Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Карти за отстъпки в телефона - като Billa,SportDepot,Kenvelo и т.н
#1

Някой ползва ли приложение като Beep'nGo ? -Със него можете да вкарате всяка една карта за отстъпка,която работи чрез баркод. Такива карти са например картите на Billa,Sport Depot,Kenvelo,Getti и др.
 Изпробвал съм го на Samsung S5 ,но със сигурност става и на много други модели смартфони.
 Аз също като много хора се чудех как се ползва това " beaming service" ,но се оказа доста просто.
Просто инсталирате приложение като Beep'nGo,сканирате баркода на картата и запаметявате,като може дори да я снимате с много голяма точност.След това в магазина може да изберете съответната карта и на дисплея се появява баркод,който трябва да се сканира с баркод четеца.
 Това не много разпространено в България все още,но едва ли да има проблем.Все пак на човек би му било по-удобно да има запеметени картите си на телефона отколкото да ги носи физически постоянно с него.



       
Цитирай
Аксесоари
#2

Само дето касиерката ще ме гледа като трамвай когато при въпроса " Имате ли Била карта ? " аз и подам смартфона . Първо търговските вериги трябва да си ограмотят персонала...

Smile
Цитирай
#3

Аз го ползвам успешно в била и на бензиностанция Еко. Първия път гледат като патове ама после свикнаха и няма дерт

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#4

Само със снимка на баркода няма ли да се получи същия резултат?
Цитирай
#5

Става вероятно. Ама приложението пуска максимална рязкост на дисплея и е доста отчетливо

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#6

Утре ще пробвам със снимка и ще дам резултат.
Цитирай
#7

То ще има резултат ама е доста по удобно с приложението

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#8

Поне аз в тази Billa, която ходя скенера си седи на касата и клиентите сами си насочват картите към него.
Със сигурност е по-удобно с приложението защото си е направено с тази цел.А и самите уиджети са много хубави и с тях става много бързо.
Цитирай
#9

Супер е с приложението. Поне няма опасност да пипне нещо и да види голата ти жена на следващата снимка ахахах

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#10

Аз си нащраках картите. Мисля,че ще е доста полезно приложение. Ще го пробвам в BILLA за да видя реакцията на касиерката Big Grin
Цитирай
#11

Аз отдавна ползвам това приложение-Метро,СВА,Била и др.В Метро обаче много ме вбесиха,защото си влизам като пич през портата с това приложение обаче на касата се заинатиха че им били забранили да маркират от телефони и ме накараха да отида да си извадя временна карта за да мога да си платя покупките.Не разбрах само дали оная я беше страх от нещо или наистина са им забранили в което не виждам логика?

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#12

В Метро картите са персонални или на фирми и за това предпочитат да се покаже картата или да се изкара временна защото може да се злоупотреби с чужда карта. Предполагам, че и на други места е така. Иначе приложението е много удобно измислено.
Цитирай
#13

В МЕТРО картата е свързана с данните за фактурата, в другите май е само за отстъпки/точки (не зная).

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#14

A ако им покажеш лична карта, няма ли да стане?? Аз в Метро пазарувам с карта която не е на мое име и до сега не са ми правили проблем, защото не са и разбрали, че не е на мое име. Фирмена е.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#15

Че тогава се губи смисъла от приложението да го вадиш да го стартираш че и документ за самоличност да вадиш. А и лична карта за проверка на самоличност може да ти иска само и единствено орган на реда

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#16

Е не съвсем! Личната карта си е носиш винаги с теб, а идеята на това приложение е да не носиш и всичките останали карти като на Метро и подобни.
И това с искането на личната карта не е съвсем така, защото рецепциониста на един хотел не е служител на МВР, но не може да не си покажеш документа за самоличност ако искаш да се настаниш.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#17

Смятам, че приложението е много удобно стига да не попаднем на тесногръд/а служител.
Цитирай
#18

А няма ли някое приложение което да не ти събира личните данни ? Че това приложение събира всичко от телефона
Цитирай
#19

Аз използвам - Phyre и Mobile-pocket.
Цитирай
#20

В BILLA и CBA ми маркират. Милите касиерки тръгват да преписват кода под чертите на баркода,аз им казвам да маркират и Ооооо чудо става Big Grin
Цитирай
#21

Някой ще изгори с тия глупости.

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#22

Някой може ли да даде решение за работа с такива приложения на Huawei P9? Със Samsung нямах проблем, но на Huawei P9 не стаава, липсвало му ... не знам точно какво приложение за beam.
Цитирай
#23

А освен за карти,за чипове има ли подобно приложение?

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#24

В Метро и Шел правят проблем 90% не искат да сканират от телефона. Викам защо така ние напред ли вървим или назад. В цял свят няма проблем и се ползва вече този начин на сканиране и носене на карти. Не да ти е пълен портфейла с 20 карти разни от тук от там. Това е много удобно и лесно. Но в България е слабо навлязло и трудно приложимо. Страх от кражби злоупотреби и други филми на фирми и служители. Аз имам друг въпрос към групата. Имали начин да си сваля снимките/баркода на дадена карта от телефона от самото приложение Beep'n'Go ?
Цитирай
#25

Не ти ли върши работа Screen Capture?

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)