Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Питане за дисплея
#1

Здравейте, колеги! Пак имам същия проблем с дисплея като при S6. На бял и сив фон в долния десен ъгъл екрана зеленее, а останалата част розовее . Не намирам много оплаквания в нета и като ,че ли сега проблема не е толкова разпространен . Как са вашите дисплеи ?

Galaxy S23 Ultra
GALAXY S9 Plus
Galaxy Tab S2
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм със с7 и мисля, че нямам описаното розовеене или зелеене, но бялото при мен като цяло е една идея малко розово, но едвам забележимо и то само при по-слаба настройка на яркостта!
Цитирай
#3

(2016-03-13, 19:53:21)kokolaicho написа:  Здравейте, колеги! Пак имам същия проблем с дисплея като при S6. На бял и сив фон в долния десен ъгъл екрана зеленее, а останалата част розовее . Не намирам много оплаквания в нета и като ,че ли сега проблема не е толкова разпространен . Как са вашите дисплеи ?

Абсолютно нормален проблем е за амоледите това. Не е никак приятно, но се случва много често. Можеш да се пробваш да ти го заменят с нов, но не е гаранция че и новия няма да страда от същото.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#4

Поръчах го от сайта на Мтел. Звънях на оператор и ми каза ,че трябва да го върна с куриер и да ми пратят друг. Питах не може ли да го занеса в техен офис и там да го сменя. За да видя новия да не е още по-зле, но не можаха да ми отговорят дали е възможно.

Galaxy S23 Ultra
GALAXY S9 Plus
Galaxy Tab S2
Цитирай
#5

Здравейте,
освен розовеенето на екрана шим-а който четох, че и тук има много ли е дразнещ?
Цитирай
#6

(2016-03-14, 13:45:51)pileto3 написа:  Здравейте,
освен розовеенето на екрана шим-а който четох, че и тук има много ли е дразнещ?

AMOLED или който и да е друг вид дисплей, който използва LED-ове за подсветка, ще има ШИМ (PWM), така че няма отърване от него. Единственият към момента начин за контролиране на яркостта на LED-овете е именно ШИМ, а в телефоните физически няма място за подсветка от катодни лампи (CCFL), чиято яркост може да се контролира не чрез ШИМ, а чрез промяна на напрежението им.

Иначе не съм забелязал нито розовеене, нито ШИМ-а да ме дразни при ниска яркост.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#7

Амолед не използва светодиодна подсветка. Амолед няма подсветка.
Цитирай
#8

(2016-03-14, 15:17:01)expected01 написа:  Амолед не използва светодиодна подсветка. Амолед няма подсветка.

Вероятно начинът, по който съм формулирал изречението, е излязъл двусмислен, но да, знам че AMOLED няма подсветка. Въпреки това има LED в името му и важи същото за контролирането на яркостта на диодите, което важи и за дисплеите с LED подсветка.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#9

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)