Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Custom rom не може да се буутва
#1

Здравейте,имам проблем.телефона ми е one m7,инсталирам през рекавъри Twrp custom rom,инсталира си нормално,и давам на reboot system.телефона стига до логото HTC и само се рестартира
Цитирай
Аксесоари
#2

S-ON или S-OFF?

Ако си първото:
fastboot flash boot boot.img
Цитирай
#3

Пробвах това и не става.на bootloader отгоре пише S_OFF
Цитирай
#4

Изтегли отново рома и го инсталирай пак. Провери му md5 преди да го флашнеш.
Опитай и с друг ром.
Виж дали фирмуера ти е последния.
И такива подобни Smile
Цитирай
#5

md5 как се проверявя
Цитирай
#6

Например
https://youtu.be/ULjvFlGZ_lY
Цитирай
#7

И е хубаво да напишеш, кой точно ром опитваш да флашнеш, какво точно правиш по самата процедура на флашване.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#8

Пробвах да флашна-viperOne 9.0.0,Andoid revolution HD93.0, Insertcoin M7 7.1.3,MaximusHD 53.0.1,но от тея никой не иска да буутва.Само cm-13.0-20160103-UNOFFICIAL тръгва но не ми харесва как работи.А за телефона има ли значение че съм го купувал от aliexpress.
Цитирай
#9

С кой фирмуер си? Възможно е да е GPE и това да е причината.
Цитирай
#10

след старта на телефона нямам имей и бейсбанд, просто са unknown. Телефона бачка, но не ми намира сим картата и се рестартира от време на време.

A FIRMWARE мисля че е: OS-5.05.651.2
Цитирай
#11

х.хх.651.хх е Sprint, а ти сигурно флашваш International ромове. Затова не стават нещата.
За да използваш такива трябва да смениш cid, mid и фирмуер. За щастие телефонът ти е s-off и това може да стане сравнително лесно. Но трябва първо да попрочетеш тук-там, за да не объркаш нещо, защото s-off е нож с две остриета.
Цитирай
#12

Сега стана друга беля,флашнах NuSenEeveN ROM,като в настройките зададох за sprint, стигна до логото и изгасна екрана.не може да се включи нито да влезе в bootloader.при натискане на power бутона светват само хардуерните бутони
Цитирай
#13

Я кажи, освен ромове, друго опитвал ли си да флашваш по телефона, firmware например, ако да, кой?
Относно пускането на телефона, задръж power button + vol down, за 3-4 минути, би трябвало да изгрее.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#14

Само рома флашнах.А със задържането на бутоните не става
Цитирай
#15

Не включиш ли телефона, отиваш на сервиз!Не си направил, според мен нищо непоправимо.Включи го за час-два на зарядно и после опитай пак, не виждам причина да не се включва....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#16

Телефона светна с доста продължително натискане на бутоните.след това инсталирах стоковия ром,всичко работи нормално само неможе да намери sim картата.пише невалидна карта

Как може да си отключа sim картата
Цитирай
#17

(2016-03-14, 21:56:53)bobytsekov написа:  х.хх.651.хх е Sprint, а ти сигурно флашваш International ромове. Затова не стават нещата.
За да използваш такива трябва да смениш cid, mid и фирмуер. За щастие телефонът ти е s-off и това може да стане сравнително лесно. Но трябва първо да попрочетеш тук-там, за да не объркаш нещо, защото s-off е нож с две остриета.

Сега за да сменя фирмуера за нашия регион,освен MID,ще трябва ли да сменя и CID-a,след като е:11111111


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#18

Не, това е SuperCID, той е универсален.
Цитирай
#19

А дали ще стане ако флашна през twrp този zip.(mid change)http://htc.vi8.info/hTC-One-M7/
Цитирай
#20

Ами след като Виктор, го е качил там, да, вероятно ще можеш да го смениш.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#21

Помогнете,след като смених MID за нашия регион(PN0710000),после успешно смених фирмуера с това(Firmware-7.19.401.2-NoRed_NoWipe.zip).И започнаха проблемите,първо с разпознаването на телефона, като го пусна във fastboot режим. Вкарвам му кабела и след няколко секунди Windows-a изписва че usb устройството не е разпознато.А когато е пуснат телефона в нормален режим се свързва без проблем.Пробвах деинсталиране и повторно инсталиране на драйвърите но не става.след това незнам как изчезна бейсбанда и телефона се рестартира през 2-3 минути.И за капак на всичко сега видях че и в рекавърито(TWRP) се е изтрило,а през fastboot е невъзможно да го флашна отново.ПОМАГАЙТЕ!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)