Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно звука на телефона.
#1

Здравейте, имам едно допитване до вас.Има ли как да увелича звука на самия телефон.Ето какво искам да кажа.Като включа жака в отвора за слушалките или самите слушалки музиката която се чува е тиха.Смисъл не е много тиха ама като включа примерно някои друг телефон да речем в AUX-а на колата какъвто и да е телефон дори и долнопробна Нокия за 100лв.по силно се чува.Същия пример с слушалките ми.На моя телефон са по тихи а на други като ги включа доооста по силен Звук.И не е от жака.Чистил съм го какво ли не пак си е същия звук.
Главният въпрос е има ли начин да го увелича дали с програмка или с нещо друго.Мерси предварително Smile

Sony Xperia Z1 (C6903)> 14.4.A.0.108 (KitKat 4.4.4) > AnTuTu Benchmar v5.0 score: 39465 <3
Цитирай
Аксесоари
#2

По принцип на Z1 звука не е от най-силните. Даже сравнен с много други телефони може да се каже, че е слаб. Но все пак:
- след като включиш нещо към телефона се увери, че звука е на макс. Обикновенно като включиш слушалки, звука автоматично се намалява, за да ти пази ушите.
- в XDA имаше някакъв мод за подобряване на звука и хората бяха много доволни.
- аз ползвам PowerAMP за слушане на музика и съм много доволен, но има приложения през които звука е доста слаб. По принцип от официалният Walkman трябва звука да е добър.
- възможно е да има хардуерен проблем, тогава трябва да се занесе на ремонт
- качвай си Mp3-ки с по-добро качество. Битрейт поне над 192 kbps. Аз лично си качвам повечето музика във формат FLAC

Аз лично съм доста доволен от звука, ползвайки PowerAMP, всички песни са mp3 с виско качество или FLAC, слушам в колата или през JVC HAFX1X. Но съм сравнявал звука с Iphone 6, Ipad някакъв, Note 3, старата ми Nokia N82 и всеки път Z1 губи като сила на звука от тези.

Но за мен силата на звука никога не е била основният фактор, а качеството на звука и Z1 се справя доста добре в това отношение.

Z1
Цитирай
#3

Провери еквълайзъра, провери дали си усилил звука до края. Телефона със слушалки или аукс е перфектен като сила и качество. Проблема му е при звънене, че е много слаб и мода в xda е именно за това, усилва говорителя почти на макс и редом с това включва и слушалката като говорител.
Цитирай
#4

Пиша тук, за да не пускам нова тема.
Намалявам звука на телефона със страничните копчета. Минавам през позиция за "Вибрация" и после в позиция "Изцяло без звук" (иконата със зачеркната колонка). До тук добре, но след няколко секунди, телефонът минава на режим на "Звънене със звук". Тоест нещо то кара да премине обратно в този режим без да помни настройката "Изцяло безз звук".
Почти съм сигурен, че е някое приложение, но не знам как да го намеря кое е.
Идеи?

Sony Xperia Z1, Xperia Z3, Xperia XZ Premium, Xperia 1 II, Xperia 1 IV
Цитирай
#5

@killerss, Виж при наличие на Smart Connect приложението, дали ако го деактивиранш от настройките на телефона, проблема ще продължи.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

Благодаря на всички за помоща ама не е в тва проблема.Знам че poweramp качва качеството ама главно от youtube слушам музика.И не съм тъп да не знам, че като включа слушалките не е на макс   Bu

На кратко Една и съща песен/мелодия пусната през aux са моят е по слаб.

Sony Xperia Z1 (C6903)> 14.4.A.0.108 (KitKat 4.4.4) > AnTuTu Benchmar v5.0 score: 39465 <3
Цитирай
#7

(2016-03-29, 00:02:49)partytimegfx написа:  На кратко Една и съща песен/мелодия пусната през aux са моят е по слаб.

Това няма оправяне. Според мен звука на Z1 не е слаб като цяло, но сравнен директно с много други телефони е по-слаб.
Все пак, за да си максимално спокоен намери някой друг със Z1 и сравни звука с твоя на едни и същи слушалки например.

Z1
Цитирай
#8

Тъй като моя тешефон е немската версия в комплекта има премиум стерео слушалки. Та тия глупости дето ги говорите няма как да съм съгласен с тях. Телефона на жак свири уникално и досега не съм срещал телефон с по-силен и по-качествен звук от z1 -цата. Ама на сшушалки, че за колонката да не коментираме, ама то едното за сметка на другото :-D

Sony Xperia Z1 14.6.A.1.236 Android 5.1.1 Lollipop
Цитирай
#9

(2016-04-06, 23:28:46)nikol4o0o написа:  Тъй като моя тешефон е немската версия в комплекта има премиум стерео слушалки. Та тия глупости дето ги говорите няма как да съм съгласен с тях. Телефона на жак свири уникално и досега не съм срещал телефон с по-силен и по-качествен звук от z1 -цата. Ама на сшушалки, че за колонката да не коментираме, ама то едното за сметка на другото  :-D

Съгласен съм !!!

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > Lollipop 5.1.1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)