Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

6 няма да има 8 и си е нормално за самсунг. Ние ще получим 8 и това ще е.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
Аксесоари

https://wccftech.com/samsung-galaxy-s6-oreo/

Storstark
Цитирай

От ноември. А от ноември на сам мълчание.
Цитирай

Днес проверих за актуализации, BTU се ъпдейтна с януарският пач.
Цитирай

И при мен BTU вчера мина с януарския за 2018.

http://4pda.ru/2018/02/11/349643/
тази новина не е от ноември, а от днес. Ама темата е за S7, не за S6. Дано ние го получим скоро и да не е бъгаво, че доста се чува, че 8.0 е по-бъгаво от 8.1 и някои производители прескачат 8.0, но нас няма да ни огрее 8.1 (колкото ни огря 7.1).

Засега телефона се държи супер, след ъпдейта за януари искам да кажа.
Цитирай

Уж е БГ фъмуеъра, а ми се появиха в менютата опции за корейския оператор, като при колегата по-долу. В менюто "настройки" ми липсва опцията, където виждам CSC, затова си свалих една програмка. Според нея обаче нямам активен CSC - възможно ли е това? Кака се оправя тази боза? Иначе като цяло телефона си бачка супер, дори geegbench резултата е значително по-добър от преди...


[Изображение: Capture.jpg][Изображение: Screenshot_20180212_183604.png]
kalybgВчера сложих БГ Ром от официалния сайт. Сега в настройки ми излизат две менюта които не работят. Нещо се е омазало тотално. 
Някой има ли стоков / възстановяващ ром  да го слагам него че се омаза всичко ?

[Изображение: 1a.jpg]

[Изображение: 2b.jpg]
Цитирай

Кога се очаква да излезне андроид 8? Гледам за С8 вече е наличен.
Цитирай

Най-късно по-другия вторник.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

На някой, ако му се рискува - https://www.gsmarena.com/android_oreo_ro...-29591.php

Иначе, официалния OTA и да излезе до 1 март, поне 1-2 месеца ще се точи на вълни по разните региони. Аз ще си чакам, то реално телефона си е супер и с Нугат-а.
Цитирай

Те ако до тогава не обновят одина файда никаква пак ще се чака.
Цитирай

(2018-02-12, 18:52:02)dedepene написа:  Уж е БГ фъмуеъра, а ми се появиха в менютата опции за корейския оператор, като при колегата по-долу. В менюто "настройки" ми липсва опцията, където виждам CSC, затова си свалих една програмка. Според нея обаче нямам активен CSC - възможно ли е това? Кака се оправя тази боза? Иначе като цяло телефона си бачка супер, дори geegbench резултата е значително по-добър от преди...


[Изображение: Capture.jpg][Изображение: Screenshot_20180212_183604.png]
kalybgВчера сложих БГ Ром от официалния сайт. Сега в настройки ми излизат две менюта които не работят. Нещо се е омазало тотално. 
Някой има ли стоков / възстановяващ ром  да го слагам него че се омаза всичко ?

[Изображение: 1a.jpg]

[Изображение: 2b.jpg]

И при мен така се получи. Не се ъпдейтва автоматично. Това го забелязах при последния БГЛ.
Някой да има решение на проблема?

Xiaomi 11T
Цитирай

Последните два ъпдейта на BGL версията тотално са оплескани от производителя. Нямат нищо общо с релийза преди тях в който всичко си е нармално след инсталиране и тези простотии, които излизат изобщо ги няма в предпредпоследния релийз. Теглил съм ги от sammobile и съм ги инсталирал, един по един, като нова инсталация. Така, че нищо не се е омазало при инсталацията - просто производителя го е оплескал и едва ли скоро ще го оправят.
По повод на написаното в предходния пост, решението е да се флашне някоя друга версия - аз съм флашнал тази за Виваком (VVT). При нея всичко е наред.
Вярно, че при нова инсталация трябва да се инсталира всичко на ново...
Изпробвал съм и версията за MTel, но при нея има няколко допълнителни приложения на Vodafone инсталирани като системни, които не могат до се деинсталират.
Във версията за Виваком излиза само едно тяхно приложение, което се деинсталира безпроблемно. Спомням си, че в някой беше писал че и при версията за Теленор всичко е наред.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Телефона ми е с CSC MTL, обновявам го ОТА, но и в началото и сега, нямам никакви приложения на Водафон...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

(2018-02-12, 18:52:02)dedepene написа:  Уж е БГ фъмуеъра, а ми се появиха в менютата опции за корейския оператор, като при колегата по-долу. В менюто "настройки" ми липсва опцията, където виждам CSC, затова си свалих една програмка. Според нея обаче нямам активен CSC - възможно ли е това? Кака се оправя тази боза? Иначе като цяло телефона си бачка супер, дори geegbench резултата е значително по-добър от преди...


[Изображение: Capture.jpg][Изображение: Screenshot_20180212_183604.png]
kalybgВчера сложих БГ Ром от официалния сайт. Сега в настройки ми излизат две менюта които не работят. Нещо се е омазало тотално. 
Някой има ли стоков / възстановяващ ром  да го слагам него че се омаза всичко ?

[Изображение: 1a.jpg]

[Изображение: 2b.jpg]
Как реши проблема че и при мен така се получи
Цитирай

(2018-02-20, 01:47:38)plmng написа:  Последните два ъпдейта на BGL версията тотално са оплескани от производителя. Нямат нищо общо с релийза преди тях в който всичко си е нармално след инсталиране и тези простотии, които излизат изобщо ги няма в предпредпоследния релийз. Теглил съм ги от sammobile и съм ги инсталирал, един по един, като нова инсталация.

Най-вероятно проблемът е оплескано CSC, а не оплескан фърмуер. На BGL съм инсталирал всички ъпдейти само по ОТА и никога не съм имал такива проблеми.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

На практика не би трябвало така да се получава. Не е логично дори и при флашване през ODIN, когато инсталираш последователно версии с еднаква CSC сигнатура, да се получава такова оплескване, каквото са посочили колегите. Тъй като обичам да експериментирам въпросът съм го отработил върху личния си телефон с BGL, MTel и VVT релийзите. Като базова версия съм флашвал през один версиите на всичките посочени три, които са със секюрити пача от 01.07.2017. И при трите при тези версии нещата са съвсем наред в т.ч и при BGL версията (и то при положение, че преди нея съм бил с VVT). След това върху тези три поотделно за всяка съм флашвал един след друг през ODIN, съответстващите им два следващи релийза. При VVT и MTel вероятно защото са фирмени и не са мулти CSC няма отклонения и всичко си е наред.
Но при BGL версията, която е мулти CSC (включваща в себе си няколко CSC) се стартира първата по ред, която е XEO (Poland), а не тази която ти е оригинална за телефона. Така, че за мене проблема си е точно във Samsung и нещата са оплескани точно от тях. (То това се коментираше съвсем скоро май). Не би трябвало през официалния им фирмен инсталатор (Odin), потребителя да няма възможност за избор и след това да се чуди как да опрявя обърквацията, за която мисля че няма никаква вина, след като е спазил всички необходими условия предписани за работа с дадения софтуер (ODIN).... А за появата в настройките на някакъв корейски мобилен оператор в софтуер предназначен за европейски регион изтеглен от официалния сайт на производителя и крашването на софтуера си е виновен точно производителя му.

@ivkos, уважения за познанията ти... Но всеки си има някакви предпочитания и правила по които обича да работи. Ти предпочиташ OTA ъпдейтите. И нямаш тези проблеми. Това са го споменали и други колеги предпочитащи OTA ъпдейтите...
Но има такива които предпочитат да го правят по друг начин или поради това, че са си root-нали тела, им се налага да го правят по друг начин. Телефона ми е купен с, да го наречем, релийз А. След няколко месеца тегля от sammobile и флашвам през ODIN релиийз В със същото упоменато CSC (BGL). След това флашване всичко е OK, CSC не се е променило (таблицата във Samsung Phone Info си е пълна)... следва релийз C - при него всичко също е наред.. Но при релийз D, нещата придобиват характер посочен от други колеги в някой от предходните им постове. Т.е. при всички предходни (BGL) релийзи, флашнати
без значение върху какъв предходен (VVT, MTel), всичко е наред, а при този, който съм нарекъл D, нещата се оплескват. Не се обиждай но ще те попитам и то не за първи път.... Според мене често обичаш да правиш, ще го нарека обструкционистични изказвания... Ще те цитирам - "Най-вероятно проблемът е оплескано CSC, а не оплескан фърмуер"...
Е добре. Какво казваш с това? Ами CSC файла си е част от този фърмуер. Аз или другите колеги, които флашват през ODIN, и всеки път го правят по абсолютно едни и същи правила, предписани от производителя нямат вина за това, че "CSC се е оплескало". Продължавам да твърдя, че точно този, а и следващите релийзи са си оплескани и то точно от производителя им. И основния въпрос тук е не "какво се е оплескало", а "защо се е оплескало".
Можеш ли да дадеш рецепта в контекста на начина на флашване през ODIN, това да не се случва? Ако ли не... Smile
Мисля, че пишем тук за да намерим, не толкова помощ, а отговор на определен проблем. И смятам, че общи фрази и констатации не помагат на никого с нищо.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

(2018-02-20, 10:58:18)ivkos написа:  Най-вероятно проблемът е оплескано CSC, а не оплескан фърмуер. На BGL съм инсталирал всички ъпдейти само по ОТА и никога не съм имал такива проблеми.

Явно е така. Но какво да инсталирам BTU или VVT или да изчакам за нов и евентуално читав BGL? На теленор съм.

Xiaomi 11T
Цитирай

Колега, аз проблема го реших с флашване през ODIN на VVT. C SCS=SCS файла.. - т.е. нова инсталация, както си е редно в този случай. Писал съм по горе инфо за този ROM. Напълно изчистен е - има само едно Vivacom приложение, което може да се деинсталира, т.е. напълно изчестен фърмуер си е. С Български регионални настройки си се стартира. Единствената разлика е, че CSC сигнатурата от BGL става VVT, но като функционалност са напълно идентчни.
Това с изчакването на изчистина BGL версия май не е вариант, тъй като втори пореден релийз излиза и е с гореописаните от колегите недостатъци и едва ли скоро ще го оправят..

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Ами не ми се ще нова инсталация. Но явно няма друго решение за сега.

Xiaomi 11T
Цитирай

А ти с какъв софтуер си? Пишеш Теленор, ама това що значи? Телефон закупен от Теленор, който не е с операторски фърмуер а с BGL или телефон, който е с Теленорска (GBL) версия на фърмуера? Защото ако си с такава, не би трябвало да имаш горните проблеми... Така поне твърдят колеги, които са с GBL флашната през ODIN версия. Но аз не мога да го потвърдя защото нея (GBL) не съм я флашвал.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

От теленор е закупен и съм сега, но съм сложил BGL.

Xiaomi 11T
Цитирай

Вариантите ти са няколко:
1. След като не ти се флашва стоиш и чакаш читав ъпдейт в който проблема да е оправен. Но аз лично се съмнявам, че скоро това ще се случи и че точно с тази версия ще се случи изобщо.
2а. Ако държиш CSC-то ти да е BGL флашваш BGL версията от sammobile от 30-07-2017, която е читава и чакаш, както е посочил колегата @ivkos да ти идва OTA ъпдейт, без да флашваш през ODIN следваща BGL версия.
2б. Флашваш през ODIN някоя от последните операторските версии предназначена за български мобилен оператор, която си тръгва след инсталация с българските регионални настройки... Само CSC-то ти няма да е точно BGL, но в случая това според мене е без значение, след като регионалните настройки са еднакви.
Е има и други варианти и подварианти, но те не се различават съществено от гореописаните. 
Решението обаче си е твое.  Wink

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

(2018-02-13, 12:33:38)enkov написа:  На някой, ако му се рискува - https://www.gsmarena.com/android_oreo_ro...-29591.php

Иначе, официалния OTA и да излезе до 1 март, поне 1-2 месеца ще се точи на вълни по разните региони. Аз ще си чакам, то реално телефона си е супер и с Нугат-а.

Аз качих това което е изчезнало и вече втори ден телефонна се държи добре. Като чели една идея по бърз на първо четене всичко работи но не намирам фрапиращи разлики от 7.0 ех има но очакванията като че ли бяха по големи.
Цитирай

Излезе и за Теленор-SG 7 edge.29mb.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Sony Xperia Z2,Sony Xperia M2,Samsung Galaxy Tab 3 10.1, Lenovo s60

Цитирай

И аз в момента ъпдейтвам на Теленор.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)