Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meizu M2 Note не иска да зарежда
#1

Здравейте. От два0три дни телефона ми започна много бързо да изразходва батерията. Без да съм го пипал на stand bay със спрени интернет данни ми падаше по 10-на процента на час поне. И снощи го сложих да се зарежда,ставам днес сутринта гледам не е мръднал. Пускам го на компа,на вуншна батерия,със зарядното на жена ми...не иска да зарежда и не иска. Като го изключа от power бутона започва си зарежда и то от всичките изброени места. Пусна ли тел да работи и не иска. Закачам го на компа,компа не го намира,всае едно нищо не е закачено. направих 2-3 ресета и пак така. Някакви идеи?
Цитирай
Аксесоари
#2

Какво ще рече, че не иска да зарежда. Включваш го и няма никаква индикация за зареждането или показва, че се зарежда, но батерията си остава със същия заряд? Коя версия на софтуера си?
Цитирай
#3

Ами нищо не става. Нито зарежда,нито има индикация. Нищо,все едно не съм го включил никъде.
С Flyme OS 4.5.4.2 I ,така го куших нов,с I-версията и нищо не съм бутал по софта. Също като го закача за компа. Все едно не е включен. Никаква индикация на телефона или компа,че има закачено устройство.
Цитирай
#4

Най-вероятно конектора за зареждане се е откачил или разпоил нещо. Ако ти е в гаранция си го давай и не се занимавай.
Цитирай
#5

Пробвай с друг USB кабел, възможно е да се е повредил. Искаш да кажеш, че при изключен телефон, след като го включиш към захранването и започва нормално да си се зарежда?
Цитирай
#6

Точно. В момента който го изключа от power бутона започва си се зарежда съвсем нормално. Пробван е с друго зарядно,с кабела на външната ми батерия. Работата е там и че не реагира и компа,като го закача към него.
Цитирай
#7

(2016-04-05, 05:52:24)shotokanarai написа:  направих 2-3 ресета и пак така. Някакви идеи?

Хард ресет направи ли с изтриване на потребителските данни?
Цитирай
#8

Направих. Все тая. Значи преди да се случи това,последните 2-3 дни много точеше батерията. А от известно време забелязах,че като го пусках да зарежда и преискрява в контакта.
Цитирай
#9

Наистина странно. Някак си проблема хем клони към софтуерен, хем към хардуерен. Единствено за което се сещам в момента е да изтеглиш от сайта на Meizu софтуера и да го преинсталираш наново.
Meizu - FlymeOS

До средата на месеца се очаква да излезе и Flyme 5, ако искаш изчакай и направо пробвай с новия flyme.
Цитирай
#10

Мдам. Аз понеже не съм много в част с нещата,ще поизчакам да видя дали ще ми го вземат от там,където съм го купил за ремонт. Ако не,ще потърся читам сервиз да го види. Благодаря на всички за вниманието и ще пиша ,ако имам някъде резултат за проблема.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)