Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Строшен диспелй на гаранционен G7, препоръки за сервиз и изобщо
#1

Здравейте,
днес получих и аз честитка за строшен телефон.
На самия дисплей мисля нищо му няма, но май всичко върви в комплект.

Телефона е в гаранция - остава още година. Ако го занеса в официалния сервиз ще продължи ли да е в гаранция след ремонта или ще я прекратят?
Ако можете да ме насочите и кой е оторизирания сервиз за Бг да се свържа с тях за цена на ремонта и частите?

Също и да препоръчате сервиз за смяна на дисплея? Телефона не е мой и ми трябва надежден сервиз да не се изложа.
Вие как бихте процедирали в такъв случай?
Цитирай
Аксесоари
#2

И моя е с счупен дисплей но от виваком ми искат маса пара.Сервиза бил мисля че в румъния и се чакало много.
Цитирай
#3

В София им е сервиза !
Заповядайте нужната ви информация.


Прикачени файлове Миниатюри
       

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#4

И аз го прецаках дисплея, но с удар отзад. Беше се вдлъбнал задния метален капак и притискаше батерията към дисплея. Купих си дисплей от olx за 70 кинта, което ми се стори добре. Смених си го сам. Не е много трудно, но не е и лесно. Залепих го с прозрачен силикон, защото това имах. В тази връзка при абсолютна тъмнина има просветване по ръбовете. Затова по-добре е черен. Дисплеите са два вида. Има буква А или В на лентовия кабел. Ако си го купиш сам смяната предполагам няма да е повече от 30-40 лева,което прави 110 общо. Не знам колко искат в официалните сервизи, но предполагам, че ще е почти двойно.
Цитирай
#5

Здравейте, моя смартфон Huawei Ascend G7 е със спукан дисплей в последствие от изтърване на асфалта. Направо е строшен. Знам че гаранция не покрива счупване иначе имам гаранция до края на февруари догодина в теленор. В моя град ми обявават цена за труд и части 160 лв. Звънях в един сервиз в София, там ми казаха част 52 лв и 30 лв за труд и мога го изпратя с куриерска фирма за ремонт и да ми го върнат после. Мисля така да направя ще спестя 70-70 лв от колкото тук да си го правя, сам не се наемам. Смрнях дисплея три пъти заради жълто петно гаранционно и казаха следващ път няма ми го сменят и ето два месеца след поредната смяна аз го счупих.
Цитирай
#6

А защо са ти казали че няма да ти го сменят? При 3 посещения в сервиза за едно и също нещо чоже да искаш замяна за нов телефон до колкото помня.

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#7

Възможно е да искам смяна на телефона при невъзможност за отстраняване на повредата пише в общите условия на договорите с Теленор. Сервиза ми е предложил подмяна на дисплея. Казаха, че следващ път няма да ми сменят дисплея, защото въпросното жълто петно се появявало от натиск явно докато го нося в джоба, (не го нося в заден джоб а в преден) така ми звъня сервизния техник и ми каза, че телефона бил с голям дисплей да внимавам "да променя начина на ползване на телефона", ако искам да имам здрав телефон и след приключване на гаранцията му, каза ся му сменям дисплея, но друг път няма го сменяме. И то пък взе че се счупи последно го сменях на 23 юни 2016 година, преди това 22 февруари 2016 г. преди това 25 ноември 2015 г.
Цитирай
#8

И моят е с пукнат дисплеи, ама го ползвам... Дайте повече инфо къде да го дам за ремонт... Някой минал по този път?

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
Цитирай
#9

Точно вчера сменях един дисплей. Стъклото счупено, тъч частта работеше. Дисплея го поръчах от Ebay, като беше малко по-скъп защото си беше с логото на Huawei и беше от Англия (не ми се чакаше, а митници т.н.). Дойде бързо и се захванах със смяната. Едно уточнение, ако много се страхувате от смяната поръчайте си дисплея със металната рамка, така ремонта става елементарен. При мен беше само стъкло и тъч. Намерих си упътване в IFixit и така. Трябва ви сешоар, малка крастата отвертка, пластмасово перо и тънка двойнозалепващо тиксо. За 20 мин свърших, а работих доста бавно. Това е, мисля че всеки може да се справи. Още едно уточнение, батерията и тя е залепена, а не само поставена. Упътвания има и в Youtube.
Цитирай
#10

Смених си дисплея тези дни, днес си взех телефона отремонтиран. няма правя реклама на сервиза, ако някой го иска на ЛС за да не е нещо против политиката на форума. Иначе цената на която ми го отремонтираха беше 85 лв. И направих си дисплея бял на цвят, а той досега беше черен. Прибавете към тези 85 лв + 6.30 лв за доставка до сервиза, и после връщането на телефона още 4.50 лв с куриерска фирма и ремонта на телефона ми излезе 95.80 лв с транспортните разходи, защото в моя град ми вкарваха оферти миналия месец за цени от порядъка на 150 лв, 120 лв, 117 лв най ниската цена. Е не мерси намерих и за по-евтино. 3 месеца преди това бях със строшен дисплей но телефона си бачкаше и продължавам да си го ползвам хем вече е на 1 година и 10 месеца от закупуването му.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)