Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

За @JTJ, дето след връщане до 7.0 му се оправила батерията отново на 95% - не се радвай, забравил си, че и нашите след ъпдейта от 7.0 до 8.0 отскокнаха на 93-95% и сега пак си е 89.25% (при мен в момента) и си пада полекичка. Няма как "здравето" на батерията (химично-физичен процес - състоянието на сепараторите, на гела, на електролита) да се "оправи" софтуерно. Софтуерно може да се намали дрейна (консумацията), но другото е почти необратимо. При NiCd имаше начини да се оправя ефекта памет със специално зареждане-разреждане, с импулсен ток и т.н., но при литиевите няма начин. Ако наистина за 80 лв се сменя батерията с добра водоизолация след интервенцията (извънгаранционно) си е много добра опция. То е консуматив. Как си сменяте на колите акумулаторите и филтрите? (е, там е заложено да се сменя по-лесно, макар че на Тесла не знам сам можеш ли да си смениш батериите, не съм търсил, ама и колата не е 7 мм дебела и прочие гъзарийки)
Цитирай
Аксесоари

(2018-10-09, 13:49:07)enkov написа:  За @JTJ, дето след връщане до 7.0 му се оправила батерията отново на 95% - не се радвай, забравил си, че и нашите след ъпдейта от 7.0 до 8.0 отскокнаха на 93-95% и сега пак си е 89.25% (при мен в момента) и си пада полекичка. Няма как "здравето" на батерията (химично-физичен процес - състоянието на сепараторите, на гела, на електролита) да се "оправи" софтуерно. Софтуерно може да се намали дрейна (консумацията), но другото е почти необратимо. При NiCd имаше начини да се оправя ефекта памет със специално зареждане-разреждане, с импулсен ток и т.н., но при литиевите няма начин. Ако наистина за 80 лв се сменя батерията с добра водоизолация след интервенцията (извънгаранционно) си е много добра опция. То е консуматив. Как си сменяте на колите акумулаторите и филтрите? (е, там е заложено да се сменя по-лесно, макар че на Тесла не знам сам можеш ли да си смениш батериите, не съм търсил, ама и колата не е 7 мм дебела и прочие г*зарийки)

Абсолютно си прав ,вече е на 85% и продължава да пада.Времето на батерия е почти същото.Единствената разлика която намирам е че при 7.0 не затопля гърба на телефона при бавно зареждане както беше при 8.0. Явно ще се сменя батерия.Последният ъпдейт  при мен отдавна  дойде ,но е с 3 версия на боотлодъра  и не съм го пускал още.
Цитирай

(2018-10-09, 10:16:22)master89q написа:  Здравейте,

някакво развитие с упдатите и "свързаните проблеми с тях" ? Питам тъй като все още съм на 7.0 (т.е не съм упдатнал умишлено за сега). И се чудя дали след последните няколко версии на  firmware е удачно да се минава вече на 8.0 или все още има проблеми (какво е вашето мнение ) ?

Мерси !

Oт какъв зор ще минаваш на 8.0? Досега нито едно приложение не е подканвало за обновяване на ОС. И с 6.0 добре работеше, но без да искам натиснах ежедневната икона  за обновлението и се натресох на 7.0.
Минаването на 8.0 е  повече за кич. Lol
Цитирай

Моят бумбалник стои на 7. Мога да го върна и на 6, но и в двата случая е безнадежден случай. : D (много рядка дефектна бройка, може и нарочно да е разбазикан)
Цитирай

Мхмм и какво телефона ще си остане така с този проблем с точенето на мобилни данни ? Дали няма да се пусне някакъв ъпдейт с опит да се оправи това или тъй като и те като гуугъл поддържат телефоните 2 години и ги оставят ?

И от къде мога да си намеря 7.0 firmware да пробвам с него как ще е от samsung постоянно не може да се сваля и е бавно свалянето?

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=82567 Инсталираш програмата и за нула време ще си свалиш нужния ти rom. Но незнам дали от 8.0 можеш да се върнеш на 7.0. Май новия bootloader не разрешаваше да се даунгрейдва. Ако греша нека някой да ме поправи.

1916 
Цитирай

http://updato.com/firmware-archive-select-model
Цитирай

(2018-10-19, 11:36:03)Alien94 написа:  Мхмм и какво телефона ще си остане така с този проблем с точенето на мобилни данни ? Дали няма да се пусне някакъв ъпдейт с опит да се оправи това или тъй като и те като гуугъл поддържат телефоните 2 години и ги оставят ?

И от къде мога да си намеря 7.0 firmware да пробвам с него как ще е от samsung постоянно не може да се сваля и е бавно свалянето?

Първо провери дали с твоята версия можеш да даунгрейдваш.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Аз даунгрейднах успешно от Теленорското Орео с августовския пач G930FXXS2ERH6 до Теленорската Нуга с януарския пач G930FXXS2DRAA и съм много доволен! При първия опит даде "Fail", но при втория опит мина успешно.

Samsung Galaxy S7 SM-930F GBL
Цитирай

От септемврийския пач е сменен буутлоудъра и след него не е възможен даунгрейд към 7.0.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

GG значи си оставам с 8.0 .... тогава трябва някакъв по стабилен 8.0 евентуално последните на теленор или А1 ... виваком май скоро няма да пуснат нещо което да е с опит да оправят проблема.
Така де ще опитам нищо не ми пречи, че аз съм с Холандския firm 8.0 и нз дали от него може.

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай

Дойде октомврийския пач за сигурността тази сутрин за BGL. Около 65МБ е и на първо четене нищо ново...

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

Каква е логиката да са толкова големи тези пачове, а уж няма нещо съществено ново?
Цитирай

(2018-11-01, 08:35:16)galaxyhopper написа:  Каква е логиката да са толкова големи тези пачове, а уж няма нещо съществено ново?
Е какво му е голямото само 65 МБ е. Имало е пачове по 500-600МБ с промени само по сигурността.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

(2018-11-01, 10:28:56)astankov написа:  Е какво му е голямото само 65 МБ е. Имало е пачове по 500-600МБ с промени  само по сигурността.

Аз прочетох 650 ...
Точно за тях пиша.
Цитирай

(2018-11-01, 10:28:56)astankov написа:  Е какво му е голямото само 65 МБ е. Имало е пачове по 500-600МБ с промени само по сигурността.
С един такъв пач оправиха батерията на андроид 7. Още липсва подобно нещо за 8 явно.

Sent from my LM-G710
Цитирай

Като гледам, за BGL e G935FXXS3ERJ2/G935FOXX3ERH1/G935FXXU3ERHC - т.е. тия много, ама много упорито продължават да държат старите модем и квото там, нещо ме разочароват вече. В тестовите фърмуери гледаш всичко ERJ2 и хоп, пляс - пак старите неща отзад. И то мина октомври, те още клатят октомврийския.

Моля, казвайте и версиите, не само колко МВ бил ъпдейта. Пише си ги още в уведомлението за ъпдейта.
Цитирай

Ами аз минах на телефон без проблемите на самсунга, ама те пък са още по зле с ъпдейтите. Поне засега са безпроблемни Big Grin

Честно казано не знам как щях да издържа със S7 Edge с тия проблеми с модема и батерията и рестартите. Май това ще ми е последния самсунг който купувам.....
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Смениха ми батерията на S7 edge с чисто нова в оторизиран сервиз, и пак правех по 4.30 часа sot максимум при смесена употреба - 4g, wi-fi. Не е нормално за телефон с 3600 mah батерия. Разкарах го. Сега съм с телефон с 3040 mah батерия и правя по 5.30 - 6.00 sot, плюс това съм с ips дисплей, който харчи повече от амоледа. Та всичко е до софтуер явно...

Изпратено от моят PH-1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

S7 Edge като иго взех преди 2 години правеше по 6-8 часа дисплей според зависи ползването. Когато го продадох правеше по 6 на Wi-Fi и по 4 на мобилни. И не е от батерията защото ти със сменена си правил също толкова. Сега с 3000ма правя по 5+ часа на мобилни данни и също съм с ипс. Въпроса е че самсунг много се изложиха с ъпдейтите на този телефон, а реално това е може би най добре продавания им модел. S9+ e страхотен телефон, ама как да си го вземe човек като след година две може да го споходи съдбата на S7. Всъщност съм доволен от телефона си така че определено не съм сгрешил в избора Smile
Цитирай

До онзи ден, преди да го продам, все още беше с августовски пач за сигурността. Сега съм с андроид 9 и пач от 5 октомври... Иначе вярно - супер телефон си беше, обаче се изложиха яко с актуализациите.

Изпратено от моят PH-1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

С NEE съм. Ъпдейт от вчера.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте, преди пвреме си смених CSC-то на телефона.
CSC-то ми беше XEO, Poland. 
Първо флашнах комбинационен файл(SM-G935F Factory_SW(Combination File))
Който е Андроид 6.0.1.
След това флашнах последния излязъл Андроид 6.0.1 за UK (BTU).
Сега CSC-то ми е BTU.
Телефона получи ОТА актуализации до последната версия на Андроид 7.

Телефона го оставих в оторизиран сервиз да му сменят батерията, покрай нея ми върнаха полския ром.

Дали сега със същите файлове мога да го върна към BTU, като се има предвид че сега андроида е 8.0?

SGS III / SGS IV / SGS VII Edge
Цитирай

Внимавай, може сегашния полския да ти е с 3-та версия на буутлоадера. Тогава не може да върнеш на версия 2 (6 и 7 Андроид).
Виж точните номера и версии в момента (може и PhoneInfo да ползваш, ама и телефона ги показва).
[-] 1 потребител изказва благодарност на enkov за това мнение:
  • blagoy
Цитирай

Smile

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)