Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

Пита се за оторизиран сервиз, където тези неща ги правят гаранционно без пари.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
Аксесоари

От както сложих lite версията на facebook  нямам висока консумация на system android

Преди качваше до 18%


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Да къде в Пловдив могат гаранционно да ми сменят батерията

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай

Accubattery не отчита  всички зареждания. Базира на само 10!  Къде се губят другите? Зарежда се през ден
   
Цитирай

ОС ти изключва процеса на AccuBattery. Ако го добавиш в списъка с приложения, които не трябва да бъдат изключвани, няма да имаш този проблем.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2018-03-18, 18:06:37)ivkos написа:  ОС ти изключва процеса на AccuBattery. Ако го добавиш в списъка с приложения, които не трябва да бъдат изключвани, няма да имаш този проблем.

Как, къде трябва да го добавя?
Цитирай

В настройки/поддръжка на устройството/батерия най-долу има неследени приложения.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Благодаря за съветите и на двамата! Smile
Цитирай

Добре де.. за 19 часа (без да го ползвам) батерията ми стигна до 78%, цъках 30 мин белот -> 70%, пуснах си Радио енерджи - през Chrome, и за 40 мин стигнах до 38%.

В бъгрепорта, като сортирам по Device estimated power use -> Радио- 16%, Хром - 10%
Това не ми се струва нормално
Цитирай

(Онлайн) радиото е стрийм и нон-стоп държи радиото (комуникационния модул) включено. То е един от най-енергоемките компоненти в телефона.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Нищо общо нямат двете
Цитирай

Махнах си Хрома и днес докато разцъкам новините за 10 мин с Firefox - батерията падна и тя с 10 процента.. и S7-цата се включи пак на режим печка. Android system беше изяло 270mAh за тея 10 мин.
Явно пак трябва да правя фактори ресет, ама преди месец правих.. без да връщам настройките от бекъпа.. и ще се опитам да изкарам един ден с тъп телефон.. без нищо допълнително - да видя дали пак ще пече тоя Андроид Систем
Цитирай

Пробвай преди да правиш ресет да изчистиш само кеша от рекавърито. Може да помогне и да не трябва да връщаш заводски настройки.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2018-03-23, 09:49:42)ivan_vylka написа:  Пробвай преди да правиш ресет да изчистиш само кеша от рекавърито. Може да помогне и да не трябва да връщаш заводски настройки.

Кеша го чистя един път в седмицата сигурно Smile
Иначе..  след като сутринта пак стопих 10% за нормативи в момента съм на 70% с почти никакво пипане (да се събират 5 мин сумарно включен екран)
Цитирай

Съмнява ме че батерията ти заминава
И аз съм в момента на 70%
При теб колко време на работа ти показва че остава?
При мен е 18 часа
Цитирай

(2018-03-23, 13:47:40)lost in написа:  Съмнява ме че батерията ти заминава
И аз съм в момента на 70%
При теб колко време на работа ти показва че остава?
При мен е 18 часа

56% -> 8h39m
Ама това е спрямо средната консумация..
И аз си мисля че батерията ми заминава.. и трябва да отида до сръчко - да видя дали ще ми я сменят гаранционно, или пък да си доплатя 80 лв.. Ама ми се иска да изчакам още един месец да даойде ъпдейта до 8 и да видим там как е
Цитирай

(2018-03-23, 15:04:24)sa6ster написа:  56% -> 8h39m
Ама това е спрямо средната консумация..
И аз си мисля че батерията ми заминава.. и трябва да отида до сръчко - да видя дали ще ми я сменят гаранционно, или пък да си доплатя 80 лв.. Ама ми се иска да изчакам още един месец да даойде ъпдейта до 8 и да видим там как е

Преди седмица си получих телефона от сръчко.Беше изпратен с оплакване за батерията  по Accubatery ми показваше 80%.Сменили и батерията и дисплея поради незнайна причина...Но се радвам даже понеже хоум бутона ми беше надраскан.няма следа след тяхна намеса.Препоръчвам

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай

(2018-03-23, 15:04:24)sa6ster написа:  56% -> 8h39m
Ама това е спрямо средната консумация..
Ето на 56%


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Дизейбълнах Хром и карах един ден с Firefox, ама понеже не ме кефи - си върнах Хрома.. и сега като че ли го няма тоя голям бетери лиик и греенето. Даже успях да изкарам една нощ - 11 часа и 20 мин с 5% ток само (телефона беше обърнат с екрана надолу - да не се включва AOD-то, за да пести ток), но обикновено нощта ми минаваше с между 10 и 15%
Цитирай

След въвеждането на ×#0228#  да видя статуса на батерията ми показа 3 блокирани нива
Някой би ли разчел състоянието ми
Дали не ми показва че реве за нова батерия?!
При вас  как е положението?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Всичко си изглежда нормално. Това Level и Level Block отчитат нивото на заряда. Пише 3 защото е в границите между 26% и 35%. Когато е примерно на 90% ще пише Level Block 8

Always looking forward
Цитирай

Да там бях между 25 и 30%
Благодаря
Цитирай

Моята е на 93% и пише Level Block 7

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

   
(2018-03-18, 18:06:37)ivkos написа:  ОС ти изключва процеса на AccuBattery. Ако го добавиш в списъка с приложения, които не трябва да бъдат изключвани, няма да имаш този проблем.


Добавено е , но продължава да не регистрира зареждане. Прескача дни.

Вчера малко повече използвах телефона. Предимно сърф в нета. Направих 30-40 минути скайп. Един час музика - 20 минути тест на слушалки през блутут и 40 минути с кабел.Използвах Wi-fi.
Данните:
Екран 3 часа 380mah
Нет 2 часа 300mah
Система 1:30 часа 200mah
и други незначителни процеси.

Остава заряд на батерията около 30% . Ако бях на 3G щеше да е паднала при това ползване.Нормално ли да пада толкова бързо батерията? За смяна ли е ?  В други теми виждам потребители правят по 8-9 часа екран.

   
Цитирай

Когато я заредите до 100% и извадите зарядното,колко ви показва време на ползване?
При мен преди беше 25 часа сега от скоро взе да показва 17 часа време на работа?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)