Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официално отключване на BOOTLOADER

Само за навигация не знам защо ти са тези "упражнения" . Даже на по-стар андроид може и Garmin да тръгне.
Цитирай
Аксесоари

Прав сте, за едната навигация не си заслужава "упражненията".

Идеята ми е да си направя Android Head Unit нещо от типа DIY възползвайки се от големият дисплей с който разполага (6.4" но 16:9-ти). Смятам да му бодна и една сим-карта (само данни) за спотифай и онлайн радиа, гугъл мапс, Android Auto т.н. Така и така седи и събира прах, поне някаква полза да има от него.



Поздрави!

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
Цитирай

Здравейте!
При инсталиране на Global stable TMBEUXM (телефона е европейска версия), и заключване на bootloader'a ще има ли проблем?
Цитирай

Щом телефонът е европейска версия значи така или иначе е бил с такава версия изначално. Така че не би трябвало да има проблем
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай

Здравейте, имам xiaomi 11t pro, което е купувано от Йетел и фабрично е с Глобал версия. Телефона съм го отключил и доста време го ползвах Xiaomi.eu ром. Скоро му сложих индонезийска версия, но за да работи NFC се наложи да го рутна, но някакси това не ми харесва въпреки, че всичко си работи. Смятам да сменям телефона скоро и така или иначе ще е хубаво да го възстановя, но ми се иска да го оставя с индонезийски ром тъй, като глобалния с тия гугълски приложения е много зле. Искам обаче да го заключа, за да не се налага да е рутнат. Та:
1. Ще има ли проблем да го заключа през mi flash още при инсталацията чрез cleen end lock при положение, че няма да слагам глобален ром с какъвто е фабрично, а ще е индонезийски?
2. Ако деинсталирам Magisk и ползвам заключване през команда в CMD с команда "fastboot oem lock" както е показано във видеото от линка, какво да очаквам?
3. Има ли друг вариант за безопасно заключване?

https://youtu.be/KsWYFysE_7s?feature=shared

Благодаря.

Изпратено от моят 2107113SG с помощта на Tapatalk
Цитирай

Заключването е само едно и винаги крие риск.
Щом ти е глобален телефона не би трябвало да се брикне с индонезийски ром, но по-добре сложи Xiaomi.eu
Хем ще е отключен, хем ще работи всичко, което изисква заключен буутлоудър.
Заключване само за връщане в стоков вид
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Aft3rsh0k, andreti013
Цитирай

Някой отключвал ли е скоро ?
Не праща смс код , никоя версияв на ми_ънлок
Цитирай

Загубена работа, наложи се нов акаунт , с нов гсм номер и пратиха код веднагически.
Цитирай

Да не ти е пренесен номера при друг оператор?

Aз чакам да излезе нов xiaomi.eu и сигурно ще отключа пак и ще кажа дали всичко е наред.
Цитирай

Xiaomi официално обяви, че функцията за отключване на буутлоудъра в HyperOS официално ще бъде достъпна само за разработчици и ентусиасти.
....
И най-важното, устройствата с HyperOS с отключен буутлоудър няма да получават актуализации. Освен това смартфони с MIUI 14 и отключен буутлоудър също няма да получат актуализацията до HyperOS. За да направите това, ще трябва да извършите процедура за блокиране.

Източник: https://4pda.to/2023/11/08/420465/xiaomi...v_hyperos/
Цитирай

Здравейте! Пристигна един Redmi note 13 pro+. Реших да му отключа Bootloader-а, но немога да добавя Mi акаунта в Mi unlock status. Изписва ми " The system is being upgraded. please try again later". Преди съм нямал проблем с този акаунт. Къде може да греша?
Цитирай

Може да иска рестарт, заради ъпгрейд, който се случва на заден план
Цитирай

Ъпдейтнах до последната версия софтуера. Направих Factory reset, но няма подобрение. Някой имал ли е подобен проблем?

[Изображение: 20240108-160032.jpg]
Цитирай

Да не с новата система HyperOS ?
Цитирай

Не е . С Miui V14.0.8.0 е телефона.
Цитирай

След онези 168 часа, пак ли трябва да съм в фастбут за да включа ми ънлок?.... И да пробвам...

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk
Цитирай

разбира се. И телефонът ще се ресетне. Така че губиш всичко
Цитирай

А мога ли да го включа за да видя колко време остава или не е препоръчително...?

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk
Цитирай

То е вижда само преди да имаш правата за отключване.
В смисъл във фастбуут можеш или да отключиш, или да видиш колко остава, или евентуална друга грешка

Всъщност е възможно в арр-а Xiaomi community да се гледат тези неща.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)