Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с жак за слушалките и основната камера.
#1

Здравейте, колеги, нов съм във форума и имам следния проблем с телефона си. След като снимах лятото в Гърция под вода и то почти цял ден, забравих да изплакна телефона със сладка вода. В Гърция морето е супер солено и се получи проблем с жака за слушалките. Сега след като си свържа слушалките много трудно прави контакт и почти винаги при леко разместване на телефона веднага губи контакта и ми спира музиката. Почти невъзможно е да слушам музика и телефона да ми е в джоба, защото на първата крачка се губи връзката. Пробвах да го чистя с памук напоен със спирт наскоро, но почти никакъв ефект нямаше. Проблем номер 2: след същият ден, основната ми камера, която е отзад се запоти но отвътре, след което засъхна леко така мръзно или не знам как да го опиша, но идеята е, че ми прави проблем при фокусирането и сега снимките ми винаги са размазани и отделно му трябва доста повече от нормалното време, за да фокусира. Въпросът ми е: решими ли са тези проблеми в сервиз и кой е този сервиз, който може да ми отвори телефона, да ми оправи/изчисти стъклото на камерата и аудио жака и след това телефонът отново да ми е водоустойчив и да няма проблеми, тъй като до сега не е отварян и на теста с налягането ми дава разлики в числата съответно не изпуска. Намирам се в София.

Благодаря ви предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Това с жака е възможно да е от самите слушалки. Пробвал ли си с други? Иначе за камерата задължително в сервиз на Sony - улица професор Христо Вакарелски 11 - А

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай
#3

(2016-03-20, 00:01:46)Weiderr написа:  Това с жака е възможно да е от самите слушалки. Пробвал ли си с други? Иначе за камерата задължително в сервиз на Sony - улица професор Христо Вакарелски 11 - А

Аз попринцип не ползвам заводските слушалки, а на жена ми от Айфона, защото заводските ме дразнят как ми влизат до мозъка и не ми харесва звукът много много. Преди да замина за Гърция го нямаше проблема, демек би трябвало да е от тогава, а и работеха без никакъв проблем. Сега трябва да ги намествам, да въртя, да се моля и евентуално става накрая и след това при най-малкото разместване и се губи контактът. Благодаря много за адреса, ще видя да отида до там да ми кажат дали биха могли да го оправят.
Цитирай
#4

какво стана с жака и слушалките, аз съм със същия проблем, но само жака.

XIAOMI Redmi Note 9 Pro black - Android 11 (RKQ1.200826.002) 12.0.1 RJZMIXM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)