Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia Z таблет, проблем с юсб порт.
#1

Здравейте, 
Имам таблет Sony Xperia Z, но за съжаление се счупи usb порта и не може да се зарежда. Бях на два сервиза и ми казаха, че тъй като е водоустойчив всичко е залепено и за да се отвори и смени порта, има голяма вероятност да се счупи стъклото, което струвало над 200лв. А ако се отвори отзад-около 100. 
Разгледах различни док станции и разбрах, че за моя таблет станцията е SGPDS5 . Знаете ли къде в България има все още останала такава? Не искам да поръчвам от ибей/амазон.

Варианта за зареждане, според вас, единствено чрез док станцията ли е? А магнитното зарядно дали ще действа?

Благодаря предварително
Цитирай
Аксесоари
#2

Едва ли ще стане директно с магнитно зарядно, в предвид разликата в разстоянието на самите пинове за зареждане на твоят таблет и магнитното зарядно, както и самото ограничение на магнитния конектор.
Самото зарядно не е кой знае какво, като има потребители, които са си направили сами импровизирана док станция за таблета или първата версия на телефона, Xperia Z .
Изключително важно е обаче, да не се обърка поляритета на пиновете, защото може и ще  доведе до дефект на устройството.
Иначе тук попаднах на тази станция, но сам прецени своята възможност за нея:

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Благодаря, разгледах но не е налично.
Еднствено в два сайта я има и то пак със запитване.....
Като в този http://maxstore.bg/sgpds5.ce-0006301951619 няма данни за контак, което мр притеснява.

Чудя се на този http://copy.bg/PC-laptopi-i-tableti/Akse...Z-SGPDS5CE ...
Цитирай
#4

Не разбирам точно каква е причината за дилемата, като ако тази цена е поносима, а и е наличен, въпреки, че под "запитване" разбирам изчерпано, нищо не пречи все пак да опиташ.
Иначе да, варианта на този етап, е само зареждане с док станция.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Ясно, благодаря....
Направих запитване, очаквам отговор.
В краен случай ще разгледам и ибей/амазон.

Благодаря!! Ако имам други въпроси, ще питам пак.....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)