Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Поръчка на телефона от Ebay или Amazon и гаранцията на телефона
#1

Здравейте,

имам питане най-вече гаранцията на телефона, ако трябва да си го взема от чужбина. Не съм си купувал телефон от Ebay или Amazon и не знам как седят там нещата. На някои обяви пише, че е с гаранция от Samsung или международна гаранция. Това означава ли че гаранцията ще важи и за сервиза на Samsung Bulgaria?


Благодаря предварително!

LG G7 ThinQ Black
Samsung Galaxy S7 Edge Coral, Sony™ Xperia Z3 Black D6603, LG G2 32GB WhiteGalaxy Nexus; HTC Desire HD;
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще важи. Но имай предвид, че закупен от там телефон, може да не е за нашия регион (Европа) и да има неразбирателство между него и нашите мобилни оператори.

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
#3

(2016-03-23, 12:09:30)mmollov написа:  Ще важи. Но имай предвид, че закупен от там телефон, може да не е за нашия регион (Европа) и да има неразбирателство между него и нашите мобилни оператори.
T-Mobile нямат проблем с нашите оператори, мисля че и AT&T. Докато Sprint и Verizon не стават при нас. Бъркам ли някъде?

LG G7 ThinQ Black
Samsung Galaxy S7 Edge Coral, Sony™ Xperia Z3 Black D6603, LG G2 32GB WhiteGalaxy Nexus; HTC Desire HD;
Цитирай
#4

С това точно не съм запознат. Нека някои друг колега да ти отговори. От опит ти казвам, че телефони предназначени за азиатския пазар примерно, имаха ядове с 3Г мрежата и на трите ни мобилни оператора.
Мое мнение с което не те ангажирам разбира се е, че ако се намираш в България, по-добре да закупиш от тук. Поздрави!

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
#5

Ако планираш покупка от Щатите, провери и как стои въпроса с таксите... В смисъл, че примерно между Англия и САЩ има споразумение-Global Shipping Program за предварително начисляване на всичко дължимо за внос на електроника(и не само) и аз не мога да спестя тези такси по никакъв начин....20-те %-та ми се начисляват още в "количката" и..... Не знам дали това важи за други държави, но не е лошо да провериш. 

http://pages.ebay.com/shipping/globalshi...r-tnc.html

(2016-03-23, 13:59:03)tonkata07 написа:  Ако планираш покупка от Щатите, провери и как стои въпроса с таксите... В смисъл, че примерно между Англия и САЩ има споразумение-Global Shipping Program за предварително начисляване на всичко дължимо за внос на електроника(и не само) и аз не мога да спестя тези такси по никакъв начин....20-те %-та ми се начисляват още в "количката" и..... Не знам дали това важи за други държави, но не е лошо да провериш. 

http://pages.ebay.com/shipping/globalshi...r-tnc.html
Така ще изглежда моята поръчка:

   
Цитирай
#6

Колега, не че е моя работа но спрямо курса на долара да дадеш 1400 лева, при положение, че тук е 1290?


п.п. Извинявам се, сега видях, че става въпрос за Великобритания.

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
#7

Аз лично се интересувам най-вече че тук не се предлага телефона в сив цвят и нещо не ми се чака до месец май. Smile   Но в крайна сметка ако ми излиза същите пари, като в България няма смисъл да си давам зор за месец и половина.

LG G7 ThinQ Black
Samsung Galaxy S7 Edge Coral, Sony™ Xperia Z3 Black D6603, LG G2 32GB WhiteGalaxy Nexus; HTC Desire HD;
Цитирай
#8

Здравейте,колеги братовчед ми има оферта за S7 Edge от Испания да го вземе от Vodafone Ще има ли проблем с региона защото нали имат някъква нова система за защита към региона от който е взет.Ще има ли някакъв проблем да се ползва в БГ към Виваком?
Цитирай
#9

Новата им система за заключване по регион, до колкото разбрах трябва да се говори 5 минути с местната сим карта, за която е предназначен и след това вече можеш да си ползваш всякаква. Но до колкото знам това се отнася за телефони предназначени за САЩ, които да се ползват в Европа. Като е взет в Европа би трябвало да работи с всички карти.


"Essentially, in order for your unlocked European GS7 to be fully unlocked, you first need to make a total of five minutes worth of phone calls using a European SIM. If you don't do this, and try to use it with a SIM from outside of Europe, it won't connect to the network."

http://www.androidcentral.com/your-unloc...-huge-deal
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)