Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации
#1
Information 

Тема за обсъждане на софтуерните актуализации
на Galaxy S7 / S7 Edge.

D_coffee
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво за темата. Скоро взимам S7 и се надявам да сме си полезни един на друг!
Цитирай
#3

Получих за първи път ъпдейт за S7 edge. Телефонът е от Технополис (BGL):


Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#4

Най вероятно е фикс за 4G

When sun gone down i come from immortality


Цитирай
#5

И аз така, но на чистия вариант.
С BGL съм и аз...
Цитирай
#6

Тотален хаос в телефона след ъпдейта.....Не знам от къде да започна.....Непрестанни съобщения "Приложението Google спря",графиката на батерията се промени,невъзможност да инсталирам нищо от маркета.....УЖАС !
Минах през Factory reset,но това не промени нищо.....Google приложението продължава със сривовете.....Някакви идеи ?

П.с.След втори reset,поне google спря да крашва....За сега !Smile
Цитирай
#7

При мен се държи една идея по бързо след ъпдейта. Но трябва да измине време, за да се потвърдиSmile

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#8

Не съм имал никакви проблеми след ъпдейта, но и не мога да открия какво е новото. Телефонът си е все толкова бърз. Big Grin

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#9

Аз забелязвам осезаемо подобрение на звука в слушалката при разговор. Чува се доста по-отчетливо и сякаш човека, с който си говоря е до мен. Преди ъпдейта също не беше зле звука, но определено сега е перфектно! Други разлики още не съм открил.

Сега съм с G935FXXU1APC8 Smile

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай
#10

Някой забелязва ли проблем с батерията, че по форумите има оплаквания за влошаване живота след ъпдайта?
Цитирай
#11

Мне. При мен даже ми се струва, че е станала по-добре, но може и да е плацебо. С всеки изминал ден все повече се впечатлявам колко добър живот на батерията има този телефон.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#12

(2016-03-23, 19:15:31)juventusarl написа:  Някой забелязва ли проблем с батерията, че по форумите има оплаквания за влошаване живота след ъпдайта?
Да! При мен батерията е доста по-зле.....Изобщо този ъпдейт  е пълна трагедия..Smile
Не знам какво толкова се опитаха да фикснат с него,но прецкаха неща,които си бяха наред.
В софтуерно отношение,телефонът е ТРАГЕДИЯ !!!!!Smile
Цитирай
#13

При мен също има като че ли леко подобрение и в батерията - 7 часа екран днес преди да го заредя пак. Много добре се държи! Smile Поздрави!

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай
#14

Ясно, явно пак ще има и влошаване на батерията, но се надявам с хард ресет да се оправят нещата!
Цитирай
#15

При мен и батерия и всичко е супер. Не знам защо при вас има проблеми. Пробвайте с ресет. Телефона е перфектен!
Цитирай
#16

Аз със рома с който си дойде телефона (PAW май беше) съм доволен - и батерия и "мазнота на работа". За това освен ако не се наложи няма да ъпдейтвам скоро - самсунг не се славят с добро качество на ъпдейтите та чакането в слуачя поне за мен е най доброто решение.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#17

Колеги, дали не сте го напълнили телефончето с приложения, които източват батерията. При едни е добре, други се оплакват...

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай
#18

И аз получих ъпдейта, всичко е мазно и перфектно. Батерията е повече от добре.

Nexus S, Galaxy S3, LG G3 16 GB, Galaxy S7 Edge 32GB
Цитирай
#19

Здравейте, аз забелязвам, че използва и по-малко рам, батерията също кара малко повече...Доволен съм, Супер е!
Цитирай
#20

Вижте англичаните какъв ъпдейт са получили!!!

Model SM-G935F
Model name Galaxy S7 edge
Country United Kingdom
Version Android 6.0.1
Changelist 110166628
Build date Mon, 14 Mar 2016 15:03:53 +0000
Product code BTU
PDA G935FXXU1APC8
CSC G935FBTU1APB2

Това си е направо нов фирмуер Sad

Samsung S8+  - no root




Цитирай
#21

(2016-03-24, 12:54:05)viki72 написа:  Вижте англичаните какъв ъпдейт са получили!!!

Model SM-G935F
Model name Galaxy S7 edge
Country United Kingdom
Version Android 6.0.1
Changelist 110166628
Build date Mon, 14 Mar 2016 15:03:53 +0000
Product code BTU
PDA G935FXXU1APC8
CSC G935FBTU1APB2

Това си е направо нов фирмуер Sad

Ами да....Това е същия ъпдейт,който получих и аз(телефонът е купен от samsung uk).....Вероятно заради това се сблъсках с един куп проблеми след него !?!?!?!
Цитирай
#22

Колега дай повече инфо!
Какви са проблемите?
Аз до довечера ще съм с S7 edge (от мтел) и мислех венага да сложа този фирмуер, зашото с най-голям ченджлист - даже се тегли в момента!

Samsung S8+  - no root




Цитирай
#23

Ами при мен проблемите бяха с Google......Започнаха да появяват съобщения "Приложението Google спря"....Това непрекъснато....Не можех да инсталирам нищо от маркета,защото при опит да инсталирам каквото и да било ми даваше грешка...."приложението не може да се инсталира"(грешка/код....някакъв).....Графиката,която показва използването на батерията се промени....В смисъл,че.....Как точно да го обясня.....Имах чувството,че съм завъртял телефона и всичко се показва в ландскейп мод-едни дълги и наклонени линии,когато използвам телефона и и същите дълги,но този път хоризонтални линии,когато не го използвам......Не знам какво точно се беше объркало,но след втория Factory Reset всичко се оправи.....Забелязвам,че и батерията е доста по-зле след ъпдейта.


п.п.Използването на Ram също достигна необичайно високи стойности,но това мисля да го отделим в отделна тема....Smile
Цитирай
#24

(2016-03-24, 12:54:05)viki72 написа:  Вижте англичаните какъв ъпдейт са получили!!!

Model SM-G935F
Model name Galaxy S7 edge
Country United Kingdom
Version Android 6.0.1
Changelist 110166628
Build date Mon, 14 Mar 2016 15:03:53 +0000
Product code BTU
PDA G935FXXU1APC8
CSC G935FBTU1APB2

Това си е направо нов фирмуер Sad

Изобщо не е нов фирмуер. Още от началото в sammobile пишат Changelist-а по друг начин отколкото в http://live.samsung-updates.com/index.ph...e=SM-G935F например. Виж снимките и ще разбереш. Например за твоя телефон BTU и от 29 януари и от 14 март имат един и същ Changelist 110166628. В live.samsung-updates.com ги водят Changelist  7211170. Като влезнеш в Настройки на телефона - Софтуерна инф. - Версия на ядрото - там също пише 7211170.
[attachment=9834] [attachment=9835] [attachment=9836]
Цитирай
#25

Здравейте, при мен бялото стой леко розово, като е равномерно по целия екран, а не в отделна част. По-забележимо е при намалена яркостта на екрана, та дали има вероятност да се оправи след ъпдейт или си е изцяло хардуерен проблем?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)