Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meizu Note3-новото предложение на компанията в ниския ценови сегмент
#26

сега е със флайм 5.1.3.6А А АЗ ИСКАМ ДА МУ СЛОЖА ТОЯ КОЙТО МИ ГО Е КАЗАЛ КОЛЕГАТА ПО ГОРЕ . ПРОБВАХ СЛЕД ВРЪЩАНЕ НА ЗАВОДСКИ НАСТРОЙКИ И НЕ МОЖЕ ДАВА МИ ДА РАЗАРХИВИРА ФАЙЛА А НА ДРУГИЯ МИ ТЕЛ НАПРАВО МИ ДАДЕ ЪПДЕЙТ И СЕ УПДЕЙТНА СЛЕД СЕДМИЦА САМ СЕ ЪПДЕЙТНА И ТАКА 2 ПЪТИ И СЯ СИ Е МН ДОБРЕ . ПРОСТО МИ БЯХА СПОМЕНАЛИ ,ЧЕ НЯКОЙ СЕ ПРАВЕЛИ ПРЕЗ НЯКАКВА ПРОГРАМА ЗА ЪПДЕЙТА АМА АЗ МАЙ НЯМА ДА СЕ СПРАВЯ АКО Е ТАКА
Цитирай
Аксесоари
#27

Да разбирам че си с А версията и искаш да сложиш G версия?
Цитирай
#28

(2016-11-09, 22:10:11)shotokanarai написа:  Да разбирам че си с А версията и искаш да сложиш G версия?

ами да така е сега е със 5.1.3.6А а на моя , който е бг меню е 5.1.11.0G  и искам да сложа тая но не става оная , който ти ми каза
Цитирай
#29

(2016-11-09, 22:10:11)shotokanarai написа:  Да разбирам че си с А версията и искаш да сложиш G версия?

И на мен ми е интересно как става преминаване от А на G

Nexus 4  16gb - > Mi4 & Note 3
Цитирай
#30

(2016-11-10, 15:44:31)montrouz написа:  И на мен ми е интересно как става преминаване от А на G

М ще почакаме ще видим между дргото в тоя форум са мн отзивчиви и помагат не като в другите да има 100 професора и дане разбират нищо само да чешат
Цитирай
#31

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=75532

Мисля, че в тази тема някъде мернах как става врътката. Поразгледайте я. Аз не съм също много на ясно. Съжалявам и успех!
Цитирай
#32

това е от руснаците -  не е лесно !!! на ваша отговорност:


В последних ревизиях MQ телефонов (предположительно начиная с сентября) установлена флеш-память производства Kingston (EHACEA), информации о которой нет в прелоадерах G прошивок, что приводит к тому, что после перезагрузки вы получаете [b]КИРПИЧ не подающий признаков жизни вообще.
В китайском прелоадере есть информация о 6 различных типах памяти которые могут быть установлены в данной модели. в международном 5. когда вы переходите на глобал прошивку с памятью EHACEA вы 100% получаете брик[/b]


Не люблю я много цифр и букв вводить, особенно когда это приходится делать в терминале телефона. 
Собрал в один скрипт все то, что приходится делать при смене ID, в основном на устройствах M681Q ...
Проверил на своем аппарате M681Q (все работает, подопытных уже достаточное количество). И так ... 

!!!ВНИМАНИЕ!!! Не используйте для смены ID терминал Termux, рекомендуется к использованию Terminal Emulator for Android автор Jack Palevich

!!!ВНИМАНИЕ!!! Владельцам китайских телефонов, алчущим перейти на международную версию FlymeOSобязательно к прочтению. На данный момент (11.11.16) актуальны следующие варианты.
Простой рекомендуется (соответственно без получения кирпича): смена китайского ID - 681xxxxx(01001, 01002, 01003, 01005, 01006, 51001, 51002, 51006, 61001, 61006) на международный ID - 68151001 и дальнейшая прошивка телефона прошивкой 5.1.11.0G(не ниже).
Сложный через промежуточный (не для всех аппаратов, возможен кирпич): телефоны с ID - 68151006 при переходе через промежуточный ID - 68100000 становятся КИРПИЧАМИ
Телефоны с китайскими ID - 681ххххх (01003, 01002, 01001, 61001, 61006) без проблем прошиваются на международную версию через промежуточный ID - 68100000

Подготовка: 
-- получаем Flyme ROOT
-- устанавливаем Super SU и обновляем бинарник
-- устанавливаем терминал и предоставляем ему рут права.
Установка: 
-- скачать скрипт, распаковать и поместить его в корень внутренней памяти (т.е. /sdcard/ или /storage/emulated/0/)
Использование: 
-- Пункт 1 - проверка ID устройство
-- Пункт 2 - смена ID устройства на бэта/промежуточный (68100000)
-- Пункт 3 - смена ID устройства на глобал/международный (68151001
-- Пункт 4 - смена ID устройства на китайский (выбор между 68101006, 68101005, 68101001, 68101002 и 68101003)
-- Пункт 5 - перезагрузка в режим Рекавери
-- Пункт 6 - перезагрузка устройства
-- Пункт 7 - выход из скрипта
-- запускаем терминал
-- получаем рут права (su)
-- переходим в корень внутренней памяти (cd /sdcard)
-- запускаем скрипт (sh wwid.sh)
Скачать: [Изображение: uMnUcz1yJXq8UWHLdYJv77nyohIApHyLpoodMU3H...DkJz0t.gif]wwid.sh.7z ( 1,15 КБ )

пример
shell@m3note:/ $ su
root@m3note:/ # cd /sdcard
root@m3note:/sdcard # sh wwid.sh
-------------- MENU -------------------
Check devices ID, input - 1
Change devices ID to beta, input - 2
Change devices ID to global, input - 3
Change devices ID to chinese, input - 4
Reboot to recovery, input - 5
Reboot device, input - 6
Exit, input - 7
1
---------------------------------------

Device with chinese ID - 68101006
You can install only firmware with index [A]
You can change for beta ID, install firmware 5.1.3.3/5.1.3.4G and then change for global ID.

-------------- MENU -------------------
Check devices ID, input - 1
Change devices ID to beta, input - 2
Change devices ID to global, input - 3
Change devices ID to chinese, input - 4
Reboot to recovery, input - 5
Reboot device, input - 6
Exit, input - 7
4
---------------------------------------

---------- Select chinese ID -----------
Change ID to chinese 68101002, input - 2
Change ID to chinese 68101003, input - 3
Change ID to chinese 68101006, input - 6
7
----------------------------------------

You input wrong number. Try again.

-------------- MENU -------------------
Check devices ID, input - 1
Change devices ID to beta, input - 2
Change devices ID to global, input - 3
Change devices ID to chinese, input - 4
Reboot to recovery, input - 5
Reboot device, input - 6
Exit, input - 7
7
---------------------------------------
root@m3note:/sdcard #



P.S.: Добавил проверку телефонов L681H, информирует о версии и предупреждение не понижать версию прошивки ниже 5.1.3.2G.
P.S.S.: Добавил еще пару китайских ID (68101005 и 68161006), второй ID - 68161006, должен меняться без проблем и вроде как проверено, но ответ от экспериментаторов был только окей все работает(без уточнений).

Nexus 4  16gb - > Mi4 & Note 3
Цитирай
#33

https://www.youtube.com/watch?v=VyZx7yhuFkk


ето ама мен ме е страх да го правя ако някой се прожали да драсне

разбрах че трява да се върне бета китайска версия и после да се сложи ъпдейт но аз немога
Цитирай
#34

Здравейте, имам апарата отскоро, закупен е от български търговец, версия L681H, Android 5.1, Flyme 5.1.3.4G.
Нямам виваменю на мобилния оператор, на стария телефон със същия Сим го имаше.
Освен това Flyme не синхронизира нито автоматично, нито ръчно.
Ако някой е имал подобни проблеми, моля да сподели.
Цитирай
#35

Имах до днес Нот 3,толкова бъгясал апарат съм нямал никога.Като цяло приключих с марката.Телефони без никаква поддръжка на андроид и фърм.Постоянно си губи обхвата,дисплеят пожълтя в десен горен ъгъл само за няколко месеца,мобилните данни работят когато си пожелаят.Преди Нот 3,бях с Нот 1.....много доволен бях.Нот 3 е някво жалко продължение на Нот серията на Меизу.За мен,лично не си заслужава да се инвестира в техните апарати с каквото дойда с това си остават като софт.Единствено,което ме кефеше беше Смарт Тъча,аз лично останах разочарован от тях

Xiaomi Redmi 5 Plus
Meizu M3 Note
Meizu M1 Note
Asus MemoPad HD7
Цитирай
#36

(2018-03-23, 21:32:40)dingochavez написа:  Имах до днес Нот 3,толкова бъгясал апарат съм нямал никога.Като цяло приключих с марката.Телефони без никаква поддръжка на андроид и фърм.Постоянно си губи обхвата,дисплеят пожълтя в десен горен ъгъл само за няколко месеца,мобилните данни работят когато си пожелаят.Преди Нот 3,бях с Нот 1.....много доволен бях.Нот 3 е някво жалко продължение на Нот серията на Меизу.За мен,лично не си заслужава да се инвестира в техните апарати с каквото дойда с това си остават като софт.Единствено,което ме кефеше беше Смарт Тъча,аз лично останах разочарован от тях

Как да нямат поддръжка? Дори м2 нот се поддържа перфектно. При мейзу не е важна андроид версията а флейм версията,която на моя м3 макс е 6.2.0.0 и има абсолютно всичко от андроид 7 и повече дори,при условие ,че версията на андроида ми все още е 6.0
Така,че не пиши неистини. За всички Мейзу има флейм 6.
Относно другите проблеми,дисплея не е пожълтял от самосебе си ,а от твоето използване.Другите проблеми са хардуерни и на твоя апарат,но не и при всички кардинално.
Относно марката,във всеки сервиз в който съм попитал за мнение ми казват,че Мейзу са едни от най-надежните телефони и рядко се развалят за разлика от Самсунг,Нтс,Леново и т.н.
Ето сега Самсунг 9 и 9 плюс имат огромни проблеми с дисплей,камера,обхват,микрофон и т.н.,а струват 2000лв почти. Твоето Мейзу струва 350лв и има доста флагмански функции.
Това,че ти не си уцелил читава бройка или си взел такъв за китайския пазар с орязани мрежови честоти,или си бъгнал нещо софтуерно,не значи ,че повечето имаме проблеми с марката и моделите и. Например аз от моя М3 Макс съм уникално доволен за 3 седмици в мен и всеки ден се кефя като го пипна и видя как събира погледите на непознати ,а и на приятели. Затова,не пиши кардинално,а за себе си!

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#37

Спокойно,не се карай Smile Всеки има право на мнение и впечатление.Не е нужно,да го обръщаме на заядлив диалог.

Xiaomi Redmi 5 Plus
Meizu M3 Note
Meizu M1 Note
Asus MemoPad HD7
Цитирай
#38

(2018-03-25, 17:14:13)dingochavez написа:  Спокойно,не се карай Smile Всеки има право на мнение и впечатление.Не е нужно,да го обръщаме на заядлив диалог.

Не се карам Smile . Съжалявам,ако така ти е изглеждал поста ми. Просто не съм съгласен заради един несполучлив телефон,да се говори кардинално за цялата марка. Гледах едно руско ревю на м3 нот и точно този апарат имаше не добре сложена камера. Разбира се не снимаше. Та човека го занесе в сервиз и му сложиха правилно камерата-дефект само на този апарат. Това ,разбира се не означава ,че всички са така и руснака показа втори м3 нот напълно здрав и каза,че е прекрасен. Разбира се отчитам,че точно за този модел има адски много лоши отзиви,като основна камера снимаща в 5мп вместо 13 във флайм 6,проблеми всякакви,бавене и т.н.,но примерно за М3 Макс няма никакви лоши мнения,освен един оплакал се от счупен дисплей и това е.Аз нямам нито един от описаните проблеми на флайм 6 и м3,м5 нот Моят апарат е стабилен и въпреки,че е Q версия за китайския пазар,но със сменен ид и сложена международна версия,моят телефон има перфектна 4г връзка,в пъти по-добра от Самсунг j5 2016 на жена ми. Тоест зависи какъв модел си взел. Аз затова ,чета всякакви ревюта и отзиви и то не български,тук почти няма,а руски и международни,преценявам и тогава купувам. Затова,като цяло марката е сериозна и обновява всички свои модели с нови функции. Всъщност за теб кое е по-важно- андроид 7.1 ,но без жестове,без полезни неща,чист,или андроид 5.1(6.0) ,но с всички благинки от флейм и андроид 7 като 2 приложения на един екран,клониране на програми и т.н.?

(2017-05-14, 10:39:17)c100eva написа:  Здравейте, имам апарата отскоро, закупен е от български търговец, версия L681H, Android 5.1, Flyme 5.1.3.4G.
Нямам виваменю на мобилния оператор, на стария телефон със същия Сим го имаше.
Освен това Flyme не синхронизира нито автоматично, нито ръчно.
Ако някой е имал подобни проблеми, моля да сподели.

Сложи версия 6.2.0.0 ,там го има в меню сим. Синхронизира се като включиш синхронизиране,а ако искаш да получаваш нотификации от вайбър и имейл,то в отворени програми дърпаш надолу и има катинарче което натискаш,заключваш и готово. Отговарям на всякакви въпроси на лично.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)