Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От къде ще закупите своя MI5
#1

Здравейте колеги,

От доста време използвам продукти на марката и сега възнамерявам да закупя първият си телефон на марката и се целя не в кой да е, а именно MI5.

реших да публикувам темата, за хора като мен които търсят най-изгодното и разбира се най-достъпно място за пазаруване на устройството.

Prestigio Multiphone 4300 (Black) LG G2 32GB. Xiaomi Mi 4S 
Цитирай
Аксесоари
#2

TopOne: http://s.aliexpress.com/EBRrAnq2
Цитирай
#3

(2016-03-12, 17:16:07)suffer написа:  TopOne: http://s.aliexpress.com/EBRrAnq2

наистина ли няма ДДС и мита при покупка от този търговец ?

Prestigio Multiphone 4300 (Black) LG G2 32GB. Xiaomi Mi 4S 
Цитирай
#4

@simo955, няма, ако поръчката е с DHL, ще мине през европейски склад, но ще струва допълнително $26 за доставката.

 
Цитирай
#5

Грешен форум! Местя...

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#6

В ibuygou е най-изгодно засега
Цитирай
#7

@djokando, само като цена, иначе там е на преордер и възможност за митница тук.

 
Цитирай
#8

Да. От европейския склад ще е много по скъпо
Цитирай
#9

MI4s го предлагат с EU Direct, дано и MI5 го включат като опция.

 
Цитирай
#10

В ibuygou цената е като в Gearbest
Днес забелязах, че има разлика в процесорната честота между 32гб и 64гб. т.е. не е много на сметка да се вземе 32гб... за жалост

Извинявам се, че пуснах темата в форума за MI4, но няма форум за MI5 все още, а MI4 е баща му...

Prestigio Multiphone 4300 (Black) LG G2 32GB. Xiaomi Mi 4S 
Цитирай
#11

Това EU Direct в ibuygou, ако дам опцията Ship from China warehouse влиза ли в митница? Защото така е чувствително по-евтино спрямо Ship from EU warehouse.

ZTE Blade Q=> Xiaomi mi4 2 gb
Цитирай
#12

@sylver88, да, влиза и затова с другата опция е по-скъпо.

 
Цитирай
#13

(2016-03-30, 12:08:48)NoMaD написа:  @sylver88, да, влиза и затова с другата опция е по-скъпо.

Тази година купих 3 апарата от там. Нито те, нито предни години каквото съм пазарувал от там и доставено с DHL не е влизало в митница.

Ако някой е патил с митница да пише конкретно. Да видим колко са тези , които са имали проблеми. Ако ще си приказваме общи приказки, колкото да се трупа брояча с постовете...

Нищо лично, нито пък имам някаква изгода от реклама на въпросния сайт. Досега пазаруването ми от там и връзката им с клиенти е отлична.
Да при ТО някои цени са по изгодни. Но при тях не знам как стои въпроса със сервизното обслужване? ibuyougo вече поне имат сервиз в Европа. И нещо което получи статус предадено на куриер /DHL/ до 3 максимум 4 дена ми е доставяно. Ако е преордър или няма налична бройка в момента може да има забавяне. Но по всяко време може да се откажете от поръчката и в рамките на не повече от 12 часа парите са ви обратно в сметката

Това от скромния ми опит /12-тина пратки/...

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#14

@thedeivis, това, че твоите поръчки не са ги спряли на митницата, не значи, че това си е така винаги и е въпрос на късмет. Всеки сам да си преценява и да си поръчва както намери за добре. А и най-вероятно си ги поръчал с EU Direct - там митница няма.

 
Цитирай
#15

DHL задължително минават митница.
Въпросът е в коя държава я минават на влизане в европа и откъде пътува пратката, както и какви са взаимоотношенията между двете държави в митническо отношение.
Затова ако телефонът пътува от държава в европейския съюз, както е Испания за Ibuygou, няма митница.
Цитирай
#16

Здравейте аз ще пиша относно митница,защото по-горе колега поиска,ако някой е патил с тия да пише.. Един единствен път досега съм правил покупка от китайски сайт (телефон Lenovo K910Z) и за мое съжаление го спряха.. Това беше януари (2015г.) телефона пристигна за около две седмици и после го спряха на митница гр.Пловдив. Ще цитирам моя пост от тогава..

1. " Здравейте Колеги,телефона пристигна,НО е спрян на митницата в гр.Пловдив. Изпратиха ми едно писмо (покана) да си освободя пратката,търсят ми сума ти документи а аз нямам нищо. Китаеца ми писал,че пратката е на стойност 25$ електронна книга,да ама Не. Сега не знам какво да правя Помагайте,който се е сблъскал с подобен проблем!!! Търсят ми разпечатка от Пей-пал,но аз го поръчах от Али-екпрес и ми взеха парите директно от картата,сега не знам какво да правя.. Ще имам доста разправии и не знам дали изобщо ще се оправя,търсят ми Еурор номер аз не зная дори какво е това"..

       После обясних кое как е минало:

2. ''" Здрасти,Колега аз си поръчах от въпросния търговец  посочен по-горе. Пратиха ми чистия К910 доставката със Сингапурски пощи. Изключително бърза доставка  (моя пристигна точно за 8 дена) , но имай едно наум,контрола е доста завишен и 100% ще го търсиш на митницата. Не зависимо как е изпратена стоката,като подарък или декларирана ниска стоийност пратката се спира. Китаеца ми беше пратил уж електронна книга за 20$ USD  и въпреки това,пратката пек беше спряна. После реда е следния 1.Разпечатка от банката за самата покупка на телефона.  2.Скрийн шот от сайта където е купен и реалната цена на артикула. 3. Плащаш само ДДС  (без мито) и после с платежното от банката за ДДС оправят ти документите. 4. Издават ти една бележка с която отиваш  в посочената от тях поща и си освобождаваш пратката. 

Тази операция е правих точно преди 10 дена  [Изображение: smile.png] Успех и купувай от продавачи с рейтинг от Али-то.""




Дано съм бил полезен.. Не вярвам да се е променило нещо при освобождаване на пратката от тогава..

OnePlus 3T A3003  Android 9.  OxygenOS 9.0.5
iGO Primo NextGen 9.18.27.687519
Цитирай
#17

от OLX


Цитирай
#18

Проблема не нито митница, нито от къде се поръчва, а че скоро няма да видим 128 GB модел наличен като гледам.

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#19

128GbB ..... Юли. Иначе 32 ки вече ги има.


Цитирай
#20

Днес го оповестиха в индия.
32гб версия 24999 рупии или 650лв
Цитирай
#21

(2016-03-31, 15:27:02)texasvalden написа:  Проблема не нито митница, нито от къде се поръчва, а че скоро няма да видим 128 GB модел наличен като гледам.

Е нали навсякъде тръбят, че ще е на 6-ти април и това ще видим дали ще е така Wink))


Huawei Mate 20 Pro
Цитирай
#22

@m0m0, даже и да спазят сроковете, не виждам какво очаквате, достатъчни наличности още дълго няма да има.

 
Цитирай
#23

А аз нищо не очаквам Wink) - аз отдавна си отказах поръчката при ТО, че не ме зачита за клиент и ме подразни това (водих си монолози на съобщенията), а и добре съм направил гледам цената е паднала от тогава до сега с 30 евро Wink


Huawei Mate 20 Pro
Цитирай
#24

Ами след като не ти харесва обслужване на ТО, поръчай си го от Goldway тогава.

 
Цитирай
#25

m0m0 си има мнение и си го споделя, това е в плюс за форума. Не е редно обаче ,постоянно и навсякъде да си натрапваме личното мнение и да ставаме адвокати на даден търговец.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)