Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus Zenfone Max, мнения и коментари.
#51

А много е лесна и няма смисъл да е местиш в картата при 16 гб и местенето иначе е лесно.Когато имаю достъп до комп ще ти пратя линк с готова сборка с всичко.Версията е готина и бачка коректно.
Цитирай
Аксесоари
#52

(2016-07-10, 23:34:48)XEDOS написа:  Благодаря  Smile обаче сложна и объркана работа с инсталацията ми се струва, като чета мненията... Дръпнах някаква бесплатна HERE. Малко постна ми излежда,но ще я пробвам тези дни.
Here е идеално безплатно решение, но от няколко дена Google Maps има добавяне на различни точки по маршрут, не само автоматично генерирания път. Това е много удобно когато искаш да настроиш ръчно от къде точно да минеш. Дано и here добавят тази опция!

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#53

(2016-07-10, 16:48:26)XEDOS написа:  От два месеца го ползвам,  но с 4G на Ментел.  Перфектен е...

Благодаря, но все пак питах за Telenor...
Всъщност не знам дали изобщо става въпрос за проблем с max-а... Няма проблем със свързаността... но горе в трея седи H+.
Абсолютно съм сигурен , че телефона поддържа честотите на теленор (според wiki оперират в диапазоните 1800, 2100 - 
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/4G, официално това не можах да го намеря никъде ), но реално 4g сесия няма...
От този тест  *#*#4636#*#* вкючвайки само на 4g връзката с мрежата се разпадна, но на режим 2/3/4g работи...
Четох из мрежата за особеностите на Теленорското 4g, не ми се коментира тук...
Беше ми любопитно да чуя и друго  мнение  Confused
Изобщо не съм преритал за 4g-то даже

Google Pixel 6a
Цитирай
#54

На VIVACOM съм при мен върви и всичко без проблем след последният ъпдейт нямам забележки преди това имаше малки проблеми с регистрацията в мрежата но сега мисля че проблема е решен вече.
Цитирай
#55

Привет на всички, скоро очаквам доставка на въпросния телефон, но от всичко изчетено не разбрах дали работи добре в Бг. с неговия си софтуер или трябва да се инсталира друг.
Цитирай
#56

Работи си без грешка със софтуера с който идва от Китай
Цитирай
#57

(2016-07-11, 08:45:45)j95monster написа:  А много е лесна и няма смисъл да е местиш в картата при 16 гб и местенето иначе е лесно.Когато имаю достъп до комп ще ти пратя линк с готова сборка с всичко.Версията е готина и бачка коректно.

Ще съм ти благодарен за линка j95monster! А ако някой се чуди за аксесоари, препоръчвам тези, които си взех от Aliexpres. Кейса е от две части- по-мека вътрешна и твърда външна. Като отлят е на телефона! А стъклата са с около половин мм. по-малки, но като се центрират, изглеждат идеално. Отворите им съвпадат перфектно и не остава абсолютно никакъв въздух.


Прикачени файлове Миниатюри
   
.jpg -2663924091412539730.jpg Размер: 271.29 KB  Сваляния: 36

ASUS Zenfone Max
Цитирай
#58

(2016-07-16, 10:14:39)XEDOS написа:  Ще съм ти благодарен за линка j95monster! А ако някой се чуди за аксесоари, препоръчвам тези, които си взех от Aliexpres. Кейса е от две части- по-мека вътрешна и твърда външна. Като отлят е на телефона! А стъклата са с около половин мм. по-малки, но като се центрират, изглеждат идеално. Отворите им съвпадат перфектно и не остава абсолютно никакъв въздух.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1020441 
Пост №116,само си добави новата карта ако е няма.Опитах се да ти пратя готовата ми сборка но не знам къде мога да кача 200 мб.На лично ще ти пратя как се инсталира и как се мести ако желаеш да е местиш.
Цитирай
#59

Именно за инструкциите, ще съм ти много благодарен, че точно в тая част се опасявам да не оплескам нещата...

ASUS Zenfone Max
Цитирай
#60

Здравейте ! Само като допълнение за съвместимостта на ZenFone Max с родните ни мрежи - ето тази страница с изчерпателна информация : https://www.frequencycheck.com/compatibi...b/bulgaria

Иначе телефона работи перфектно за мен. С много малко ръчкане и 3(уж4)G интернет при пътуване до и от работата и много слушане на музика го зареждам на 4-5 дена...

Някой инсталира ли WW_V13.8.26.36, впечятления ?

Google Pixel 6a
Цитирай
#61

Здравейте! Ползвам телефона от 5 дни, още не съм го разучил напълно. Мой приятел го има от месец и нещо и вече е получил Андроид 6.0. Обаче като чета тук някои мнения, мисля да си запазя за сега 5-цата. Като цяло съм много доволен от телефона. С първото зареждане изкара 72ч. при активни двете карти - на Виваком и мобилен интернет. От 4Г съм много доволен - лети наистина.
Все още не съм правил снимки на по-тъмно....но не ми и трябва. Единствено ме интересува дали е добре три пълни денонощия - 72ч. с едно зареждане, при нормално ръчкане....браузване, снимки, без много даунлоуд... Успех!
Цитирай
#62

Според мен е добре.Аз правя 2 или 3 денонощия с около 10 часа екран в зависимост от ползването
Цитирай
#63

Аз го имам от 2 седмици и сега чакам калъф от Китай. Телефона е доста добър, но вибрацията ми е адски слаба, може би заради теглото от 200 гр. Нека някой да сподели дали има проблем с прегряване при навигация. Аз съм Sygic, държа телефона на километража на колата и като поработи час-час и половина на батерия прегрява и се рестартира.
Цитирай
#64

Мен лично вибрацията ме устройва.Не е слаба.Навигацията я ползвам за не повече от 15-20 минути.За това време загрява,но не много.
Цитирай
#65

Ползвам телефона от няколко месеца получих и последният Андроид 6.0.1 добре се държи и при мен кара около 3 дни зависи колко ровичкам в него ползвах навигация за около 5 часа и се усеща че грее с вибрацията  нямам проблем според мен не е слаба общо взето добре се държи телефончето поне за сега ако ви интересува нещо конкретно питайте няма проблем с каквото мога ще помагам.
Цитирай
#66

Колко СОТ изкарва с новият ъпдейт?

Sent from my MI5

 
Цитирай
#67

При сериозно ровичкане от рода на нет,клипове,фейс,и каквото се сетиш около 2 дни.ако не се използва нета, толкова активно може и до 3-4 дни да изкара важно е и колко говориш при мен изкарва 3 дни.

За 2 часа телевизия ми падна 30% батерията.
Цитирай
#68

Едно нещо, като вземеш да го хвалиш много много, то вземе че се прецака... Ето какво се получи при мен - гадно жълто петно в горния ляв край на екрана. Това е в следствие на прегряване! Като се ползват едновременно няколко приложения, напр. FB, браузър и другите във фонов режим, тела си грее. В моя случай имаше и утежняващи фактори - пътувах в много горещо време и го бях включил в зарядното на колата, поставен в една ниша на таблото под радиото, която поради някаква причина се нагрява мн. яко от радиатора на парното, та чак пари.... Климатика в колата ми не бачка, иначе може би нямаше да се случи това...
    И да допълня, даже при най-нормално сърфиране, температурата на процесора ми е около 55-60 и няколко градуса (и това при крайно ограничаване на приложения във фонов режим, с изключение на няколко системни) - това ми показва CleanMaster. След около 10-ина дни от инцидента, петното е по-тъмно. Говорих вчера с китайката и вика пращай го, ама не знам дали си заслужава...

Ето какво ми показва в момента


Прикачени файлове Миниатюри
   
.jpg RSCN4078.jpg Размер: 88.69 KB  Сваляния: 51
.jpg RSCN4083.jpg Размер: 93.55 KB  Сваляния: 48

ASUS Zenfone Max
Цитирай
#69

Относно петна по дисплеят поне засега няма понякога и при мен грее но зависи колко съм го натоварил.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#70

Това петно няма да изчезне само. Преди време имах Google Nexus S от Мтел със същия проблем. През 2-3 месеца го връщах в сервиза като му сменяха екрана. След 5 ремонта ми смениха телефона с друг модел.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#71

Телефона като цяло е сред тези с най-ниска температура. Никой не е виновен, че си го забил в парното, при това включен в зарядното... Все пак е кофти тръпка, а за пращане в Китай не ми се мисли... Моят приятел си ползва телефона вече няколко месеца и няма никакви проблеми. Взех версията с 32ГБ за един ученик и два месеца не са се оплакали, а знаете как ръчкат децата.

Sent from my ONE TOUCH 6012X using Tapatalk
Цитирай
#72

Да, така е eksoldier, причината е в странични фактори, не толкова в самият телефон. Някъде дискутираха проблема за жълтите петна (мисля, че там ставаше въпрос за LG G4). Всъщност, слабото звено е лепилото между двете части на дисплея, което не издържа на мн. високи температури. Не бих обвинил ASUS, тъй като проблем със жълти петна е много рядко явление при тази марка! Като гледам какво чудо е при Samsung и LG... Иначе почти съм се отказал да го пращам в Китай, щото ще дам повече пари за поща, а и на връщане де да знам дали ще извадя пак късмет, да не иде на митница.. Пък и 2 месеца чакане... Ако това петно стане мн. голямо, ще си взема един нов дисплей за 20$ и ще го сменя...  А да ви кажа, че старото ми Sony Xperia X8,  дето е падало поне 20-ина пъти по бетони, прахоляци и къде ли не и са му се разхвърчавали чаркуляците и се е пекло на слънце и е парило от топлина и......  Ами железен телефон е просто.! Ама е епохално стар.... и малък. ..

ASUS Zenfone Max
Цитирай
#73

Жълтите петна са от прегаряне на лепилото да. В Г4 проблема явно е друг щото ми се появява червеникав отенък като загрее, но като изстине се оправя. Моя Г4 отиде в сервиза за смяна на платка и дано този път ми сменят дисплея, че първият не го направиха... Асуса се оказа добро телефонче, чакам да видя deluxe 3 версията и как се справя камерата. Ако съм доволен може да взема един.
Цитирай
#74

Предполагам ще може да се върне старата версия на android.
Цитирай
#75

Разбрах, че има проблеми с 6 и не съм ъпдейтвал на моя приятел, а и няма ота. По-добре да не вземе да ъпдейтне без да иска...
Повечето телефони позволяват минаване на предишна версия на ос.

Sent from my ONE TOUCH 6012X using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)