Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

*****BackToLife РОМ***** от genchoili
#1

*****BackToLife ROM***** 

от 


Уважаеми потребители,
На вашето внимание преставям първия къстъм ром за Samsung Note 3 SM-N9005 разработен изцяло от мен.
Основата на рома е N9005XXUGBOK6 Lollipop 5.0.1 . 
Надявам се ,че ще ви хареса и че заедно можем да го направим още по-добър.
И така време е да започнем с обясненията  Smile


------ВАЖНО-Само за SM-N9005-----
Гаранцията на вашето устройство ще отпадне.Кнокс ще бъде задействан и ще стане "1". Правите всичко изцяло на ваша отговорност.Автора(АЗ) не носи никаква отговорност за брикнати или друг вид увредени телефони.
     

 1.Историята ИЛИ Защо стоков ром ?

 2.Основни характеристики на рома

  • Рутнат
  • Деодекснат
  • Зипалигнат
  • Деблоатед
  • Стоков кернел
  • Оправени правата за запис върху външната карта на приложенията
  • Центриран часовник
  • Иконите на WiFi/Data са от лявата страна
  • Закръглени системни и фрейм прозорци,нотификации,списък с последно използвани приложения
  • Адвансед ребут меню 
  • Опция Фенерче в Настройки/Дисплей
  • ......(за толкова се сещам )

3.Начин на инсталация
 

4.Необходими файлове

  1. Самият РОМ : СВАЛИ
  2. Рекавърито за флаш през друго къстъм рекавъри : СВАЛИ
  3. Рекавърито за флаш през Один ,ако нямате къстъм рекавъри на телефона : СВАЛИ
5.Модификации за рома 

6.Ъпдейти за рома

В тази секция ще добавям всички нови неща за рома ,които направя и начина за тяхното инсталиране

  1. BackToLife v2
2.BackToLife v3

3.BackToLife v4
7.Допълнителни неща за рома
Ами това е всичко засега .Остана само малко снимки на екрана да сложа, да ви пожелая приятни моменти с рома и да не бъдете много критични към него  Smile .

Малско снимки на екрана от моя телефона : 


8. BackToLife v7 - всички необходими файлове,начин на инсталация и допълнителни неща

8.1 Всички необходими файлове :
8.2 Начин на инсталация:
След това сте готови да си инсталирате каквото искате .

8.3 Допълнителни неща за версия 7

8.3.1 Мод на SystemUI за версия 7 с нормалните цветове
8.3.2 Мод на SystemUI за версия 7 с модифицираните цветове
8.3.3 Фикс за липсващите опции за Тулбокс и Плаващи Съобщения
8.3.4 Препоръчителен кернел и настройки за него за версия 7 на рома : 
Малко уточнение относно проблема с Quick Glance - За съжаление програмата няма да работи ако сте активирали приложението за писане на заключен екран . Предстои да се намери решение и на това .
8.3.5 Ъпдейт 2 за версия 7
 
Пояснение относно добавяте на приложения в Тулбокс : Първо пускате плаващото прозорче.Задържате на него и го пускате на появилия се бутон Редактирай .Там ще ви даде опция да добавите до 12 приложения .Ако просто задържите върху иконата в бързите клавиши ще ви даде Настройки спря поради липсваща опция в самите настройки за показване на Тулбокс.
8.3.6 Нови Настройки за версия 7 
Какво ще получите с този флаш :
-Нови опции в Настройки > Устройство 
 -Опция Фенерче
 -Опция Тулбокс
 -Опция Черно-бял екран
 -Повече анимации на отключване
 -До 12 приложения в Тулбокс налични през самите Настройки

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
Аксесоари
#2

Голямо браво от мен довечера ще го пробвам с TWRP 2.8.7.0 ... редно и ние да си имаме къстъм РОМ  Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

ПОСТ 1 е ъпдейтнат с малко нови неща за BackToLife v4 .  Smile Cool

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#4

@genchoili само едно нещо към първи пост - на картинките за SQLite Editor-а ако може да ги направиш кликващи се, защото сега трябва ръчно да се отварят в допълнителен таб на браузъра иначе са много малки в самото мнение Smile
Цитирай
#5

След този голям интерес към рома Big Grin  е време за следващата версия.
Ето я и нея : BackToLife v7 

Какво ново в нея : 

-Нова база 
-Изчистени малко незначителни грешки от предната версия
-Нов  кернел по подразбиране при флаш на рома -Аудакс с ФауксСаунд и вградена програмка за контрол Synapse
-Само полезни неща

За другите неща в него ще трябва да го флашнете и разберете.


И така малко линкове за мераклиите да пробват този ром от български девелопър (така да се каже  Big Grin  Angel )

-Линк за самия ром : Свали
-Линк за избор на CSC с екстри : Свали--- Флашвате директно след рома преди рестарт и си избирате CSC от арома инсталера
-Линк за XposedInstaller : Свали
-Линк за самия Xposed : Свали - Флашвате през рекавъри ,като преди и след флаша чистите кеш и далвик. 


Ми това е всичко.Кратко и ясно . На любопитните ,коите ще го флашнат -приятни моменти с рома .

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#6

Отключен ли е записът по време на разговор? Във виетнамските ромове тази опция я има, защото те не се подчиняват на европейските директиви, та питам дали при теб също е отключена Smile

Samsung Note III LTE -> Samsung S9+ SM-G965F -> Samsung A715F
Цитирай
#7

Да стоковата опция в диалера за запис на разговор е активна.Сложил съм вместо по подразбиране да е бутона + да е Запис.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#8

Има ли някакви особености при инсталирането?
Защото свалих рома, фул уайп на всичко - инстал и повече от 20мин не пожела да буутне, стои на анимацийката.
Рестартирах го и от там взе сам да се рестартира - буут лууп.
Пак уайп на всичко, инстал втори път и този път зареди, но след малко изписа систем ис нот респондинг.
Дадох му wait и така два-три пъти докато не се ресна сам.
Сега съм с предния ми ром.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#9

Няма никакви особености. пълен уайп и после флаш през рекавъри. С какво рекавъри го флашваш? с какъв бутлодър си?

Първо флашваш само рома, после CSC и чак след първото зареждане може да флашваш експозед.

Също така ако преди това си бил с ЦМ е добре да минеш през стоков с Один и след това рома.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#10

А ти с кой беше последно с кое рековъри си? Ако си с последното TWRP няма да стане пробвай с версия TWRP 2.8.7.0 а и ако си бил с CM13 ще трябва през стоков да минеш и пак рут и рековъри.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

Слагал съм СМ13, и след него какви ли не ромове, но не съм минавал никога през стоков с odin, и не съм имал проблеми.
За рекавъри ползвам PhilZ и с него не съм имал никога проблеми.
Ето с този baseband съм:

[Изображение: 0f396f37d3c1743f79ca092b5c5be297.jpg]

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#12

Пробвай с рекавърито, което съм дал аз тоест TWRP 2.8.7 и процедурата, която съм ти описал в горния пост.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#13

Всичко е от версията на recovery. Аз нямах проблем с TWRP 2.8.7.0 ето зип за флаш от къстъм рековъри >>  https://mega.nz/#!ZthSGIwD!wW6AZ-6jZlh_g...KX3p5w7dek

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#14

При мен не работи Samsung акаунта. Влиза в него, но не иска да се синхронизира.
Цитирай
#15

(2016-06-02, 10:48:44)nedos написа:  При мен не работи Samsung акаунта. Влиза в него, но не иска да се синхронизира.
Това не е от рома, а от сървърите на Самсунг, които от едно известно време все циклят. Ако не се бъркам ти изписва нещо от сорта, че сървъра е недостъпен в момента.
Други впечатления от рома?

[Изображение: f83f47872f03f11234aab26d5539c5a7.jpg]


Едитче: Ако махнеш самсунг акаунта от акаунти и го добавиш пак нещата със синхронизацията се оправят.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#16

Благодаря @genchoili и @rado__8 за съветите.
TWRP не съм слагал никога, но от ония дни го сложих.
Понеже ползвам Dual Boot (Multi Boot) пробвах два различни рома с това TWRP 2.8.7.0, но не пожела нито единия да зареди.
Естествено се върнах на PhilZ рекавъри и тествах същите ромове с него, инсталираха се.
Не знам на какво се дължи ама при мен нещо не стана работата.
Освен това забелязах, че с TWRP като искаш да правиш бекъп не ти предлага да го прави на SD картата а го прави директно на телефона.
Е да де ама аз там нямам място, понеже ползвам по 2-3-4 рома наведнъж Smile
Сега вече нямам мерак да съм с андроид 5.0, и за голямо съжаление не можах да тествам рома на колегата в тази тема... може би по-нататък.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#17

Не съм съгласен колега има си всичко в TWRP даже и файлов мениджър и толкова много екстри повече от Philz  не, че имам против него.

[Изображение: IMG_20160607_192945.jpg]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#18

Преди два дни качих РОМ-а и съм доста доволен!
Браво на колегата!

Единственият въпрос, който имам е как да включа бележките при заключен екран?

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай
#19

Стартираш веднъж приложението ScreenOffMemo и след това го махаш от смарт мениджъра да не го оптимизира. И това е.
При интерес имам и 2 допълнения за версия 7, които не съм качил тук. А именно :
1. Версия на Настройките без изскачащ прозорец при пускане на блутута.
2. Версия без увеличаващ се звук при звънене.

Малко уточнение :
Понеже отдавна не го бях ползвал това на заключен екран реших са го тествам и се оказа че не работи вече. И не е от рома, а от самото приложение.
И веднага се намери решение на проблема, а то е :
С помощта на рут експлорер влизате е /data/app и изтривате приложението ScreenOffMemo. Рестартирате. След това от ТУК си сваляте новото приложение. Инсталирате го като обикновено приложение, стартирате го, нагласите си го и сте готови.
Лично при мен 1 път тръгва по-бавно но после се оправя.
Успех

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#20

Здравейте,
Рома ми харесва но забелязах един бъг в него за който реших да пиша. Бъга се изразява в това че вграденият VPN клиент не се свързва със сървара. Тествах с външно приложение и с него работи.

Samsung Galaxy Note 3 Black
Цитирай
#21

Това никога не съм го ползвал. При първа възможност ще проверя за какво става въпрос там.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#22

Може ли теми да се сложът?

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
#23

Ами принципно може да се добави тази опция, но като правих рома стигнах до извода, че не е необходима. Според мен има достатъчно много по-добри лаунчъри в маркета и при нас във форума от стоковия на Самсунг. Утре ще проверя какво може да се направи и ще постна всички добавки към версия 7.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#24

Здравейте. Как т.е. от къде да променя параметрите на мин. чистота на процесора? Сега е около 1900, виждам, че мога да корегирам само макс, а не и мин чистота. Приложението Synapse= Благодаря предварително.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
#25

Всяка програма от маркета трябва да ти свърши работа. Кернел Тунер, ТрикстерМод

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)