Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

След преминаването на 6.0 ,камерата често отказва да работи
#1

След като преминах на новият андроид 6.0 ,от време на време камерата и фенерчето отказват да работят.
Понякога изписва "За съжаление камерата спря",понякога се рестартира сам и тръгва и често изписва и "приложението се използва от друга програма"...След рестарт нещата се оправят,но е много дразнещо особено ако искаш да заснемеш нещо спонтанно и точно в този момент ти излезе само черния екран.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ресет правен ли е след ъпдейта?
Цитирай
#3

Да,правих го и то на два пъти,веднъж от фабричните настройки и веднъж чрез бутоните.
Без бекъп,начисто и нищо не помага.Съмнявам се в едно приложение IVMS 4500 и ще взема да го махна,макар че ми е необходимо понеже е свързано с работата ми.
Цитирай
#4

(2016-03-22, 09:04:51)vurbanov написа:  Да,правих го и то на два пъти,веднъж от фабричните настройки и веднъж чрез бутоните.
Без бекъп,начисто и нищо не помага.Съмнявам се в едно приложение IVMS 4500 и ще взема да го махна,макар че ми е необходимо понеже е свързан!
Здравейте vurbanov!
Интересувам се, какво стана с камерата Ви?
Махнахте ли въпросното приложение ''IVMS 4500''?
Какво се случи ако сте?
Има ли го проблема с камерата Ви все още?
Защото аз имам същият проблем с нея.Само че съм намерил компромисно решение: -оставям камерата да работи във фонов режим.Тоест не излизам от приложението, и си работи камерата.Но честно казано, и така понякога (много рядко но все пак) блокира.
Ще се радвам ако ми отговорите.
Благодаря предварително!
Цитирай
#5

На нексусите се появяваше такъв проблем с първите версии на 6.0. Ресети не помагаха... Оправиха го в последствие с фиксовете. Т.к. пробвай да ъпдейтнеш ОС, но не забравяй и приложенията!

LG Nexus 4/LG Nexus 5/LG G2/LG G4/LG G6/Samsung S23+
Цитирай
#6

Не е свързано с програмата на DVR-a.Подсказаха ми във форума на Самсунг ,че проблемът ,както при S5 е причинен от последните версии на Вайбър.
Сега ще си инсталирам стара версия /понеже ми е необходим/ ,която не ползва камерата и ще видя дали ще се оправи.При тях са се получили нещата с версия 4.3.3
Цитирай
#7

Здравейте днес се регистрирах.Някой който има LG G4 може ли да ми каже дали е имал този проблем с камерата:след като я пусна 3-4 секунди всичко е окей и след това започва да се вижда размазано тоест не може да фокусира ли и аз не знам.Ако може да кажете как мога да я оправя  ще съм благодарен защото иначе съм много доволен от телефона.Пробвах с заводски настройки и изчисрване на кеша но не помага.С новата версия е 6.0
Цитирай
#8

Моят съвет е, ако имаш гаранция да се възползваш от нея. Щом заводските настройки не са помогнали, най-вероятно проблема е хардуерен. Но все пак преди това ако искаш пробвай с друго приложение за снимане. В маркета има много, така че можеш да опиташ с повече от 1.
Цитирай
#9

Явно ще го дам в сервиз...върнах го на Лолипоп не помогна,черния екран на камерата се появява и без никакви допълнителни приложения.Дори сега излиза понякога и съобщение "камерата не е налична",което говори или за кофти драйвер или връзката с двете камери и светкавицата.
Цитирай
#10

(2016-09-14, 14:49:35)vurbanov написа:  Явно ще го дам в сервиз...върнах го на Лолипоп не помогна,черния екран на камерата се появява и без никакви допълнителни приложения.Дори сега излиза понякога и съобщение "камерата не е налична",което говори или за кофти драйвер или връзката с двете камери и светкавицата.

Чисто нов от кутията LG G4 на следващия ден замина за сервиза точно заради камерата.След няколко пускания започваше да дава черен екран и после camera is not responding.Reset-и кешове не помагаха.Първия път в сервиза му преинсталираха софтуера и тръгна.След 20-на пускания пак умря.
Флашнах си го и аз със 5.1 и 6-ца с LG UP.Пак тръгваше и след това умираше, работеше само предната.Оттам пак в сервиза(Мост) , поговорих с техника и човека излезна точен - смяна дъно,основна камера и сега е на 6.
Цитирай
#11

Същата работа,вече съм с ново дъно и основна камера и няма проблеми.
Цитирай
#12

С 20i бях. Камерата почна да ми забива в дадени моменти. Според мен проблемът дойде от защитата на Вайбър с QR код. Но това са само предположения. От вчера камерата тотално отказа - черен екран и надпис "За съжаление Камера спря". После и дайлъра сдаде багажа- телефонът ми звъни, но не виждам кой е. Добре че мога да приема обаждане, като доближа телефона до ухото си. И за капак отказа и пауър бутона.
Опитах всичко възможно - хард ресет от менюто в Настройки и в рекавъри, флашване на друга версия kdz - 20g, която определено е най-добрата, на която съм попадал, накрая флашнах и 5.1 10h tot файл с LG UP, но единственото което е по-добро при него, че ми работи пауър бутона и дайлъра, но камерата си е същата черна дупка. Не намерих никъде друг тот файл, който да е за Н815.
Във вторник ще го пращам до сервиза и явно като колегата преди мен ще съм за смяна на дъно и евентуално камера.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#13

След като флашнах начисто за пореден път 5.1 камерата ми почна да работи. Така го оставих, без да ъпдейтвам 6.0 и до вчера телефонът работеше нормално, докато камерата пак заби. Направих един рестарт и се оправи. Днес обаче ми го направи 2 пъти и реших да флашна 6.0 ver. 20g и да го пращам на сервиз, но....взе че се оправи. До кога ще е не знам.
Явно дъното ми е тръгнало да се скапва, но не е сдало напълно багажа. Дали ще ми признаят в сервиз гаранцията при това положение или трябва да чакам камерата или самия телефон тотално да се скапе?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#14

Ако го пратиш сега и работи, ще му направят един ресет и ще го върнат. По- добре изчакай.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#15

(2017-04-19, 17:16:34)Mondiso написа:  След като флашнах  начисто за пореден път 5.1 камерата ми почна да работи. Така го оставих, без да ъпдейтвам 6.0 и до вчера телефонът работеше нормално, докато камерата пак заби. Направих един рестарт и се оправи. Днес обаче ми го направи 2 пъти и реших да флашна 6.0 ver. 20g и да го пращам на сервиз, но....взе че се оправи. До кога ще е не знам.
Явно дъното ми е тръгнало да се скапва, но не е сдало напълно багажа. Дали ще ми признаят в сервиз гаранцията при това положение или трябва да чакам камерата или самия телефон тотално да се скапе?

Колега ти какво си пуснал да синхронизира в google акаунта. Махни всичко особено снимки които се качват автоматично .... остави само мейла и контактите. После от Настройки >> Архивиране и нулиране махни чека на Архивиране на моите данни. После влизаш в раздел Диспечер на приложенията и изтриваш на всички изброени кеша и данните >> Galery, Camera, Media storage (съхранение на медия) , Play Store, Google Play services задължително. След рестарт с който и да си андроид Камерата би трябвало да не спира да работи. Другото много важно нещо , ако си задал на Камера да пише снимки и видео на външната карта памет, а тя си е заминала също Камера ще спре при старт смени я или задай Камера да пише във вътрешната памет Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#16

(2017-04-20, 00:02:45)rado__8 написа:  Колега ти какво си пуснал да синхронизира в google акаунта. Махни всичко особено снимки които се качват автоматично .... остави само мейла и контактите. После от Настройки >> Архивиране и нулиране махни чека на Архивиране на моите данни. После влизаш в раздел Диспечер на приложенията и изтриваш на всички изброени кеша и данните >> Galery, Camera, Media storage (съхранение на медия) , Play Store, Google Play services задължително. След рестарт с който и да си андроид Камерата би трябвало да не спира да работи. Другото много важно нещо , ако си задал на Камера да пише снимки и видео на външната карта памет, а тя си е заминала също Камера ще спре при старт смени я или задай Камера да пише във вътрешната памет Smile

Синхронизирането съм го спрял. Винаги правя чист флаш и не връщам никакви архиви след това. Архивирането на моите данни винаги ми стои изключено. Изтрих кеша и данните на посочените приложения, като единствено не намерих Media storage (съхранение на медия)?! В настройките на камерата промених записа от външна SD карта да става във вътрешната памет. И....камерата пак спря да работи Sad

EDIT: След още един рестарт камерата тръгна...Направо ме побърка този телефон. Да видим до кога ще работи. Явно, ако не се скапе напълно и тотално ще ми флашнат някой РОМ, с който ще тръгне при тях и ще ми върнат телефона.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#17

Имаш Съхранение на медия води се системно и няма картинка потърси го от него ти е проблема. Изчистваш му кеша и данните рестартираш и чакаш 10 мин без да пипаш телефона за да ти прочете коректно медийните файлове на ново.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)