Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с батерия
#1

Добър ден. Имам проблеми с батерията ми на huawei ascend p7 - пада адски бързо, дори без да го барам. За 1 вечер, докато спя, с нищо включено - пада до 70 % от 100. Предполагам, че нещо събужда телефона ми, тъй като режим на готовност е изразходило най-много енергия. Имам подозрения, че е нещо от новия ъпдейт на фейсбук/месинджър но не съм сигурен  
 , тъй като интернета ми е изключен.
Бих се радвал ако дадете някой съвет.

HUAWEI Ascend P7
Цитирай
Аксесоари
#2

Някакви антивирусни или оптимизиращи приложения има ли?

 
Цитирай
#3

Ако проблемът беше в някое приложение, нямаше ли да пише, че то е изразходило батерията? Щом режим на готовност я е изразходил, според мен проблемът е или в батерията или в операционната система. Аз бих пробвал да върна фабрични настройки и ако не стане бих го преинсталирал.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай
#4

Я постни една снимка на приложенията които ти изразходват батерията.

П.С възможно е ако тези дни си инсталирал нова версия на андроида и да е от нея.
Цитирай
#5

връщах до фарбрични, имам само феисбук вайбър и месинджър, след малко ще дам скрииншот
h[Изображение: 8700963q.jpg]

HUAWEI Ascend P7
Цитирай
#6

P7 по принцип поддържа 4G (LTE), но може да си забравил настроен на 4G, а там където си в момента да имат обхват само на 3G и съответно търсенето на 4G ти хаби батерията.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Не мисля че е това. Забранил съм търсенето на 4Г мрежа, тъй като връзката е много слаба в моя град и постоянно съм изхвън обхват, така че този вариант отпада.

HUAWEI Ascend P7
Цитирай
#8

Тогава някоя "висяща" програма в Google Play чакаща ъпдейт или случайно GPS-а да си го забравил на Висока точност?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#9

Я пробвай една нощ да го оставиш на самолетен режим и кажи колко % ще ти източи.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай
#10

Ще проверя за гпс-а, ще потърся за тази висока точност, въпреки че рядко го използвам.

Довечера ще пробвам самолетния режим

П.С. - не е на висока точност, избрана е опция 'само устройство'
Някой има ли идея как да 'даунгрейдна' версиите на фейсбук и месинджър, защото ми се струва че с по стари версии нямах проблем?
Мисля, че има приложения на гугъл които чакат ъпдейт, но в момента нямам връзка с бърз нет/ уай-фай за да ги ъпгрейдна.

HUAWEI Ascend P7
Цитирай
#11

Има стари версии в apkmirror. com, но според мен не е от това, въпреки, че все пак ти си ползваш телефона и можеш по добре да прецениш.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай
#12

Окей, а да обясниш в случай че довечера при ейрплейн мод се оправи, къде е проблема , за да знам кво да правя ?

HUAWEI Ascend P7
Цитирай
#13

В такъв случай един ден махаш едно приложение, следващия път друго приложение и така докато разбереш дали някое от приложенията е виновно.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай
#14

окей благодаря, ще пиша утре след като разбера как е в самолетен режим.

HUAWEI Ascend P7
Цитирай
#15

Защо не пробваш да го ресетнеш, вместо да търсиш проблема във всяко едно приложение по отделно?
Цитирай
#16

@Phoneman, Автора вече е минал през тази стъпка и явно не е дала резултат:

(2016-03-20, 10:55:24)Kurtew написа:  връщах до фарбрични, имам само феисбук вайбър и месинджър, след малко ще дам скрииншот
..........

Предложението за самолетния режим вероятно изглежда най-обещаваща за сега, за да се разбере евентуално дали някое приложение от изброените не прави тези мизерии.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#17

(2016-03-20, 11:31:41)Kurtew написа:  П.С. - не е на висока точност, избрана е опция 'само устройство'

Само устройството означава, че точно GPS-a постоянно локализира и търси спътници. Остави го на режим "Пестене на батерия". Тогава те позиционира според местоположението на клетката, към която е свързан телефона, както и IP адреса на WiFi. Това е най-икономичния режим. Напълно нормално е да ти събори с 30% батерията, ако постоянно приемника търси спътници.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#18

Направо изключи нормално тоя location, даже и на икономичен яде, щото локацията става на базата на мобилни клетки, а особено ако няма обхват става някакво чудо-лично тествано. Вече ако е в място с добър обхват не се усеща много, но все пак-ако не ползваш локацията в messenger, не ползваш GPS, Forsquare и темподобни, дето искат локации направо я изкл. нацяло.
Също във WiFi настройките дай "разширени" и виж дали има "търсене във фонов режим" или "търсене при изкл. безжична" (нещо от тоя род). Забелзвам, че има такава опция, а не виждам смисъла да си изкл. WiFi и то да продължава да търси мрежи във фон. Само яде батерия за никакъв смисъл.
Цитирай
#19

оказа се, че при ейърплейн мод не взима нито процент батерия през нощта ? сега как да действам

HUAWEI Ascend P7
Цитирай
#20

Сега ти предлагам да опиташ с изключен GPS. Не знам дали ти имаш някаква причина да го държиш включен, но аз не виждам смисъл да се включва освен при употребата на навигация или нещо подобно.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай
#21

Попринцип GPS-a е изключен, ама до колкото разбрах от коментираното тук явно е работил във фонов режим, благодаря ви, ще ви пиша утре отново!

HUAWEI Ascend P7
Цитирай
#22

(2016-03-22, 18:42:18)Kurtew написа:  оказа се, че при ейърплейн мод не взима нито процент батерия през нощта ? сега как да действам

Казах ти какво да направиш, локацията не можеш да я спреш нацяло, най-малко заради уиджета за времето.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#23

Как да не може, влиза си в настройките за локация и я спира нацяло-то трябва да има три опции-висока точност, локация по клетки и изкл. Изключва я и туй то. А за времето-ако си в един и същи град няма смисъл да ти е пусната локацията-въвеждаш ръчно града и това е. Със сигурност това пести батерия, и то осезаемо. Пробвал съм го на доста у-ва специално това за времето.
Цитирай
#24

С изключена локализация същото,пак пада батерията, но да питам, при положение че всички тези неща които пробвах преди са си работили и не е падала така батерията, не е ли най-вероятно да е от някое приложение / или скапана батерия? година и половина вече имам телефона.

HUAWEI Ascend P7
Цитирай
#25

(2016-03-23, 00:36:12)alisali1234 написа:  Как да не може, влиза си в настройките за локация и я спира нацяло-то трябва да има три опции-висока точност, локация по клетки и изкл. Изключва я и туй то. А за времето-ако си в един и същи град няма смисъл да ти е пусната локацията-въвеждаш ръчно града и това е. Със сигурност това пести батерия, и то осезаемо. Пробвал съм го на доста у-ва специално това за времето.

Ми направо да мине на Нокия с фенерче? Локализацията според клетките не харчи никаква батерия, защото се прочита от самата клетка, към която е закачен телефона. 
Kurtew виж в защитени приложения, кои се пазят включени след заключване на дисплея и махни всички излишни. Може да си оставиш само чатовете примерно и времето.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)