Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Вирус в телефона
#1

Здравейте! Телефона се ми се рестартира непрекъснато. Помъчиха се да ми сложат някаква незащитена програма, явно не стана, но телефона започна непрекъснато да се рестартира на всеки 10сек. Никаква дейност не може да се извършва по него. Ще спре най вероятно когато му падне батерията. След рестартат работи окло 10сек., след което веднага се рестартира, даже и да не го пипам, същата работа. На сервиз ли да го нося и въобще има ли оправяне?
Цитирай
Аксесоари
#2

Сложи го в "кръглото чекмедже" и ще се оправи... Big Grin
Цитирай
#3

Ако нямаш познат, който да го преинсталира, го изпращай на сервиз. Smile

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#4

Направи първо един reset (връщане до фабрични настройки), това влиза в гаранцията.
Цитирай
#5

Мда, не става с фабрични настройки...бонусите ми като "sexy" и "hot video" стоят, но поне спря да се рестартира. В обикновен сервиз дали ще ми го преинсталират, че не ми се чака 1 месец? Благодаря ви Smile
Цитирай
#6

Щом не става с фабрични настройки значи телефона е за сервиз, не съм чул накой вирус да е оцелял след reset.
Цитирай
#7

Благодаря момчета. Направих и reset от фабричното меню, еми не става... ще се носи Sad
Цитирай
#8

Флашни си същия официален ром!Може да запали Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#9

На два телефона различни съм го виждал. Единия път беше Самсунг и се оправи след флашване с ОДИН. Иначе наистина фактори ресета не помагаше ..

Samsung Galaxy S7 Edge -> Xiaomi Mi8
Цитирай
#10

Това става само ако дадете рут права на съмнителна/и програма/и, които да набутат гадории по системата.
Може да се изчисти с рут експлорер или подобна ръчно, но трябва да се познава отлично системата ...
Цитирай
#11

Ще се пробвам сама да го направя! Четох темите и мисля да опитам. Надявам се само, ако не успея и оцапам нещата, да могат след това да го оправят. Възможно ли е така да го забатача, че да не става за нищо след това телефона?
Цитирай
#12

Не,както беше писал колегата @poceh6630,много трудно е да съсипеш този тип телефони Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#13

Здравейте. Днес се отчаях. Занесох го в сервиз за мнение, като оттам ми казаха, че дори и да преинсталирам телефона, вируса най-вероятно щял да остане. Има ли такъв момент?
Цитирай
#14

Преинсталирай смело.Какво повече може да му стане?! Wink

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#15

И аз мисля че само с префлашване с Флаш Туул-а ще стане работата. Пиши какво е станало. Дръж ни в течение. Ако не справяш питай , не се притеснявай.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#16

Някой може ли да ми каже как се спираше вградената антивирусна?

Android4e
Цитирай
#17

Опитай като влезеш в настройките, после в приложения, намираш тази програма и влизаш в настройките и и от там би трябвали да има възможност да се деактивира. Успех!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#18

Преди имаше деактивация и ставаше, но вчера опитах на един телефон и само дава да го стопираш, а след това пак си работи. Имаше нещо, но не ми се четат старите постове, моля ако някой се сеща да каже.

Android4e
Цитирай
#19

Android4e виж това мнение. За другия вариант, трябва да се рутне телефона.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#20

И аз го бях направил през Приложения на стария ми телефон, но сега излиза само Стоп, пита те дали си сигурен и в крайна сметка пак си работи.

Android4e
Цитирай
#21

Стана.

Android4e
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)