Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официално отключване на BOOTLOADER
#51

Да проблема е същия, не съм пробвал на друк комп. Домашния се е скапал, като го оправя ще пробвам.

Enviado desde mi Redmi Note 3 mediante Tapatalk

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
Аксесоари
#52

Знам, че за Mi5 и RedMI Note 3 пише, че може да се отключи и на stable, но не имайте много вяра на тези твърдения. След няколко неуспешни опита, сега вече винаги слагам developer ROM и отключването става от раз. Така, че за да ви е мирна главата, слагайте dev rom. Аз лично го наливам през edl, но според други става и през updater.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#53

от къде да изтегля dev rom за mi4c с MIUI 8 в момента е със стабле и не забива на 50% при опит за офицялно отключване
Цитирай
#54

Fastboot или recovery?
Цитирай
#55

Някой може ли да удари едно рамо с отключването по офицялния ред, че все до 50% стига, пробвано на 3 компютъра

   
Цитирай
#56

(2016-09-06, 19:33:39)boyan88 написа:  Някой може ли да удари едно рамо с отключването по офицялния ред, че все до 50% стига, пробвано на 3 компютъра

Предполагам, че трябва да инсталираш през фастбут дев версията на софтуера. Ако си със стейбъл мисля че даваше проблеми.
Цитирай
#57

Бояне, ако си с китаиски стабилен ром през ъпдеитъра си сложи китаиски дев и би трябвало да се отключи.
http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&mobile=no

Enviado desde mi MI 3W mediante Tapatalk

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#58

снощи му сложих MIUI 7 и сега се държи по добре с 8 цата постоянно илизаха реклами и батерията не ме караше и един ден, сега изкарва деня, но пък google play отказва да работи но не е болка за умиране, неделя ще сложа въпросния ром като остане малко повече време и ще споделя отключил ли се. Някой пробвал ли е http://en.miui.com/thread-243792-1-1.html как се дъжи на mi4c
Цитирай
#59

Сега нов проблем, не иска да сложи дев ром
[Изображение: Screenshot_2016_09_10_19_50_16_com_android_updat.png]
Цитирай
#60

Fastboot/edl
Цитирай
#61

Трябваше първо да отключиш и после да експериментираш. Ама няма нищо сега по дългата пътека.

Enviado desde mi MI 3W mediante Tapatalk

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#62

от самото начало достигаше до 50% после започват експериментите
Цитирай
#63

(2016-09-11, 18:17:50)boyan88 написа:  от самото начало достигаше до 50% после започват експериментите
Инсталира ли китаиски дев ром

Enviado desde mi MI 3W mediante Tapatalk

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#64

Mi4s с китайския стейбъл се отключи като по вода през Mi unlock tool-а.
Регистрирах се снощи след полунощ и към 3 сутринта са ми пратили смс. 
Явно цаката е да се прави заявката за отключване когато в Китай е нощ и е по-спокойно.

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#65

след няколко месеца почивка снощи се отключи от първия път.
Цитирай
#66

Попълва ли се пак заявление за отключване или ги махнаха?
Не съм чел много как се отключва, но от това което видях, се влиза в
http://en.miui.com/unlock
Там натискаш бутона за отключване и би трябвало да зареди бланка за попълване. На мен ми даде наораво линк за теглене на апа за отключване.
Е нямам идея дали пропускам нещо или вече не се налага нищо, МИ акаунта ми е стар, от 3-4 години, ползвам го постоянно.
Цитирай
#67

Като се логнеш в Ми ънлокъра ще разбереш дали имаш права.
Цитирай
#68

Логнах се, в ънлокъра поиска да включа телефона в усб-то. Ама той телефона е мъртвец май и не го засича.
Цитирай
#69

Трябва да е във fastboot телефона
Цитирай
#70

Малко разлисли относно новите методи за отключване
1. Oстава непроменена частта с логването в en.miui.com/unlock, където проверявате дали ви дава да свалите MI Flash Unlocker или да подадете заявка за отключване.
Няма го проблемът с неполучените SMS-и
Това, което е важно да се знае е че на ИМЕ се пише само едно име и е добре да има някаква смислена причина за отключването от рода:
I am a developer and i need unlocked bootloader for testing custom roms
Или
I need unlocked bootloader to flash the latest global stable rom for Redmi 5 plus, because of the 9.2.0.2 bootloop bug

Който е с по-добър английски да ме поправи.

2. да речем че вече ви дава програмата за сваляне.
Отключвате Developer options на вашия телефон, чрез неколкократно тапване на MIUI Version в менюто за телефона.
След това в Settings - additional settings поставяте отметка на Allow OEM UNlock (преведено на български е нещо странно за отключване от производителя - няма как да го сбъркате, защото е на 2-3 реда от Mi unlock status).
Mi Unlock status e второто нещо, което трябва да се достъпи като влезете в Developer options
Там има само един бутон за добавяне на акаунт.
Има няколко неща, които могат да ви се случат:
- Натискате бутона (ми акаунта трябва да ви е вписан преди това иначе ще ви го поиска) и ви дава че акаунтът е добавен
- натискате бутона и ви дава 10008 Api и нещо на китайски - в този случай се изисква да използвате външно приложение, което поддържа VPN през китайски сървър
Опитвате с Plex VPN от Play store или
https://mega.nz/#!Dw8RgDqS
- Network error - не знам как се оправя - опитвате с рестарт като за начало
- 86006 или нещо такова с китайски букви и ID - самата грешка означава че има проблем с хардуерното ID
Реално проблем няма. От това, което съм прочел или много често са правени опити за добавяне на акаунт или просто с този ром не иска да стане поради някаква причина.
Препоръчват се ресети, разлогване на акаунти, чакане 1 седмица
Лично при мен нещата се оправиха като сложих China dev върху global stable ром-а и се мъчих по всевъзможни начини да излъжа това последно съобщение.
Ако някой намери 100% работеща и проверена процедура да сподели.

Новото, което го няма в пост 1 е и чакането.
Има оплаквания от чакане 72 часа, 360 часа..
Моят опит ми е давал само 0 и 6 часа, но съм виждал скрийншоти и за останалите 2.
какъв е принципа - нямам идея...
надявам се нещо от тези неща да ви е полезно
Цитирай
#71

След като ми даде опция за отключване, колко време важи опцията преди да го отключа
30 дена,повече или по-малко
Цитирай
#72

Мисля че няма срок.
Просто вече имаш права.
Възможно е при опит за отключване да даде някакво време, което трябва да се изчака и то да е 0, 6, 72, 360 часа
Цитирай
#73

Ок мерси
Цитирай
#74

Уточнение:
Ако отключиш един телефон, ще имаш права за друг чак след месец
Цитирай
#75

Ясно, мерси
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)