Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

(2019-10-12, 20:23:32)sapiora написа:  Повечето марки получават по 2 големи актуализации и всичко приключва. След това имат някакви (залъгващи) потребителите актуализации.

Не съм много съгласен.
Имам и J7 2017 дойде с Нуга, получи Орео, след което Пай и официално са казали, че ще получи и 10-ка.
А е среден клас телефон.
Трябваше и тук да пуснат един Пай за s7/s7e.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
Аксесоари

Нещо се бъркаш не знам модел на Самсунг да е получавал повече от 2 актуализации на андройда. Това че някъде било споменато че ще получи актуализацията та дори в официален списък от Самсунг нищо не значи тези списъци ги променят постоянно. Не се и надявай за нова версия щом вече е имало две актуализаций.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
[-] 2 потребители изказват благодарност на astankov за това мнение:
  • rikob, sapiora
Цитирай

(2019-10-19, 09:42:14)MMJ написа:  Не съм много съгласен.
Имам и J7 2017 дойде с Нуга, получи Орео, след което Пай и официално са казали, че ще получи и 10-ка.
А е среден клас телефон.
Трябваше и тук да пуснат един Пай за s7/s7e.

Защо не си съгласен? Дори и цитираната по-горе твоя публикация го доказва към момента. Дошъл е с Нуга, получил е 2 големи актуализации и всичко ще приключи. Като получиш 10-ка тогава можеш да кажеш, че не си съгласен. Извинявам се за последното изречение. Звучи заповеднически, но нямам това предвид.
Цитирай

На А1 излиза обновяване 123.95мб. Някой знае ли какво е новото?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Ми не пише ли какво е?
Вероярно пач по сигурността нищо друго. То добре че и това получаваме още и сигурно това е предпоследната актуализация. Следващата ще бъде през март или април с което телефоните ни ще станат на 4 години и това ще е последната актуализация по график. След това само по осмотрение на Самсунг и при нужда.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

Ние пач по сигурността не е ясно ще получим ли, някои хора още се надяват на Pie.

Интересно, че са пуснали за MTL, MOB и някои други G935FXXS7ESK7 (Security Patch Level November, 2019), а за другите няма дори още бета за ноември/декември. Е, да сме живи и здрави, само да пачнат тоя тъп бъг по-скоро, че е опасен - TextLine (CVE-2019-2232)... В декемврийския на Гугъл е пачнат. В ноемврийския не е пачнат.
Цитирай

G935FOXA7ESL5 - 94.60МВ, мъничко, ама от сърце - подаръче за Коледа от Самсунг ;-) (BTU)

Разбира се, нищо ново, само фиксове и сикурити пач левъл от 1.12.2019.
Цитирай

И аз го получих за регион Турция и нещо ми прави ядове с wi-fi, но ще пробвам на друга мрежа и ако трябва ресет.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

При мене дава грешка при инсталация, много странно...?
Цитирай

Дойде декемврийския пач за С7 BGL. Само ъпдейт по сигурността нищо друго.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

Приятна изненада и секюрити пач с ниво на защита от Януари, почти 306 мб за А1 брандираните едж седмици.

Siemens M55 > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K800i > Sony Ericsson C905 > Sony Ericsson Xperia X10i > Samsung Galaxy SIII Sapphire black > Samsung Galaxy SIII Neo Metalic Blue > Samsung Galaxy SVII Edge Black Onyx > Samsung Galaxy S9+ Midnight black > Samsung Galaxy Note 20 Ultra Mystic Black with android 12 and ONE UI 4.1 > Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black with android 12 and ONE UI 4.1
Цитирай

Малко е странно положението със android 9.0 и S7, защото, да телефона наистина е получил 2 големи ъпдейта 7 и 8, само че не знам дали сте наясно, за случая със galaxy note 7, но след като гърмяха яко преиздадоха следващата (2017) година същия телефон с оправена батерия под името galaxy note fan edition, който излезе заедно с note 8-цата, и беше с по-новия от оригинала android 7 nougat. Съответно телефона получи андройд 8 и миналата година и 9. А това си е note 7, същата рам памет същия процесор и като цяло почти всичко му е еднакво със S7-цата, и исторически винаги всяка година note и S-сериите си вървят еднакво с една и съща андройд версия и стигат до една и съща версия. Самсунг буквално имат версията на 9ката за S7, направена. Това е същата версия за този note fan edition, защото е буквално същия телефон (като хардуер). И е много лесно просто да пуснат ъпдейта към S7 сървърите но понеже преиздадения note е 2017-та и видиш ли получава 1 версия нагоре.
Много тъпа ситуация .. Буквално може да си дал 1500лв през 2016-та за S7 edge и 2019та твой приятел да си купи A10 за 200лв и да има по-нова андройд версия от теб, дето S7-цата ще измете пода по производителност с A10-ката.
Цитирай

Прав си така е но политиката им е такава - 2 големи ъпдейта и край. Целта е ясна по-малко разходи за устройства който не носят приходи вече и стимулиране да се купуват нови. В xda-developers направиха ром от този на фен едишъна и го има там ако на някого му се занимава с руутване и флашване аз се отказах от това отдавна защото винаги има някакви бъгове за които не се казва. Освен това не виждам голяма полза от 9.0 освен че в относно софтуера ще пише версия на андройд не 8.0 а 9.0 разликите са козметични и нищо ново и съществено. Между другото моят с7 направи 4 години вече и ми е време ми е за нещо ново.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

Пристигна мартенски ъпдейт за S7, сигурно това ще е и последния такъв.
Цитирай

Официално поддръжката за s7/s7e приключи с последния ъпдейт. Това ме наведе на мисълта че вече мога спокойно да руутна телефона и го направих. Не е това основната причина но за нея повече ще напиша в темата за батерията.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

Как го рутна?И какво спечели от това?Питам каква е ползата, за да реша дали да се занимавам!

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Има го на клип в интернет или накратко флашваш TWRP рекавъри с Odin и после задължително изтриваш data партишъна след което има един файл които се флашва през рекавърито за да не се криптира телефона и после Magisk. След това инсталираш MagiskManager.apk. Това е а какво спечелих прочети поста ми в темата за батерията.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
[-] 1 потребител изказва благодарност на astankov за това мнение:
  • stoianmitkov
Цитирай

Samsung Galaxy S7 и S7 Edge получават последна актуализация за фикс на открития наскоро проблем със сигурноста. Но то не включва секюрити пач за месец май. За повече инфо - Тук

 
Цитирай

Секюрити пач за септември TI2.
Нямам проблеми засега.

Аз S7 Edge го ползвам за бекъп без СИМ карта. WiFi браузър & IoT дистанционно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на enkov за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Днес излезе security update за S7-цата (код BGL). Нивото е от Септември 2020.
357 МБ някъде.
Цитирай

И за А1 преди ден два излезе септемврийския пач.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)