELD