Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бързо падане на батерията в спящ режим при Теленор
#26

Проблема е установен. За повече информация - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=82445

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте.
Надявам се някой да види какво съм писала.
И аз имах същия проблем март месец и след 1-2 седмици падане на батерията на Huawei P7 звъннах на оператор на Теленор, който ми обясни, че няма как да е от тяхната мрежа и проблемът е от телефона. Накрая го дадох в сервиз, от който ми казаха, че проблем в телефона няма ( той си беше чисто нов). Така или иначе ми го върнаха началото на април, когато съдейки по писаното в тази тази тема, проблемът е бил решен и в действителност батерията ми издържаше както преди.
Сега от близо седмица батерията ми отново пада по същия начин и искам да попитам дали съм единствена, за да знам дали да го нося пак на сервиз или да чакам от Теленор да си оправят мрежата.
Цитирай
#28

Мен ме съмнява, че е от гугълските бълвочи, мрежата малко трудно ще държи буден телефона?
Цитирай
#29

(2016-06-13, 11:24:19)dobs7z написа:  Мен ме съмнява, че е от гугълските бълвочи, мрежата малко трудно ще държи буден телефона?

В самолетен режим батерията пада с 1% през нощта, а при включена мрежа с 25-30% през нощта. Проблемът го имах и март месец точно както са го описали потърпевшите в темата. Само че при мен се появи и сега. Затова питам дали има някой, при който отново батерията пада по този начин.
Цитирай
#30

@ralica1989, самолетният режим в случая е излишен - не спестява нищо.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#31

Как да не спестява - няма търсене и свързване към мрежа , това черпи ток доста повече отколкото в "самолетен режим".
Цитирай
#32

@BisVal, после за възстановяване на нормална работа на телефона, свързване с мрежата - пак отива толкова. Икономия никаква.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#33

Значи явно проблемът е само при мен.
Искам само да вметна, че при режим "ултра батерия" ( тоест телефонът приема функциите на съвсем обикновен телефон и мога само да звъня и пращам съобщения) батерията отново пада, в което няма логика. Затова пуснах самолетния режим, за да видя как ще се държи, когато не търси мрежа и тогава в действителност батерията не пада, дори да го ровичкам. Предният път ( март месец ) беще по същия начин и му направих ресет, от който нищо не се оправи. Сега мисля пак за ресет. Все пак ако някой има някакви идеи, моля да ми даде съвет, защото е много неприятно на сутринта телефонът да ти е с -30%, без да се ползва, с изключен интернет и т.н.
Цитирай
#34

BisVal е прав. Най-добре отскочи до оператора и го кажи това, което каза на нас, остави им го да го пробват.
Сменяла ли си скоро сим картата с по-новите?
Цитирай
#35

(2016-06-13, 15:43:21)dobs7z написа:  BisVal е прав. Най-добре отскочи до оператора и го кажи това, което каза на нас, остави им го да го пробват.
Сменяла ли си скоро сим картата с по-новите?

Аз съм техен клиент от около година и сим картата не е стара. Ако проблемът продължава, ще отида в офис, но мисля, че ефектът ще е нулев.
Цитирай
#36

Здравейте
Снощи описах проблема си в друга тема но сега открих тази тема и виждам че е трябвало да пиша тук.
Копирам написаното от снощи:

Моят телефон е CAT-S60 и имам периодичен проблем с батерията.
Зареждам го на 100% до 23ч - изключвам мобилните данни и си лягам ,а на сутринта батерията е изтощена с по 5% на час Bu
През деня всичко е наред до около 23ч ,като съм си ползвал интернет и телефония нормално.
В мрежата на А1 съм и нямам представа какви клизми правят със сигнала нощем ?
Това ми се случва средно през около 6месеца за по около 10нощи.
Каква им е идеята да ми унищожават батерията когато не ползвам телефона Bu
Цитирай
#37

По вероятно виновник да е някое приложение,или от софтуера на телефона.Аз съм на А1 с Huawei P30 и през нощта батерията ми пада с около 5% за 8 часа,ако сигнала ти е добър няма причина да ти пада батерията от оператора,но ако е слаб ще се топи бързо,спри мобилните данни през нощта и виж дали има промяна.Можеш също да включиш интелигентно пестене на данни,поне във фонов режим няма да ти пада батерията толкова.
Цитирай
#38

Благодаря за бързия отговор.
Това го прави с изключени мобилни данни демек в 2G мрежа.
Деактивирал съм всичко що е гугълско още преди 3г.
Нямам вайбър , месинджър или подобно приложение което да чака нещо да му дойде Big Grin освен Weather & Clock Widget който се обновява при събуждането на тела .
Онзи ден отмина поредния такъв период и в момента батерията е на 58% като последно е зареждана преди 48часа без да спирам мобилните данни.
Преди 10-15 години попадах на на статия в която се говореше за обновяване на мрежата от оператора и колкото по често се прави толкова по бързо пада батерията но нямам спомен как беше точното име на това нещо.
Не съм се сетил да си лягам с радиоприемник до телефона та ако има нещо подобно радиото да избръмчи Big Grin
Цитирай
#39

Колега, надявам се да съм разбрал правилно, но с изключването на мобилната мрежа, телефона ти ако е бил в режим на 3 или 4 г., не преминава автоматично на 2г. Пробвай да преминеш на 2г., но през менюто от настройките. Това ще даде картина, дали на мрежата, в която се намираш обикновено, има проблем, или не.

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
Цитирай
#40

Може да инсталираш и тази програма. Стартирай я после и и дай достъп до каквото поиска. На другата сутрин като си пак на 5% отвори програмата и виж кой ти е най-големия консуматор.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#41

Наистина прекрасна програма, но доколкото съм запознат, без рут права не може да извлече детайлна информация.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#42
Photo 

Здравейте

Останал съм с убеждението че когато изключа мобилните данни тела минава на 2G защото горе ми остава само антенката без допълнителни инициали което може и да не означава нищо тъй че колега truewarrior22 вероятно си прав.

Колега Be6i4 приложението е добро обаче тоя тел не успях да го рутна и на него не ми работи коректно.

Рано или късно ще изровя подходящо приложение и докато не разбера какво се случва няма се предам Big Grin 

Снощи пробвах с радиоприемник и се получи Wink  избръмча в 1ч за 3-4 секунди и после към 5ч пак за толкова обаче е много досадно Angry



Мммммм дааааа не съм си чел уроците Dumbom с и без мобилни данни все си е на 3G

[img][Изображение: b40449aeb75bt.jpg][/img]
Цитирай
#43

Работи и без руут. Ще иска обаче да се напише една команда през adb, за да му дадете права.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#44
Thumbs Up 

Благодаря ще опитам.
Ако успея ще го комбинирам с някое като това и това за да получа по ясна картина.
А може и да е от приложение както каза колегата DoryanY защото на село нямам никакъв обхват и се принудих да си купя репитер с който сигнала е 50 на 50 във времето а батерията не пада повече от 10% на нощ.
Все пак чувам слухове за "некоректни постъпки" като например бързо скапване на батерията или дразнещо забавяне работата на системата с които принуждават хората да си подменят по често телефоните.
Цитирай
#45

стана

Хиляди благодарности Be6i4
[img][Изображение: f5533ea46a34t.jpg][/img]
Що винаги трябва да ме подсеща някой Bu или подсказва  Dumbom

Ето резултата от изминалата нощ
[Изображение: 53244e58f9b9t.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на sharp.know за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#46

Здравейте
Надявам се че никой не ме е разбрал погрешно.
Просто ме е яд че ми е бавен реотана Bu 
Направих всички видове гимнастики и нищо не подсказваше какъв е проблема а той през цялото време е бил пред очите ми.
Батерията пада средно с 5,8% на час когато телефона е в 4G мрежа.
Това се е случвало предимно нощем защото в нашето село 4G е слаб и тела го прихваща за постоянно когато съм си вкъщи пък и падането на батерията прави впечатление когато телефона е в покой.
Интересно защо приложенията които следят консумацията на тока приписват разхода на всичко друго но не и на радиото.
В настройките избрах 3G за предпочитана тип мрежа и ми мирна главата.
Весело посрещане на новата 2021г и здраве на всички.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)