Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация до Андроид 6.0
#1

Здравейте колеги!
Започна така чакания ъпдейт до 6.0. Според точна информация от 4PDA от снощи е започнало обновяване до 6.0 през LG Bridge за два модела H961S и H961N.  
Обновяване по въздуха за посочените модели няма. Според написаното промените касаят най вече оптимизиране живота на батерията, настройки кои приложениято да будят телефона (същото като при G3) и промени във функцията  Knock Code. Въпрос на кратко според мен време е да дойде и при нас.   Storstark

LG V10, Huawei P20
Huawei MediaPad T3 9.6 LTE AGS-L09
Цитирай
Аксесоари
#2

Дано макар, че то и за турското H960 излезе още преди седмици, но за нашите 32GB H960A още няма. Има логика все пак в близките седмици да го пуснат и за нас.
Цитирай
#3

Като чета какво казват тия дето са получили ъпдейт няма кой знае какво ново.

P20 Pro Twilight
Цитирай
#4

То при мен всичко си работи идеално и с 5.1.1, но примерно doze-a може още да подобри консумацията в standby. Като цало са хубаво нещо новите версии. Да видим кога ще дойде и за нашия регион.
Цитирай
#5

Хайде честито! Smile
[Изображение: b9c321d2c0ea6cf88e7631cd2e2631e1.jpg]

LG G3 16GB Titan
Цитирай
#6

Честито. Да споделиш впечетления че не мога да преценя стрували си да се разделя с рута Smile

P20 Pro Twilight
Цитирай
#7

Точно пуснаха ъпдейта, а на мен ми се наложи да се разделя с телефона.....

Huawei P40 Pro+
Цитирай
#8

Някой получи ли ъпдейт вече да сподели как е, дали има съществена разлика.

P20 Pro Twilight
Цитирай
#9

(2016-03-27, 01:03:09)Pusheka написа:  Честито. Да споделиш впечетления че не мога да преценя стрували си да се разделя с рута Smile
На прима виста от 2 дни с ММ.
Батерията държи повече, по-дълъг SOT.
Цялостната работа на системата е още по-плавна. Фингърпринта вече работи безотказно и супер бързо. Предната камера е подобрена. Може и да си въобразявам, но самата картина, анимациите и интерфейса изглеждат по-мазно. Може да са ъпдейтнати видео драйверите?
Вторият дисплей при загасен основен, може да се изключва и включва от сензора за близост. Т.е когато телефона е в джоба или сложен с екрана надолу на бюрото, вторият дисплей заспива и пести батерия. Това може да го е имало и преди това, но сега го забелязах.
Рута ми липсва, но ще чакаме такъв и за ММ.

LG G3 16GB Titan
Цитирай
#10

Втория дисплей гасне и с 5.1.1, когато е покрит сензора. Не гасне ако си с Quick Cover калъф, но то е и това идеята, да виждаш известията през прозорчето, защото няма как иначе да ги видиш без да отвориш калъфа.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

На мен и от тела и от компа ми вика че съм с последна версия Smile неще да се обновява. Трябва ли по някакъв начин да махам рута за да ъпдейтна.

P20 Pro Twilight
Цитирай
#12

За H960A все още няма ъпдейт. Когато пуснат ъпдейта през компа, миже да ъпдейтнеш без да махаш рута. Ако дойде OTA и си с рут, въобще не се опитвай да ъпдейтваш, а го направи през компютър.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#13

Трябва ли да махам рута някакси или и така мога да обновя. След рута ми се смени продуктовия код и сега не намирам фирм със продуктов код Чехия мисля че беше моя, за да го върна както си беше. Има ли сайт от който могат да се свалят стокови за флашване?

P20 Pro Twilight
Цитирай
#14

За съжаление няма сайт от който да се изтегли точно определен фирм. Всичко, което има, са линковете в xda. Дори LG Phone From не показва линк, а до сега на всички останали LG-та ми е показвал.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#15

Хм така ще се стои значи сдруг продуктов. А ако в LG Bridge му дам да актуализира с цел поправка ли ква беше там опцията дали пък няма да го върне както си е бил.

P20 Pro Twilight
Цитирай
#16

Би трябвало да го върне. До сега съм ползвал LG Mobile Suport Tool и е връщала, но с LG Bridge още не съм работил. Защо обаче не изчакаш да дойде ъпдейта, сигурен съм, че в xda ще качат kdz файла и можеш да си го флашнеш с LGUP.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#17

В XDA вече има линк за 6.0 20E-Global-COM. Аз сега съм с рутнатия 5.1.1 който е 10a-Global-COM значи и с този не би трябвало да има проблем за нашия регион.Довечера ще го пробвам и ще споделя как е.

P20 Pro Twilight
Цитирай
#18

Флашвал съм на старата ми G3-ка, която бе регион TWN софт GLOBAL и не съм имал проблем. Би трябвало и при V10 да е така. Тегля и аз 6-цата и ще пробвам утре, че телефона ще ми е нужен тази вечер. Ще чакаме отзиви от колегата Pusheka.

LG V10, Huawei P20
Huawei MediaPad T3 9.6 LTE AGS-L09
Цитирай
#19

[Изображение: 7afb04abdc43f4262c53b4e8f200e459.jpg]

Всичко работи добре. Телефона си беше супер добре и с 5.1.1 и не мога да направя веднага разликата но мисля че сега вече работи като iPhone 7S Plus Само като стартира тела се появява всеки път една грешка която не знам за какво е но не пречи на работата след това.
Ето я грешката някой ако знае за ко става въпрос.

[Изображение: 12e0989592dea5b63fae6d4ec4a27920.jpg]

P20 Pro Twilight
Цитирай
#20

Грешката е защото ъпдейта не е за нашия регион. При G3 се оправяше с флаш на един Cust.zip през recovery, но при V10 не знам дали го има. Едва ли, след като още не е излезнал ъпдейт за нашия регион. Грешката с нищо не пречи на работата, просто се появява след всеки рестарт.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#21

Да не пречи, само дразни. Ще помоля някой колега който дочака офицялния ъпдейт да даде линк за KDZ файла, че да се отървем от тая грешка ние бързащите Smile

При 6.0 нещо са прецакали нещата с правата за писане и четене на сд картата, тъпотии пак да се ядосвам само че не мога да си променя документите които са на картата.
За сега установявам че екрана е значително по чуствителен.

[Изображение: a8e9416090082122790a8b585955bb3a.jpg]

P20 Pro Twilight
Цитирай
#22

И при мене е същото с тази грешка. Като излезне KDZ за EUR ще префлашнем и ще изчезне. При мене не е имало никакви проблеми с SD картата. Пише си се и се чете както и преди ъпдейта. Другото досадно е, че при всеки рестарт ми напомня, че имам SD карта. Това обаче са бели кахъри. Иначе всичко си работи екстра, fingerprint sensor-a работи още по-бързо и точно а хем аз ползвам телефона с калъф. Производителността също е повишена. Antutu 6 ми дава резултати около 70500 а преди с 5.1.1 повече от 67000 не искаше. При 3dmark slingshot ES 3.1 разликата е двойна - 1200 сега и около 550 преди. Не знам какво е променяно, но определено съм много доволен.
Цитирай
#23

Пръстовия наистина вече е супер остава да го направят да няма нужда да натискш бутона.И аз нямам проблем с картата само дето не ми дава да променям документите си не ги запазва след промяната вади ми грешка, тъпотия.Ще се чака рут, дано скоро го рутнат. И дано малко направят по полезен от към известия втория дисплей.

Оправиха се нещата с картата Просто понеже флашнах с ъпдейт и трябваше на ново да дам права на програмите които работят с нея.

P20 Pro Twilight
Цитирай
#24

Колеги, има ли adoptable storage след ъпдейта, защото G5 няма тази опция.

Samsung Galaxy S6 edge - LG V10 - Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай
#25

При мен не намирам да има.

P20 Pro Twilight
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)