Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официално отключване на BOOTLOADER
#1

Здравейте, както знаете от 14 януари 2016г. насам Xiaomi заключи буутлоудърите на някои от последните си телефони.

Заключен е всеки телефон от началото на 2016-та насам. Списъкът Започва с тези три модела:
Mi Note Pro
Mi 4c/Mi 4s
Redmi note 3 МТК

Mного се обсъжда по повод отключването и различните методи това да се случи.

актуален метод:
https://c.mi.com/thread-1857937-1-1.html
Накратко се отварят developer options. Поставя се отметката на Allow OEM Unlock и се вписвате с Xiaomi акаунта си в Mi unlock status.
След това вкарвате телефона във фастбуут режим и го закачате за предварително свалената програма Mi Flash unlock, в което се вписвате със същия Xiaomi акаунт.
Имате 3 варианта:
1. телефонът се отключва веднага
2. Изписва ви брой часове, които трябва да се изчака: 72, 168 и т.н
3. Дава ви друга грешка, обикновено указваща, че не са изпълнени както трябва стъпките свързани с developer options или нещо друго.



За сваляне на mi flash unlock се впишете тук от бутона Unlock now: https://en.miui.com/unlock/

също може да ползвате xiaomitool v2: https://www.xiaomitool.com/V2/latest

-------------------------------------
Старо инфо
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

И за съжаление ще заключва всички нови модели за в бъдеще.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#3

Така, след около 200—300 неуспешни опита да получа получа СМС, реших да си изтрия Mi акаунта. Написах мейл до сървиса, изненадващо ми отговориха доста бързо, с описание, че ще изгубя всички данни от акаунта и т. н. последвано от линк за изтриване на акаунта. Цъкам аз линка, логвам се и ме пита дали искам да си изтрия акаунта или нещо подобно.... Потвърждавам аз и........ отново ми изскача СМС верификация(тук нареждам всички китайци до девето коляно) натискам отчаяно Send...... и о чудо след 2 сек. плоучавам кода. Викам си, вашата мила мама, като е за изтриване може а? Въвеждам кода в полето за изтриване на акаунта, но преди да потвърдя си викам чакай да пробвам сега и UNLOCK-a. Попълвам си полетата както винаги цъкам Send.... опааа след няколко секунди СМС-че. Странно съвпадение! Но сега пък ще чакам одобрение, абе страшна работа....
Малко в повече ми идват тия тегави процедури.
Цитирай
#4

Достатъчно оцапани теми има в разделите за заключените модели нека тази я запазим чиста! Както казвах и преди мнения от рода ''не получавам смс'' или ''вече получих смс'' не помагат на никой без подробно обяснение какво се прави по въпроса и, ако вече пък е написано в поне още три теми е излишно и тук да го напишете, това няма да ускори процеса.
@WiLD bear предимно към теб отправям това защото пишеш едно и също навсякъде почини малко!

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#5

Колеги, в момента сайтът активен ли е? Един познат пробва да влезе в сайта, за да иска код за Redmi3, но след като попълни данните си за xiaomi профила му дава ERR_TOO_MANY_REDIRECTS. Реално не може да достигне до предупрежденията за рискове, които е посочил suffer. Пробвахме всичко - браузъри: Хром, Сафари, Опера, Файърфокс; лаптоп и телефон; мрежи на Булсат, Теленор, Виваком и т.н., дава я грешката на всички места.
Същевременно на 18ти са успели да дадат руут на 4s, което значи, че работи.
Цитирай
#6

С риск отново да ми изтрият поста, оня ден питах същото. Два дни ми даваше такава грешка, вчера успях да го отворя и даже получих SMS за подаване на заявка за отключване. Трябва честичко да пробвате, не знам къде е проблема с пренасочването. От различни браузери пробвах и от различни доставчици на интернет.
Цитирай
#7

забихме на 50% как се оправяше този проблем?

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/128
Цитирай
#8

Зависи какво ти пише на тия 50%
Или си със стейбъл ром или програмата не вижда да си с един и същ акаунт в нея и в телефона
Цитирай
#9

Smile или си вземи кози крак да не гадаем
Цитирай
#10

с последния дев бяхме и на моя и на неговия апарат ни забива на 50%,ех че не снимах какво пишеше.но не локализира телефона,пробвахме и по baidu,но греда.
Цитирай
#11

Ами направете го пак. И ако имате код защо не пробвате:
fastboot oem unlock и въвеждате кода
Цитирай
#12

Следващия път,смених пак рома че  този дев ром не се търпи
п.п сега чета в другия форум че са десетки случаи като нашия,от ми сервиз обяснявали че трябвало да минат 10-15 дни че сървърите им да се актуализират хахахах яко ебавка
Цитирай
#13

Колеги успях да руутна новото попълнение с чист късмет.
Не знам какво им има на Теленорските карти, но от много опити ме блокира и трябваше да подам от друг акаунт. Затова, за да се спести цялата хамалогия се запасете с една карта на Виваком, на мига се получават смс-те.
След това по съвет на колега започнах да проверявам през програмата дали случайно не ме е огряло. В акаунт, който е gold ми даваше, че нямам права. На другия, от който не е писано, не е ползван от 2013 насам - О, чудо - имам право на достъп. Това става по - малко от 24 часа след като съм подала молба. Втори смс за потвърждение не е бил получаван.
Отначало ми даваше the app couldn't get root access, но след рестарт всичко тръгна като по часовник.
Цитирай
#14

Верно ли си с mi 4s?
Цитирай
#15

Да ,от днес.
Цитирай
#16

Някакви допълнителни отметки в developer менюто има ли?
Зашото от redmi 3 насам виждам снимки с allow oem unlock.
И малко извън темата. Ако имаш време пусни в Други xiaomi устройства малко първи впечатления
Цитирай
#17

Поне на моя не можах да го намеря като опция, а съм с последния dev.
Ще направя една темичка със снимки и впечатления, но трябва да разцъкам добре телефона и да събера повече впечатления. И малко офф, но може ли някой който разбира от recovery да пише на лс, защото този телефон просто не ще да влезе в такъв режим.
Цитирай
#18

Няма как да влезе. Трябва да си инсталираш къстъм рековъри през фастбуут или флашифай...
Поне кажи какво ти дава като натиснеш от изключен телефон power и vol+
Цитирай
#19

http://en.miui.com/data/attachment/forum....thumb.jpg ми показва. С флашифай и adb не става, каквото и да правя излиза пак въпросният скрийн.
Цитирай
#20

Не мога да намеря къде изобщо си писал че си отключил апарата или искаш да сложиш на заключен такъв?
Цитирай
#21

(2016-03-23, 22:59:42)VikeZ написа:  http://en.miui.com/data/attachment/forum....thumb.jpg ми показва. С флашифай и adb не става, каквото и да правя излиза пак въпросният скрийн.
И аз бях така. Ако имаш рут през flashify ако не през fastboot. Има тема тук в раздела за mi note pro става по същият начин, само рековърито и рома са други

OnePlus 3T
Цитирай
#22

Успешно отключих MiNotePro, ъпдейтнат след като го извадих от кутията до последния стейбъл китайски и точно той заключи буутлоудъра. Свалих Туулчето за отключване от ен.миуи, минавайки транзит през страницата за сваляне без да пиша причина за отключването, не е и искало.
Вписах се в телефона и тулчето с моя акаунт и всичко стана за минутка.
Заключение: може да се отключва със стейбъл Китайски, висенето в ен.миуи и спаменето там довело до титлата ''диамантен юзър'' имат смисъл според мен. Не съм пращал/получавал никакви смс-и.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#23

Пробвах всичко и не става, абе майната му. Основно ми беше за да флашна гаппс, но и без това се оправих.
Цитирай
#24

и моето чакане свърши,днеска получих разрешение в ънлок туул.сложих си дев ром и си го отключих като по книга
Цитирай
#25

Един проблем от мене : Поучих разрешение днес и се пробвам да вляза в "https://unlock.update.miui.com/" и след много опити не мога . Също така в " Mi flash unlock tool" ми дава network error " . Ще съм благодарен на малко помощ.
П.П. РОМ :6.1.21
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)