Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерията
#1

Отскоро взех едно P6 , първото което ми стана странно е големия дрейн на батерията , естествено четох,че модела реално си е такъв но нормално ли е горе-долу на минута активен екран да ми гълта 1% ....смених различни ромове на 4.4,сега съм на B708 Emui 3.0 и си е пак така.НО това не е реалния проблем,главния е ,че когато заряда стигне по 25% изведнъж изписва 15% (предупреждение за падане на батерията) и след това в рамките на секунда 9% ....1% и се гаси!!!Винаги като мине тази граница под 25%-20%....пробвах с калибрация но си е пак така...отварях и телефона ,гледам седи му оригиналната батерия ама доста очукана...някви дупчици по нея всякаш е бодвана с химикал....и съм се наканил направо да си взимам нова батерия,поне е лесна за смяна за разлика от други вградени.Единствено се опасявам дали и с новата батерия ще остане този проблем да е нещо по хардуера....ако някой е имал или срещал подобен проблем да пиши.
Цитирай
Аксесоари
#2

И моя телефон си изяжда батерията по подобен начин. Ползвам го от година и половина. Не съм го отварял до сега и не знам какво е положението вътре. Но смятам като му изтече гаранцията и ако е здрав телефона все още да му сменя батерията. С оригиналния последен ром съм без да съм рутвал телефона. Предполагам батерията си заминава и в това е проблема. На повечето апарати навремето батериите им държаха с нормален заряд около година. Та предполагам и сега не са се променили много нещата :-)

OnePlus 6 A6003 8GB/128 GB Midnight Black
iPhone SE
Цитирай
#3

Сложих му нова батерия и проблема изчезна,явно си е била за смяна.
Цитирай
#4

Каква пара ти легна и от къде си я купи ?

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай
#5

батерията ли?В olx ги има по 20 лв,аз се пазарих за 15 от едно момче който си я бе взел нова за телефона ама после му чупил дисплея и батерията му останала неизползвана.
Цитирай
#6

Здравейте, явно и аз имам такъв проблем с батерията. Добих представа от къде може да се вземе и каква е цената, но не съм сигурен дали ще се справя сам със смяната. От Плевен съм, но работя във Враца, така че ме интересува за Плевен и Враца-има ли някой от съфорумниците, който да може да направи това, и на каква цена?
Цитирай
#7

@CARDI Смяната е елементарна...В Ютуб има обяснение как се прави и е работа за 10-15мин не повече!Аз оригинална батерия бях взел от Dic*e.bg и нямам проблеми сега!

Nokia Lumia 710 - > Huawei Ascend G6 - > IPHONE 5 - > HTC DESIRE 620 with  4.4.4 - > Nokia 6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)