Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Google представи Android N Developer Preview
#76

Това беше на шега и по повод едно мнение по-нагоре,касаещо производителите,които пускат нови модели през няколко месеца и заебават по-старите....Пак в тази връзка,Meizu са пуснали точно 12 модела за календарната 2016.….Smile

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#77

@tonkata07

Тази снимка истинска ли е или е шега?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#78

Прясна е, от OnLeaks: https://twitter.com/OnLeaks/status/809336052796297216

Цитирай
#79

Радвам се, че ще продължат с дизайна на XZ.  Buga

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#80

Sony като са толкова коректни защо пуснаха Sony Xperia E4 с Android 4.4.4 и не си направиха труда да го дигнат поне до 5.0/5.1.1/. Не казвам че са зле, но всяка марка си има недостатъци и то от към ъпдейти.
Цитирай
#81

Никоя марка не обича да мисли много за бюджетните си серии.
Цитирай
#82

(2016-12-15, 16:00:45)Slackwere12 написа:  Sony като са толкова коректни защо пуснаха Sony Xperia E4 с Android 4.4.4 и не си направиха труда да го дигнат поне до 5.0/5.1.1/.

По-горе писах за устройства от висок клас. Телефон за има-няма 200 лева колко години трябва да го поддържат?  Lol Колко от бюджетните телефони на всички останали производители получиха поне 1 ъпдейт?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#83

(2016-12-15, 18:52:04)xn3k написа:  По-горе писах за устройства от висок клас. Телефон за има-няма 200 лева колко години трябва да го поддържат?  Lol Колко от бюджетните телефони на всички останали производители получиха поне 1 ъпдейт?

И това че са нисък клас телефони означава че трябва да ги поддържат 2-3 месеца и това е, че тогава за какво го правят. Днешно време хората искат телефона им да е с най-новата ОС(Андроид). Това е смешно от страна на Sony да пуснат телефон Март 2015 и то със Андроид 4.4, и да не му направят поне ъпгрейд ди 5.0 за мене това е доста смешно, и при положението че по същото време са пускали телефони направо с андроид 5.0. Просто изказвам мнение, не искам да обиждам никого или да влизам в излишен спор.
Цитирай
#84

Сега очаквам да цитираш един производител (от по-нашумелите), който си ъпдейтва телефоните за 200 лв. в продължение на 2 години. Просто остротата на тона ти спрямо Сони предполага, че имаш база за сравнение и хейтиш този производител понеже само той не пуска нови версии, а другите...

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#85

Веднага ти казвам, moto g2,  вече на повече от 2 години от 4.4 до 6.0, и сега сигурно ще кажеш " е моторола еди кво си, еди що си..." . Виждам явно съм ви засегнал феновете на sony, казах го преди ще го кажа и сега, не съм го направил умишлено, извинявам се ако е така, не искам да изпадаме в спор, просто си казах мнението.
Цитирай
#86

Аз не съм фен на Сони. Нямал съм от Xperia X насам. Виж Мото съм имал, но те са едно огромно изключение, което дано си запази традициите, че нали го взеха Леново. Иначе имах предвид, че всички са така. Който и да вземеш (Самсунг, ЛГ, Леново, Хуавей и пр.) не ъпдейтват телефони под 300 лв. В тоя ред на мисли се чудя защо Мото имат толкова нисък пазарен дял?

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#87

Сигурно защото имат по различна политика, или по е са имали преди да ги купят Lenovo. Но имаха успех, както в ниския клас, така и в големия. Дано да продължат така ама дълбоко се съмнявам че ще е така, Lenovo само развалят нещата.
Цитирай
#88

Няма как да ме засегнеш.  Tooth  Опитвам се да ти обясня, че е нерантабилно за един производител да поддържа продукт, от който печалбата е минимална. Софтуера се разработва от хора, а тези хора струват скъпо... мноооого скъпо.
В тази връзка, последната известна ми цена на Moto G2 беше ≈ 400 лева, а на Е4 ≈ 200 лв. Не виждаш ли разликата?  Lol Още малко ще искаш поддръжка и за Nokia с фенерче за 40 лв.  Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#89

В тоя ред на мисли къде пък пише, че телефона трябва да е скъп за да се ъпдейтва? Или така ни се иска когато сме дали една шапка пари и да е с предимство пред другите, защото пък се сещам и за скъпи телефони останали без ъпдейт...

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#90

Мото Е- 170лв нов. От Андроид 4 на 6

Samsung S23+
Цитирай
#91

(2016-12-15, 18:52:04)xn3k написа:  По-горе писах за устройства от висок клас. Телефон за има-няма 200 лева колко години трябва да го поддържат?  Lol Колко от бюджетните телефони на всички останали производители получиха поне 1 ъпдейт?

Кое е има няма 200 лева? Като стане въпрос за Сони, доста ти се размиват фактите.
Мото Г и Е бая поддръжка имат.
Иначе, кой от скъпите флагмани на Сони е ъпдейтнат до 7.0 да не говорим до 7.1 ? А те както са по 3-4 флагмана на година, има да се чака... И за да не излезе, че съм лошо настроен спрямо Сони, и при другите е така. Самсунг още нямат ъпдейт. Сигурно не могат да си го позволят... лидерът при мобилните устройства.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#92

Самсунг не знам кога ще имат ъпдейт ? Нали сега решиха да прескочат 7.0 и ще up-ват до 7.1.1....Не знам колко време ще им отнеме,но вероятно ще се чака по-дълго от предвиденото.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#93

Да, смешно е положението с ъпдейтите. Ако погледнем Епъл и Гугъл как ъпдейтват пък съвсем. Оправданието, че имали по няколко модела е невалидно. Гугъл успяват да поддържат Nexus 6, 5x, 6p и двата пиксела. Май и таблет има. Епъл и те една кошница с телефони ъпдейтват.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#94

(2016-12-16, 08:41:18)e34v8 написа:  Кое е има няма 200 лева? Като стане въпрос за Сони, доста ти се размиват фактите.
Мото Г и Е бая поддръжка имат.
Иначе, кой от скъпите флагмани на Сони е ъпдейтнат до 7.0 да не говорим до 7.1 ? А те както са по 3-4 флагмана на година, има да се чака... И за да не излезе, че съм лошо настроен спрямо Сони, и при другите е така. Самсунг още нямат ъпдейт. Сигурно не могат да си го позволят... лидерът при мобилните устройства.

Xperia E4 е 200лв. Кое ми се размива? Фактите са, че телефоните на Motorola са с чист Андроид плюс 2-3 добавки и не им представлява проблем да си ъпдейтват всички телефони, защото разходите по обновяването им са значително по-малки. При останалите производители далеч не е така.
Кои флагмани ли? Обновяването на Xperia XZ и X Performance до Android 7 е почти към края си. Следват още 7-8 модела с 44 модификации, а всяка една от тях има между 20 и 40 версии на фърмуера. Това прави грубо около 1300 различни билдове, които трябва да бъдат създадени. Във всеки един от тях има различни приложения с различни модификации. Мислиш ли, че това е лесно и евтино да бъде създадено? А текущата работа на програмистите по отстраняване на бъгове? А новите разработки? Ако имате апартамент, който отдавате под наем за 300 лева на месец как ще го обзаведете? С мебели на Версаче за хиляди долари или ще набутате някакви стари мебели? Ще осигурите ли на наемателите ежеседмично почистване с професионална външна фирма? Ще правите ли по-големи разходи по поддръжката на апартамента отколкото получавате от наема? Замислете се. Wink
Не разбирам защо всички приемате постовете ми като защита на Sony? Не е така, опитвам се да обясня защо не се обновяват евтините телефони на всички производители. Това, че давам примери със Sony е само, защото към момента с тях съм запознат най-добре и не знам как текат актуализациите при останалите производители.

Edit: Освен Xperia XZ и X Performance, от днес започна обновяването на Xperia X и Xperia X Compact до Android 7.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#95

(2016-12-15, 23:32:17)apapazov написа:  Мото Е- 170лв нов. От Андроид 4 на 6


Първата или втората генерация?
Защото втората генерация стартира с Android OS, v5.0, v5.1 n
Motorola Moto E XT1021;dAvailable. Released 2014, May; Android OS, v4.4.2 (KitKat), upgradable to v4.4.4 (KitKat), planned upgrade to v5.1 (Lollipop)gen)
Motorola Moto E 2nd Gen.Available. Released 2015, February;Android OS, v5.0, v5.1 (Lollipop) - only XT1527, planned upgrade to v6.0 (Marshmallow)
Не това е важното!Познавам много хора ,които не искат да си ъпдейтват ама въобще телефоните!Стартовата ОС ги устройва и така си карат!Тук във форума има хора,които биха ъпдейтвали на ден по 2 пъти!
Сони имат наистина някои недостатъци,но тези обвинения за ъпдейтите насочени особенно към тях са неоснователни!
Отклонихме се от темата,но поне от спора се ражда истината!
Смених Сонитата с друг андроид производител.В момента съм с LG G5 но не заради това,че ще получа последния андроид !
Motorola
Motorola Moto E (2nd gen)Moto E (2nd gen)
Цитирай
#96

Става въпрос за Мот Е първа генерация
Не се заяждам. И аз се учудих че телефон от ниския клас получава такава потдръжка.
П.С Това е тел. На дъщеря ми

Samsung S23+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)