Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

(2017-12-13, 10:27:50)mi7ko7 написа:  По въпроса за облака след 15 януари съм крайно разочарован. [...] Но явно компания от тяхната величина не може да си позволи едни 100 мб допълнителни за backup в облака за настройки, съобщения, хронология на обажданията и т.н. Ползвам също и ябълка, която е на доста години, но все още получавам възможност за backup  на настройки, календар... Средностатистическият потребител след като е свикнал с дадена услуга и не се изисква от него да полага допълни усилия за поддръжката, надали ще се занимава с допълнителни облаци, просто ще се чуди, защо след преинсталация на Android му ги няма настройките, тук идва разочарованието към производителя. Можеха да намалят паметта за снимки в облака и без това за всеки това е първото нещо, което му изниква в съзнанието ако нещо се случи с телефона му и затова всеки си е подсигурил по някакъв начин да запази снимките на друг носител/облак.

Според тебе целия клауд ли ще спрат или само опцията за запазване на настройки на приложенията? Ползвал ли си тази опция? Някога работила ли е при тебе? Защото аз не мисля, че в този форум ще се намери човек, който да потвърди, че е успял да си върне настройките на приложенията от този клауд след ресет.

Facepalm1

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
Аксесоари

(2017-12-13, 09:53:24)ivkos написа:  BGL също ги има вградени Skype и WhatsApp... Даже мога да се обзаложа, че си омазал CSC-то след тези рефлашвания.
Цветът на ЛЕД-а не може да се сменя от настройките. Има разни приложения в стора, но не съм ползвал такива и нека колегите подскажат дали могат това, което търсиш.
Относно Skype и WhatsApp... Не обичам да ми се мотаят излишни неща из телефона. Въпрос на вътрешна нагласа. Не че не мога да ги замразя....
Относно LED-a - не е чак толкова фатално, че цвета за пропуснати повиквания не ми е точно по вкуса за да се занимавам с външни приложения...
Дай малко повече инфо за това, какво може да се омаже CSC-то... ей така за да съм информиран. Smile
И двата пъти съм използвал 5-файловите ROM-ове, като при флащването на CSC съм използвал този който е без HOME... т.е. напълно според предписанията за "чиста" инсталация.
Наистина след флашването на BGL версията ми направи впечатление, че в таблицата CSC Code на приложението Phone INFO+ след първата графа - Product Code, следващите няколко бяха празни.
След рефлашването на "оригиналната" VVT версия обаче всичко в таблицата CSC code си е на мястото - точно по същия начин, както беше след началното пускане.
Все пак моля за малко инфо по темата, какво точно може да се оплеска и евентуално доколко е фатално.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Относно LED индикатора пробвай Light Manager или Missed Call Reminder от Google play.

Samsung Galaxy S7 SM-930F GBL
Цитирай

Благодаря колега @KirilVIAS. Не ми се товарят допълнителни приложения. Ще си го търпя така докато свикна... вместо червено при проуснати повиквания да ми мига зелено. Smile
Че излезе ми ново питане. Днес по някое време след обяд ми се появи нова икона в статусбара. Ще пусна скрийншот накрая - става въпрос за най-лявата от групата икони горе  - тази "+ в прекъсната окръжност".
Нищо в настройките не съм променял. Минах два пъти през тях (настройките), превключвах неколкократно почти всяка от тях, но иконата не се маха. В ръководството на потребителя са публикувани основните икони появяващи се в статусбара но такава липсва. Че някой да каже от къде и защо се появява и в кое меню да се ровя...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

(2017-12-14, 17:50:25)plmng написа:  Благодаря колега @KirilVIAS. Не ми се товарят допълнителни приложения. Ще си го търпя така докато свикна... вместо червено при проуснати повиквания да ми мига зелено. Smile
Че излезе ми ново питане. Днес по някое време след обяд ми се появи нова икона в статусбара. Ще пусна скрийншот накрая - става въпрос за най-лявата от групата икони горе  - тази "+ в прекъсната окръжност".
Нищо в настройките не съм променял. Минах два пъти през тях (настройките), превключвах неколкократно почти всяка от тях, но иконата не се маха. В ръководството на потребителя са публикувани основните икони появяващи се в статусбара но такава липсва. Че някой да каже от къде и защо се появява и в кое меню да се ровя...

Настройки/Връзки/Ползване на данни/Записване на данни. Това трябва да го изключиш.
Цитирай

Колеги, приложенията, които не желаете да ви се "мотаят" из телефона можете да си ги деактивирате от настройките на приложенията и така ще ви се махнат от списъка с приложения и няма да ви се "мотаят" там. Wink

След всяка една актуализация на телефона съм бил впечатляван, че Самсунг се стараят да изчистват проблемите си, но най-силно съм впечатлен от завишаване издръжливостта на батерията. С ръка на сърцето мога да кажа, че от всички телефони, които съм имал (не малко) единствено S7 ме впечатли с издъжливост на батерията. Това е лично мнение.
Цитирай

Бях решил да спестя време и да не пиша излишни неща но ще се наложи да ги напиша. В един предходен пост търсех отговор на следния въпрос - има ли версия на софтуера за SGS7 edge, била тя BGL, MTL, GBL или пък някоя, която е предназначена за европейска държава или мобилен оператор, която работи стабилно и няма преинсталирани Skype и WhatsApp. Термина да ми се "мотаят", го написах с цел да съкратя процедурата за по обширни обяснения но се налага да ги напиша.
За първи път попадам на смартфон при който WhatsApp e инсталиран като системно приложение и за първи път имам проблеми с него (WhatsApp). Всъщност WhatsApp го използвам от доста отдавна и никога не съм имал проблеми. Какво се случва ще видите на скрийншотите които ще пусна по долу... Необяснимо точене на батерия. Всичко друго на този смартфон работи идеално... Въпреки, че отчетите имат несъответствие между израходената енергия като % и mA/h, необяснимо е как WhatsApp може да е на първо масто по консумация. Използвам смартфони или на Xiaomi или на Samsung и никога до сега не съм имал подобен проблем...
При предходния цикъл на зареждане за 5 изпратени снимки ми отчете 1час и 45 минути време на връзка и 330 mA/h изразходена батерия. Със постоянно включен Wifi и данни съм и нямам абсолютно никакъв проблем с която и да било връзка за пренос на данни, също така и с другия месинджър който използвам - Viber.
При сегашния цикъл на зареждане (свалил съм смартфона от зарядното вчера в 23:00) изобщо не съм използвал WhatsApp - нито съм изпращал, нито получавал файлове или съобщения... Резултатът ще гo видите на скрийншотите..
Така, че молбата ми е - подскажете някоя версия на софтуера без преинсталиран WhatsApp или пък някакви идеи от къде е възможно да се предизвиква този проблем.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

От скрийншота ти виждам, че телефона май си го носиш за украса само  Big Grin За 21 часа stand by батерията е паднала с 15% и това за тебе е дрейн?! И като гледам как ти изчислява колко време още ти остава на батерията, което е на база последните 7 дни, ти май наистина не го пипаш тоя телефон по цял ден. За втори телефон ли го ползваш не знам, ама направо си е похвална батерията, не е хич за оплакване. Все пак всички процеси работят във фонов режим и това, че WhatsApp ти е на чело на консуматорите с "цели" 15 секунди поддържане на процесора буден само може да говори, че ти не правиш абсолютно нищо друго по тоя телефон. За мен лично нямаш никакво основание да се оплакваш.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2017-12-15, 21:10:47)ivan_vylka написа:  От скрийншота ти виждам, че телефона май си го носиш за украса само  Big Grin За 21 часа stand by батерията е паднала с 15% и това за тебе е дрейн?! И като гледам как ти изчислява колко време още ти остава на батерията, което е на база последните 7 дни, ти май наистина не го пипаш тоя телефон по цял ден. За втори телефон ли го ползваш не знам, ама направо си е похвална батерията, не е хич за оплакване. Все пак всички процеси работят във фонов режим и това, че WhatsApp ти е на чело на консуматорите с "цели" 15 секунди поддържане на процесора буден само може да говори, че ти не правиш абсолютно нищо друго по тоя телефон. За мен лично нямаш никакво основание да се оплакваш.
Моето мнение е същото

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай

@plmng Изкарай го от шкафа и си използвай телефона повече, пък тогава гледай тази статистика. 3% от 15% изхабени за 21 часа е абсолютно нищожно (0.03 * 0.15 = 0.0045 = под 0.5%). Това дали е системно приложение или не абсолютно нищо няма да промени. А това време на връзката малко над 1 час в рамките на 21 часа е съвсем нормално. Все пак приложението предава някаква малка информация със сървърите си.

Не разбирам защо виждаш проблеми там, където такива няма. Не се вкарвай в излишни филми и си ползвай телефона безгрижно. Smile

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Има csc DDE с което бях на s7, но тогава бях със 6.0.1 и ги нямаше. Минуса е, че рядко пускат ъпдейти, но и не знам на 7.0 дали не са ги добавили. Немско е.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Хора помолил съм Ви за съдействие относно даден проблем, така че ако някой може да помогне, да помогне. Не се оплаквам от дрейн и съм написал, че телефона работи идеално. Но не е логично това, което се случва с този WhatsApp. Така, че ако имате нещо конструктивно да кажете пишете, иначе не се хабете... Smile
А за любопитните, да това ми е втори телефон за момента и не е подложен на голямо натоварване..

P.S. Не Ви бях прочел всички коментари... Но виждам, че всеки се е фокусирал някъде другаде... Въпросът е в тези отчетени 208mA/h... не съответстват на отчетените %, но дори и на половинат да са пак са много за това приложение... Имам го на още три телефона или таблета и знам колко е консумацията на WhatsApp...
Така че някой за това да каже нещо... Или да каже версия без преинсталиран WhatsApp, Андроид 7.
Имам възможност да експериментирам, но да флашвам ей така произволно докато "уцеля" такава също не ми се нрави. Smile

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Хммм, 3% за 21 часа... Има нещо!! Носи го в сервиз. Или направо го ресетвай и го пускай в продавалника, някой друг да му мисли с тази ужасна консумация.

Хайде по - сериозно, ще помоля.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

@e34v8...Колега, колега. Мислех си, че този форум е място в което да се обменят мнения или да се получават отговори на въпросите, които вълнуват потребителите. А то се оказва, място на полуехидни "компетенти", мислейки себе си за единствено грамотни и вживявайки се в роля на наставници. Задал сам някой въпрос, който на някого може да му се струва елементарен.. Не можете ли да дадете приличен отговор, на въпроса, който е зададен, а трябва да хъмкате... Хайде нали сте модератор. Имате повече опит и познания от повечето тук,.. такива, които аз може би нямам... И проявявам интерес да разбера... Не за тези %, за което като коне с капаци сте се хванали... А за тези отчетени mA/h консумация. Реални или нереални и в двана случая, коя е причината?
... Ще трябва да си опреснявам знанията по руки май.. за 4pda.ru. Там хората освен познания притежават и доста повече култура и толерантност от 98% от присъстващите тук.
Всичко добро!

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Щом ще се заяждаме: в мнението ти буквално няма нито един въпросителен знак, а твърдиш, че въпросът ти бил за милиамперите. Къде точно в коментара ти от 10 реда има ясно зададен въпрос?

И ето ти отговорът на липсващия въпрос: 208 mAh делено на 3600 mAh = 0.05 = 5%

Като не искаш да послушаш какво ти казваме вече една цяла страница от темата, какво отношение очакваш? Все едно говорим на стена. Със здраве и на теб и поздрави на русскиете.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Колега просто тройно правило се учеше в седми клас мисля... И да не го знам, има калкулатори и сам съм сметнал колко процента са тези 208 ma/h от номиналния капацитет на батерията. Не може при един J7 2017 таблицата на съответствие между изразходени проценти и съответните им ma/h от капацитета на батерията да е наред, а при един уж флагман нещата да  нямат нищо общо с действителността (като пример при J7 2017 на отчетени 20% съответстват отчетени прибилизително 720 mA/h, при S7Edge на същите 20% да съответстват отчетени 1100ma/h при същия капацитет на батерията). Кой е верния отчет? Този но процентите или този на mA/h?
E въпроса в предходните писания съм то задал конкретно за фрапиращия отчет на консумацията на WhatsApp... А липсата на въпросителни е просто въпрос на граматика. Това, че не съм писал никъде такива не промена същността на нещата.. Аз мисля, че това е недостатък на конкретната версия на софтуера. И за това съм помолил, ако някой знае такава без преинсталиран WhatsApp да напише инфо. А не някой да ми смята проценти... Толкова ли е сложно да го разберете?
...Е написах и една въпросителна в предходния си пост за да няма неясноти какво съм питал...Smile
P.S. Колега @ivkos, може пак да кажеш, че се заяждам, ама още чакам компетентния ти отговор с какво съм "омазал" CSC-то (както си се изразил) след префлашването на софтуера. Беше се обзаложил, че съм го сторил Smile

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

За WhatsApp-а - няма ли нещо в настройките на самото приложение, което изпраща статистики нанякъде ?
Цитирай

Аз лично съм го ползвал на еджа ми винаги и сега за пръв път чувам това.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

И на мене не ми се беше случвало но... Телефоните които се ползват в семейството ми са с батерии от 3600 до 4100 ma/h капацитет. Изкарват според натоварването от два до три дни. На всичките има WhatsApp, който се ползва ежедневно. В момента на единия от тях който е зареден преди 56 часа има 26% остатъчен заряд. Използван е два дни +, WhatsApp също е използван активно за съобщения и отчета е 1% и 52 mA/h (при батерия 4100) и време на връзка 18 минути. А на S7 Edge без да е изпратено и едно съобщение след 1ден и 14 часа отчетените mA/h вече са 322 и време на връзка 2 часа и 23 минути...
Нe намирам нищо в настройките му освен една опция за намаляване на изразходваните данни но по време на разговор. Че за това питам за софтуерна версия, която е без предварително инсталиран като системно приложение WhatsApp. Да флашна такава за да видя какво ще се случи при нормалната му инсталация.
Телефона не е нов като модел и Вие, които го имате от по дълго време и сте били с предходни версии на софтуера може би не сте се сблъскали с този проблем.
Моя е произведен на 1 август 2017 и го закупих с предпоследната версия в която WhatsApp беше предварително инсталиран - ъпдейтна се OTA до последната... Ами това е... Smile  От друго не се оплаквам.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Ами виж пост 4011 аз писах.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Благодаря колега. Не знам как, ама съм го пропуснал съобщението. Ще се възползвам от инфото. В момента S7 Edge ми е втори телефон и нищо не ме спира да флашна по стара версия да инсталирам приложението да видя как ще се държи, да ъпдейтна до Андроид 7, но вече с инсталирано приложение и пак да видя резултата.
P.S. Като се замисля обаче при ъпдейт от Андроид 6 към Андроид 7 ще трябва да направя Factory reset... което ще даведе отново да съм с преинсталираното приложение... Е мога да пробвам просто ей така за идеята без fsctory reset...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

(2017-12-15, 22:23:50)plmng написа:  @e34v8...Колега, колега. Мислех си, че този форум е място в което да се обменят мнения или да се получават отговори на въпросите, които вълнуват потребителите. А то се оказва, място на полуехидни "компетенти", мислейки себе си за единствено грамотни и вживявайки се в роля на наставници. Задал сам някой въпрос, който на някого може да му се струва елементарен.. Не можете ли да дадете приличен отговор, на въпроса, който е зададен, а трябва да хъмкате... Хайде нали сте модератор. Имате повече опит и познания от повечето тук,.. такива, които аз може би нямам... И проявявам интерес да разбера... Не за тези %, за което като коне с капаци сте се хванали... А за тези отчетени mA/h консумация. Реални или нереални и в двана случая, коя е причината?
... Ще трябва да си опреснявам знанията по руки май.. за 4pda.ru. Там хората освен познания притежават и доста повече култура и толерантност от 98% от присъстващите тук.
Всичко добро!

Ето, давам ти конкретен отговор - консумацията ти е съвсем вред. Не се занимавай с глупости. Не знам ние дали сме коне с капаци, но ти си човекът, който се е забил в едни цифрички, като... (идва ми наум да кажа кон с капаци). Сега, погледни по генерално на нещата - издръжливостта на батерията ти е ОК. Това че софтуерът на телефона е извел някакви показания за консумация на дадено приложение, които може да не са съвсем коректни... едва ли е проблем, при положение, че батерията ти държи стабилно и нямаш никакъв дрейн. Да, имам някакъв опит с Андроид телефони, не защото съм модератор, а защото съм сменил някой друг. Мога да ти обясня защо е възможно да се получи леко грешно показание в battery stats-а, или защо не е проблем, че WhatsApp е инсталиран на системния дял, но не е за тази тема. Съветът ми е да не си губиш времето с излишни занимания.

Темата е за нови софтуерни актуализации и има потребители, които я следят именно заради това. Достатъчно с разводняването.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Извинения, ако съм те обидил! Аз също съм сменил доста телефони и имам що годе представа от нещата. Що годе, както е думата. Не ми е това работата, но винаги когато има някакъв проблем, дори той да изглежда маловажен за околните, се опитвам да вникна в същността на нещата и да стигна до причината.
Съжалявам ако съм се набутал в неправилната тема, но по моя преценка тази беше най-близка по смисъл и съдържание. Не върви да пускам нова такава заради един единствен проблем. Все пак, ако имаш желание и време, можеш да ми напишеш някой ред на ЛС, какво точно се получава, кой е неверния отчет - този с % или този с отчетените mA/h (несъответствието е същото и при всички други отчети) и има ли начин нещата да станат нормални?
Е приключвам с казуса до тук.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Колега, ето я темата за батерията: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=82075 . Има хора, които я следят и може би са по-компетентни от нас, които следим тази тема. Казваш, че имаш хора в семейството, които използват различни марки телефони; ще ти кажа това: Аз също (подведен) от много хора реших да сменя няколко кирайски марки телефони (флагмани) като приятелите ми се кълняха във всичко свято, че батериите им държат по 4-5 дена. Смених и аз няколко такива марки, но или аз съм карък или те са ме лъгали защото всички телефони, които съм имал, в моите ръце, са държали по еднакво дълго, а именно един ден или максимум два дена, когато съм бил много ангажиран за да ги използвам. Всичките ми телефони са били с постоянно включен WiFi, Bluetooth, GPS, данни без да съм активирал опцията за пестене на батерията. Наслаждавай се на телефони си, а ако много те дразни винаги можеш да го продадеш. Силно се надявам да не съм те обидил.

По темата: Колеги, инсталирах предпоследната актуализация на XEO и не получавам никакви актуализации от тогава. Направих чиста инсталация като върнах фабричните настройки преди и след инсталацията. Имате ли идея къде може да съм сгрешил?
Цитирай

Как да подкарам клипче от Youtube на 2160? Обнових приложението, но дава само до 1440. През брайзер също такава резолюция показва.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)