Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Блокиране на реклами
#1

Здравейте,

Има ли алтернатива на AdAway за устройства които не са рутнати и каква ползвате?

Благодаря предварително.

Samsung Galaxy s7 Edge
Samsung Galaxy S9+
Samsung galaxy s20 ultra
Цитирай
Аксесоари
#2

@ivangs1, пробвай Adguard, не изисква root.

 
Цитирай
#3

Здравей,

Сваляш и качваш adblock plus, но трябва на всяка мрежа към която се свързваш да и сложиш прокси.
Цитирай
#4

Ако ползваш вградения браузър,  теглиш crystal от маркета и спира всички реклам,  работи само за вградения.  Или тегли block this аз ползвам него,  спира дори рекламите в приложенията.

 Samsung Galaxy S6 
Цитирай
#5

Колеги,аз ви препоръчвам да си инсталирате Ghostery Privacy Browser от маркета !
Може би някои от вас дори и не са чували за него,но ви уверявам,че трудно ще намерите нещо по-добро.....Smile 
Блокира реклами,тракери на сайтове,изскачащи прозорци и каквото още се сетите.....Браузърът е едва 2 МБ и е изключително лек и ужасно бърз.....Лично аз съм го тествал за скорост на зареждане и срещу Chrome и срещу CM и срещу стоковия на телефона.....Ами просто и трите браузъра нямат абсолютно никакъв шанс срещу него.....Трябват му около 3 секунди да зареди phonearena(desktop),докато на останалите са им необходими между 9 и 15 секунди при равни други условия...Smile
Само от настройките ще трябва да си промените Search Engin-a,ако искате да е Google разбира се....По подразбиране е Duck Duck Go.
Имате опция за блокиране и на "бисквитките",имате опция и за Always Request Desktop Site за да не си играете да правите това поотделно за всеки сайт.
След три дни на тестове,аз лично не виждам никаква причина да използвам друг браузър на този телефон....А и не само....Неудобството е,че примерно няма "преводач",ако държите на това,но...преживява се..... Иконката също е малко странна за браузър,но винаги можете да си я смените с друга,ако ви се занимава....Smile

Вижте....Не си натрапвам мнението,а само споделям впечатления от "поведението" на браузъра....Вероятно не на всеки ще му хареса,но поне за проба можете да си го инсталирате и да споделите впечатления.

п.с.Написах цял роман за един браузър,но според си заслужава отделеното време...Smile

Само да добавя,че имате опция и за "временно" разрешаване на на рекламите и тракерите,ако ви се наложи да направите това за да посетите някой сайт,който примерно изисква "изключване" на подобен софтуер.
Цитирай
#6

Block this е булшит - спира едни , а си пуска негови реклами - никаква работа не върши.
Цитирай
#7

Току що сложих crystal. Върши хубава работа и блокира гадовете.
Цитирай
#8

(2016-03-17, 13:53:57)zlobich написа:  Току що сложих crystal. Върши хубава работа и блокира гадовете.

Хубаво е,  но много кеш генерира приложението., поне при мен беше така. за 2 дена имах 250мб кеш. Незнам на какво се дължи, провери как е при теб.

 Samsung Galaxy S6 
Цитирай
#9

Аз го махнах,защото ми забавяше браузъра. Когато се опитам нещо да отворя и зарездта 2/10 и застива. След някоя друга секунда се изстрелва. Деинсталирах го и всичко си тръгна гладко.
Цитирай
#10

Тук има тема за най-домрите браузъри
много е полезна и може да е в помощ на всеки.  Smile
Цитирай
#11

От около две седмици наблюдавам странна гадост на телефона ми.
Около 2-3 пъти на ден ми изскача реклама на Ефбет или Али Експрес, в режим когато съм на навигация от Гугъл Мапс, или пък играя Клаш оф кланс, по време на търсене на противник.
Тези две приложения се славеха като непробиваеми по отношение на външна реклама, но ето че и тях "пробиха" явно.
Качих две антивирусни, нищо не откриха и ги махнах.
Чудя се, заразен ли ми е телефона, или от рекламите са много находчиви.
Бях с Хром, като започнаха тези мизерии.
Инсталирах Самсунг с ад- блокър- никакъе ефект.
Някой има ли подобен проблем... ?

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай
#12

Не съм сигурен какъв е точния случай, но скоро оправях телефона на жената на брат ми с подобни проблеми и се оказа елементарно - беше дала позволение на няколко сайта да пращат нотификации и те пращаха реклами. Намерих къде е, спрях нотификациите и се оправи. Сканирането за вируси не показа нищо, защото то няма код (вирус) в телефона. Говоря за нотификации от сайт, не Андроид нотификациите. Когато отвориш някой сайт и те попита "Желаете ли да получавате известия?" и е казано "да" неволно. И изскачаха на преден план, ужасна гадост. Аз на моя S7 Edge съм спрял в Хрома всички (Settings на Хром -> Notifications off), но може и прецизно да се види на кой сайт какво е казано и да се спре само той, ако все пак някои са необходими.
Дано е това във Вашия случай!
Цитирай
#13

Мисля, че оправих нещата.
В "инсталирани приложения", най- отдолу намерих някакво приложение около 15МВ, без иконка отпред.
Явно съм го инсталирал, незабелязано от мен.
Махнах го, та да видим ....

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай
#14

И аз имам проблем от около 3-4 дена.При всяко отключване на телефона се активира Хром в две страници едната началната ,и някаква друга, че съм имал вирус.Деактивирах Хрома и сега започна с друг брузър да го прави.Деинсталирах скорошните приложения,които бях инсталирал,но продължава.Ако някой може да помогне.
Цитирай
#15

Тествай устройството си с MBAM за евентуални вируси тогава.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)