Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бързо падане на батерията в спящ режим при Теленор
#1

Здравейте колеги. Понеже при нас в раздела на P8 Lite изведнъж се появи масов проблем при хората, затова реших да питам и тук всички, които ползвате и други марки апарати. Проблема е такъв, какъвто е описан и в заглавието - при спящ режим, батерията на телефона пада стремглаво надолу, особено при хората, които са на Теленор. Има хора, на които батерията им пада с повече от 20 процента за една нощ от самосебе си. При смяна на мрежата на 2G или при включване на самолетен режим drain-а изчезва. Ако има хора с идентичен проблем, нека съобщат.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм с Huawei P7 и съм със същия проблем. При 3G батерията се изтощава много бързо в сравнение с преди, но когато му задам 2G се държи съвсем нормално. Проблема го забелязах, че е от около 1-2 седмици.
Цитирай
#3

НЯМА телефон, който да не се държи точно така. 2G режима е много по пестелив от към батерия, отколкото 3G. Предполагам същото важи и за 4G. Който и телефон да вземете, когато го ограничите да работи само на 2G, независимо към кой оператор, ще има благоприятен ефект върху живота на батерията.
Цитирай
#4

Вие какво искатe ? ВСЕКИ ТЕЛЕФОН му пада батерията бързо с включен 3G

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#5

Не всеки. Имам предвид, че не телефонът или видът мрежа са причината. В други теми колеги пишат, че един и същ телефон с теленорска карта пада с 30%, а с друга - само с 2% за също време и при същите условия (спящ режим), т.е. явно проблемът не е в апарата.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#6

(2016-03-24, 23:32:53)Dent написа:  ...че един и същ телефон с теленорска карта пада с 30%, а с друга - само с 2% за също време и при същите условия (спящ режим), т.е. явно проблемът не е в апарата.

Точно от апарата е и по-точно настройката за режим на мрежата, ако е на автоматично 4G/3G, когато изгуби обхват или има лошо покритие на 4G/3G ... минава на 2G и продължава да сканира за 3G/4G и именно това непрестанно търсене за по-добър сигнал хаби батерията по-бързо, а ако е настроен само на 2G режим ще е най-икономичен, но пък интернета е много по-бавен, а на 3G/4G е обратното.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Добре,  колеги, понеже не се разбрахме, ще попитам така - на кой от вас му пада батерията при спящ телефон в 3G режим, за една нощ с 20-25%, като главния консуматор да е cell standby? Това, при положение, че показателя за обхвата е пълен до горе. И друго, което не стана напълно ясно от по-горните мнения е следното - слага се вивакомска карта на 3G режим - дрейна е 1% на нощ, спящ телефон. Слага се теленорска карта на 3G режим, на същия апарат, същите настройки - дрейна е 20% на нощ, спящ телефон. Надявам се сега да е станало ясно естеството на мистерията.

Ясно ни е, че 3G и 4G консумират повече от 2G, но тук се получава нещо далеч по-странно.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#8

3G консумира доста повече от 2G и това е ясно на всеки. Но и мой познат със ZTE (не помня модела) се оплаква от подобно нещо-като сложи вивакомската карта и пак си е на 2G/3G автоматик примерно пада с 1,2 макс. 3%. Аз в селото с чертичка обхват на МТел на вечер с 3G ми пада с по-най много 5% (макс. , и то при положение, че е една чертата и сигнала е много слаб). Явно има нещо с Теленорската мрежа, защото с Мтелска на това ZTE проблем няма.
Цитирай
#9

Ще помоля колегите по-горе да не обобщават! Моя телефон от подписа е двусимов. В единия слот имам карта на Теленор в 3G режим и постоянно включени данни, а в другия имам карта на Боб за разговори. Никога не изключвам данни и WiFi и такъв дрейн нямам! Lenux, най-добре се свържи със съпорта на Теленор и им обясни ситуацията. Възможно е да имат проблем в мрежата. Все пак сега я изграждат.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#10

^ Точно това плануваме да направим от раздела. В момента правим нещо като разследване и се чудим и се маем.. При мен лично проблем няма, аз съм на Виваком. Но много хора, които са на Теленор с P7, P8 и P8 Lite реват страшно и ги разбирам, че са изпаднали в крайно глупава ситуация, в която имат здрав нов смартфон, който бъгавата мрежа на Теленор му разказва играта. Ясно е, че явно не при всички марки и модели се проявява проблема, а главно при тези, които изброих. Точно затова търсим и отговора "Защо" ?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#11

Както казах, подобно нещо и при ZTE, но си нямам и на идея модела какъв е (екранни бутони, 5.5" екран HD, доста дълбоко ми се стори черното, вероятно отличен IPS или OLED). Момчето го няма да го питам какъв беше модела.

Да не би drain-а да има нещо общо с fast domarncy?
Цитирай
#12

Вероятно 3G мрежата на Теленор използва печално популярния протокол fast dormancy. Потърсете из мрежата начин за изключването му. Предполагам, че ще има резултат. Навремето имах подобен проблем с един Самсунг и МТел.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#13

Не е от това. Той колегата centur го обясни, както и аз, ама трябва и да се понапънат малко. На някой може да му пада бързо, на друг не, много зависи какво точно покритие имат. Като има нестабилно на теле, нормално е да търси и да прехвърля до безкрай. Това не означава че вива или ментел имат също толкова лошо покритие. Естествено при тях дрейна от търсенето и прехвърлянето 2G>3G>4G ще е много по малък... Когато телефона спи, няма да оказва чак такова влияние FD.
Цитирай
#14

Потвърждавам, последните 1-2 седмици ми направи впечатление че губя на нощ по над 20% а това преди никога не е било, и съм си на същия адрес при същата клетка.  Телефона е Леново А830, лошото е че не помня дали е бил с вкл 3г. Имам и друг много притеснителен проблем, сутрин телефона е аут, смисъл такъв, обхвата  е пълен почвам да набирам, уж набира но сигнал не се появява, когато го потърся от друг телефон казва че моя е изключен. Като мина в самолетен режим и го върна пак в нормален получавам СМС за пропуснато повикване, съответно и вече набирам без проблем, това ми се случва всяка сутрин последните две седмици когато съм в автоматичен или 3Г режим, ако мина ръчно на GSM-only с 2г режим тоя проблем го няма, ако сложа картата в другия слот проблема го няма но там е само 2г. Но ако седи в слота за 3г се бъгва, има и друго, ако напусна или везна в зоната на клетката телефона губи връзка без да губи обхват. Това го разбрах щото сутрин преди да тръгна на работа телефона ако бачка като отида на работа вече не бачка, мина през самолетния режим и се оправя цял ден там работи, прибирам се в нас не работи! Интересното е че им се обадих, очаквах че веднага ще ми кажат че това е от апарата но те сериозно се заеха с случая и няколко пъти ми се обаждаха за подробности кое кога и как се случва, казаха ми кво да наблюдавам и да ги информирам, та си мисля едва ли са толкова съвестни че искат да ми отстранят проблема, явно си имат някъв проблем. Инак щяха веднага да ми кажат ми господине проблема е в телефона ви. Много ми е интересно на някои друг от вас случвало ли му се е така да има обхват но телефона да не може да набира и да не може да бъде набран все едно е спрян?
Имам приложение което ми вади графика на батерията, сега виждам че последно като съм говорил снощи е било към 19 часа с батерия на 50% до сутринта в 8 часа са били останали само 18 % !!!!!!!!! как тая батерия падна за 10 часа толкова много? като никога не е било така, и сега не ме убеждавайте че просто е умряла, щото имам две и с двете е така.
п.п. е сега го оставям на 75% без данни да го видим сабалян ще работи ли и колко ще е паднала батерията.
п.п. инфо от тази сутрин, телефона без включени данни -20% батерия, добрата новина е че поне работи, надявам се тея след толкова обаждания да са оправили проблема с прикритата загуба на мрежа.

Allview P6 Energy
Цитирай
#15

И след всичко което се изписа, все още никой не даде една снимка на потреблението, в която да се вижда и обхвата...
Цитирай
#16

Решение макар и малко крайно: включвате през цялата нощ на зарядно и сутринта сте на 100%, аз така правя и не мисля дали сутринта ще съм без батерия.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#17

Що да е крайно? От години всяка вечер телефона ми е в зарядно. Кое му крайното-да си стои там да се зарежда. То като стигне 100% само си спира да зарежда, и доказателство за това е, че като го извадя след секунди показва 99%, т.е. през това време не е пълнило нон-стоп (то и няма как да е).
2016 сме все пак Smile
Цитирай
#18

(2016-03-26, 19:32:25)vladdark написа:  И след всичко което се изписа, все още никой не даде една снимка на потреблението, в която да се вижда и обхвата...

Не си казал не съм ти дал колега, ето 2 снимки от 2поредни нощи.


Прикачени файлове Миниатюри
   
.jpg 2.jpg Размер: 55.99 KB  Сваляния: 128

Allview P6 Energy
Цитирай
#19

Привеt на всички!|

Шастлив собственик на P8 Lite от два дни, преди да осъзная какво се случва с батерията.

Стояла е 10 часа на зарядното тази нощ и е изключен в 5:30 сутринта. Към часа на писане 12:30 ( 7 часа ) , батерията е на 50% . Употребата му за днес е около 15 мин. нет за да чета какво по-дяволите може да се случва. Реално не съм го ползвал за нищо!  Абсолютно всички приложения са спряни, ъпгрейдите също и 80% от апликациите са дезактивирани. Имам един Уатсап и две леки приложения за футболни прогнози.
Безумен дрейн , който не се повлиява и когато пусна на 2 G .

Изчетох всичко и осъзнавам, че сме много непряитно прецакани, защото телефончето е просто прекрасно като представяне!
Имам едно питане ако можете да ми помогнете. Ако опитам да го сменя за  по-скъпата версия P8 Ascend каква е гаранцията, че няма да се появи същия проблем?
Цитирай
#20

Абе той проблемът не е само през нощта , бе хора ! С включен 3G, батерията си пада постоянно по-бързо от нормалното и през деня. Просто през деня по-трудно се усеща , защото все пак ползвате телефона . 
А иначе - при мен проблемът се появи миналата седмица в сряда или четвъртък. От Пловдив съм , но пробвах как е положението и извън Пловдив - същата работа, значи не е от някоя локална клетка. Проверих и в Теленор - във времето откакто се появи проблемът , бяха ремонтирани две клетки в Пловдив, и двете доста далече от мястото , където живея. Правих и хард ресет на телефона - също нищо не се промени.
Цитирай
#21

Стига сте повтаряли едно и също добре знаем че с 3г си пада по бързо, колегите няколко пъти повториха че с карта на друг оператор нещата са корено по различни.
Така ето резултата и от мен аз също съм от Пловдив, до вчера бях сигурен че Теленор имат няква вина, може и да имат но по начин който не разбирам. Вчера по ред причини се наложи хардуер резет на леновото щото аз се сдобих с Алвю Р6 енерджи и леновото го дадох на жената, и за по лесно го резетнах и настроих за нея. И резултата след тази нощ вече е нормален, само 5% загуба, трябва да отбележа че предната нощ преди резета пак със същите две симкарти в него загуби над 25% всички тестове са без никви включени данни. Та колеги, варианта ви е да пробвате с резет на телефона, от както съм сложил нейните карти не се е явявал и проблема с набирането за който споменах за сега. Гледам че при колегата резета не е помогнал което ме навежда на мисълта че може да е просто случаайност теленор да са си оправили нещо клетката, ама пък в неделя???? Ще го наблюдавам още няколко дни, трябва да помислим и за друго, да не би някое приложение да прави тези мизерии, да видим тези които след резет не са се оправили какво ползват като приложения, макар че според инфото на батерията най много консумация отиваше за мрежата, сега като я погледнах след резета въобще не е така, дисплея беше на пъров моясто след тва още нео си не помня и сърваиса беше чак трети по ред.

Allview P6 Energy
Цитирай
#22

Пип дъвчиш неща които многократно са дъвкани в други теми от този и раздела на P8 Standart. Няма смисъл от това.
Гледам бяха направени постове в страницата на теленор - добре е да се пише там.
Цитирай
#23

Виновен за големия дрейн е естествено марката и модела, независимо, че във всички форуми, които чета XDA, 4PDA, HTCMania няма и помен от подобен проблем. ТЕЛЕНОР са дъ бест и модела е за коша. Ключ! Smile
Цитирай
#24

И някой неадекватно е отговорил в теленорския пост, че могат да приемат в сервиз и да изпробват само телефони, които са закупени от тях, нищо че проблема е в мрежата им.
Цитирай
#25

Същата работа и при мен тела съм го измъкнал в 6 часа от зарядното сутринта и сега батерията ми е на 33% направих си тест като го направя на 2G и проблем нямам с батерията 2 дни изкарва с 1 заряд

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)