Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Много бързо разреждане на батерията
#26

Не знам какво толкова сте се втренчили в батерията. Аз съм с две едновременно активни сим, с постоянно включено 4G, ползвам интензивно всичко, което може един смарт (без игри) и изкарвам пълно денонощие с един заряд. Единствено със сим на Макстелеком батерията ми свършваше за 6 часа, затова ги смених с друг оператор и проблемът приключи. 
Винаги можете да смените телефона с друг, с по-голяма батерия, но тогава няма да имате тънък и лек смарт. Другият вариант е да си създадете навик да зареждате всяка вечер своя Р8 и да не се вманиячавате толкова в разхода на батерията.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
Аксесоари
#27

Ако използваш телефона интензивно - всичко е ок. Постигал съм над пет часа дисплей! Проблема е когато не се ползва интензивно, тогава тъпите сървиси на гугъл и андроид системата изяждат батерията. И като ти потрябва телефона - той вече реве за зарядно. Е там е кофтито. Все пак не може постоянно една турурутка да ми е в ръцете за да се успокоявам, че батерията съм я свалил аз, а не самия недописан софтуер. За едно си прав, всяка вечер в тока и няма грижи. Май май това е решението. :-)

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

SGSII  > Huawei P8 GRA-L09C432B321 Android 6.0
Asus Nexus 7 2013 stock
Цитирай
#28

Мисля че забравяте факта че съвременните смартфони са компютри  като тези на бюрото ви. Ама тези компютри не ги държите постоянно включени нали. А за какво ви е смартфон като няма да го пипате 5 дена, ама какви ги говоря 5 дена да не пипаш телефона, това значи че се ползва само за слушалка,а за там нокия с фенерче имат чудесни модели. Ако ли не един оловен акумулатор един LM 317 и ще имате заряд за няколко месеца но няма да стои добре в джоба.

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай
#29

Ама точно, още преди като имах п6 и едно момче из форума беше писало по същия въпрос: зарядно имам, контакти имам, къв ми е проблема с батерията ..
Ако изкарвате деня и около 4 часа на дисплей, си е екстра Smile
Цитирай
#30

Така е, ползваш не ползваш - изкарва деня, дали 4 часа или 30 мин. дисплей, ами няма значение. Все има кой да го изяде. А това с нокия фенерчето малко се изтъркахте, минаха години андроид версиите растат, процесорите скоро ще станат 700 ядрени, и чисто новите ни телефони ще имат същия перформънс като 2011 година, батерията и тя ще е недоклатена, ще си чакаме ОТА ъпдейти около година и нещо, но ще си се примиряваме, щото е "компютър" и "нали изкарва деня".  Storstark
И последно, за да е ясно - не става въпрос за слаба батерия (малък капацитет), или лаком телефон, напротив - апарата си е супер. Нито някой иска да кара 5 дни. Просто е тъпо да оставиш тел-а за един час, щото живота ми не е свързан с него. И после като разбереш че е с 10% надолу, само защото гугъл сървис недоносчето е издухало тези проценти ей тъй, заради бъг в лолипоп. Та ти става малко едно такова смотано.  Kapitulation

SGSII  > Huawei P8 GRA-L09C432B321 Android 6.0
Asus Nexus 7 2013 stock
Цитирай
#31

Аз да Ви кажа чесно в неделя два пъти зареждах! И накрая го ресетнах и май е по добре!

HUAWEI P9 Lite ,  HUAWEI P9 Lite , HUAWEI P8 Lite,
Lenovo P2
Цитирай
#32

@katlak 

и аз бях така доста скоро лягам в 12 вечерта на 100% и в 7 сутринта съм на 70 и няколко.Оказа се че телефона остава буден и някои приложения включват Wi Fi самоволно за сканиране.След намесата сега дрейна за цялата нощ тези 7 часа е не повече от няколко %.Това с включени мобилни данни (абсолютна глупост за мен е смартфон да се държи без постоянен нет) и стандартен режим.И като погледна на сутринта прогнозата за батерията ми дава няколко дена ей така стендбай режим което лично за мен е добро постижение за такъв телефон.То е писано доста но ползването на осветеност на дисплея малко под средата и авторегулирането правят чудеса.И не на последно място да не забравяме факта че IPS дисплеите са доста по лакоми за ток от Super Amoled дисплея.И ако някой е имал преди телефон с амолед сега му се струва че батерията е слаба.

пп хмм защо това стана зелено
  Rolleyes

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай
#33

Аз имах същия проблем при близалката.След като ъпдейтнах положението е коренно различно.[Изображение: 39ce88fc8d352c9da9954979e2ea9375.jpg]

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
Цитирай
#34

Оказа се, че автоматичната синхронизация изразходва много енергия.  Батерията падаше много бързо - за 10 минути сърфиране, предимно четене, падаше с 15-20%, вечерта без да е използван с до 30% спад.  При п6 го нямаше този проблем.  Вчера вечерта, батерията се зареди на 100% , а на сутринта си беше пак 100%. Сега само не се показват съобщения от гмайл, вайбара не всеки път показва съобщение при неработещ екран, но не е болка за умиране.  Android os  изразходва средно 5%, а android system към 4% ток.
Цитирай
#35

Автоматичната синхронизация няма ли интервал време?

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#36

Нямам си и на представа как работи. Колегата също е с п8, и от вчера е без авт. синхронизация, батерията се държи по същия начин като при мен. При него работи постоянно гпс-са, автоматично ъпдейтване на приложенията ако има някакво значение. Преди това андроод ос и систем достигаха до 30% използване на батерията. И двамата сме с L09, андроид 6.0.
Цитирай
#37

Здравейте, колеги!

Интересува ме оправихте ли си проблема с батерията? И до колко този проблем е масов при Р8? Smile

Huawei P9 Titanium Grey
ex Huawei P8 Titanium Grey
еx LG G3 16GB White
ex Samsung Galaxy S3
ex Samsung Galaxy S2
ex Nokia 5800 XpressMusic
ex Nokia 8250

Цитирай
#38

При мен докато беше на лолипоп имаше проблем, след ресет се оправи, а откакто е на маршмелоу се държи чудесно, така че проблем няма.
Цитирай
#39

Здравейте. Батерията ми загрява ужасно много при дори кратковременна работа с телефона. Сутринта в 9ч. Го изключих от зарядното и след 10-минутно сърфиране, батерията ми беше на 68%. Какво да правя? Дори деинсталирах всичко ненужно, но уви... Телефонът е едва на 3 месеца...
Цитирай
#40

Пусни скрийншот с приложения да се види за какво става въпрос и откъде идва тази дрейн на батерията.

Sent from my MI5

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)