Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#51

Я да питам нещо. Р9 има ли дабъл клик за закл/откл. на екрана?
Цитирай
Аксесоари
#52

Р8 има (за отключване), би следвало и Р9 да има.

Sent from my GRACE using Tapatalk

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#53

Е да де, ама не го намирам. Я кажи къде да го търся?
А иначе мрънкането ми е да оправдая пред съвеста ми похарчването на едни 1К лв. Big Grin
Телефона е страшен.
Имам и друг въпрос. Защо при превключване на интернета от едната карта на другата всеки път ми иска пин кода на картите? Има ли как да го махна това, че е досадно?
Абе и други въпроси ще изникват, че още го разцъквам.
На първо време съм впечатлен от батерията и камерата. Вчера го взех на 40% към 16 часа, и до 1.00 постоянно ръчкане, не успях да я стопя. Приключих вечерта на 19%.
Цитирай
#54

Това е на Р8
[Изображение: f22165f0d14515d35ff83cc5124637f5.jpg]

Sent from my GRACE using Tapatalk

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#55

Мдаааа, при Р9 това меню приключва при "Начертай". Значи няма.
Тъпо. Някакси горчи д...ба. Sad
Цитирай
#56

Няма 2ТW, но за сметка на това има най-удобното отключване със сензора на гърба. Още докато го хвана в джоба и вече ми е откл. в следващият миг е паднал бара със съобщенията, а след още 2 мига съм ги прочел и изтрил от същото това място с 2-кратно почукване.
Това е страхотно удобство, няма го при нито една друга марка и ще ми липсва много на следващите ми телове
Цитирай
#57

С пръстов сензор?

Sent from my GRACE using Tapatalk

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#58

Яснооо, ще трябва да свиквам с пръстов сензор. Него още не съм го учил. Big Grin
Едит. 
Тва било голяма работа. Сега остава да разбера дали може да се заключва и с пръстов отпечатък и ще съм постигнал нирвана. Big Grin
Цитирай
#59

Не може, но си има безплатни приложения в магазина
Ползвам винаги такова, при телове които нямат
Ей това по средата е идеално


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#60

Аз открих подобно вградено. Вадиш си го в един виртуален балон и си цъкаш от там. 
Сега разучавам камерата. Че тя направена за вожд, не за индианец. Big Grin
Цитирай
#61

Днес и аз се сдобих с въпросната слушалка версия L09 от Теленор. Общо взето интересен UI, но външния вид нещо не ме грабна, макар да взех титанско сиво. Личи си, че е китайско изпълнение. Вече му направих сефтето за изпускане - вкъщи върху бутилка от Питбулл.
Това са засега моите 2 стотинки по темата.
Цитирай
#62

И по кое точно си личи "китайското изпълнение"? Примерно от виетнамското/ корейското ли се различава?
И как така си купуваш телефон, чийто външен вид не ти харесва при това никак не евтин?
Цитирай
#63

Стига бе. Точно изработката и външният вид на телефона са брутални. Хич не го схванах това. 
Не мяза на пудриера като самсуняците?
Цитирай
#64

Явно и това е „социален престиж„ телефон :-) добре, че нямат етикет с цената, защото няма да го свалят. Притежател съм на Р8 и точно усещането в ръката ме кефи. Купих едновременно Самсунг S5 и Р8 (след 100 години със Сони) и самянг замина в ОЛХ след седмица, няма такава сапунерка хай-клас.... Р9 е стилен, не ме впечатлява като хардуер, но такива изказвания ми идват в повече.

Sent from my GRACE using Tapatalk

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#65

Вярно е, че ми е крайно изказването за такъв флагман, но от Нокиа Е6 насам няма красиви телефони. Колкото и странно да звучи, Самсунга разчупиха до някъде стереотипа за еднакви теракотни плочки с Едж моделите.
По-горното ми мнение е продиктувано от моментното впечатление. Като казвам, че си личи китайското изпълнение, поради причината в разликите лявата/дясната страна на тела. Дясната страна не е толкова загладена като лявата. Много трудно се усеща, но откакто спрях цигарите имам супер усещания. Друго, което ме дразни е двете линии по широчина на гърба, защото не са симетрични.
А за това как си купувам флагман, който не ми харесва е въпрос на личен избор. Решил съм и съм го взел. Точка.

Ако може и има вече, дайте адрес къде се продават калъфи за модела в България.
Благодарим, предварително!
Цитирай
#66

Tи пък вече се оля , ти си взел телефон , а не жена така да го изследваш това нещо . Най обикновен телефон който си вършиш работа .Това за цигарите ми се струва малко многожко ,че усещаш допира и др неща .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#67

Аз пък ще ви разкажа накратко "премеждията" ми с един P9 Plus от петък и събота, но ще го направя с цел да предпазя някой като мен, който се е залетял да купува този уникален апарат.
Споменавал съм по-горе във форума, че чакам с нетърпение този модел и се надявам да е един невероятен телефон.
Всъщност така се и оказа наистина, защото от случката ми остана само прекрасното впечатление от флагмана и вече убедено чакам пускането на версия, предназначена за Европа и го купувам.

Самата случка е следната:
Имам приятели и добри познати в 2-3 фирми за мобилни телефони и съм звъннал отдавна да кажа, че като получат бройка от P9 Plus DS да ми се обадят да отида да го видя и евентуално да го взема.
В петък ранния следобяд ми звънят да ми кажат, че е пристигнала една бройка, Haze Gold (уникален цвят според мен).
Естествено към 17.30 цъфвам във фирмата, разглеждам 10 минути апарата и нямаше как да не кажа "Купувам го".
Плащам, взимам го и бягам по останалите задачи работни.
Чак късно вечерта (към 23 часа) стигнах до удоволствието да разопаковам и да пусна апарата.
Ще бъда кратък и ще спестя доста от разказа, за да не ставам досаден, а и не сме в литературен форум все пак...
Та версията на апарата се оказа VIE-AL10, която след справка с гугъл се оказа, че е за китайския пазар.
Нямаше гугълските приложения, които трябвало да се инсталират допълнително, а от 20-те приложения на китайски успях да изтрия всички, без 5-6.
За тях ми казваше, че са системни и няма как да се изтрият.
В следствие на това на сума места по апарата - в дайлъра, на фона на заключения екран, в разни приложения и т.н. имаше разни надписи с йероглифи.
Не ми даде да се регистрирам на 2-3 места, защото ми искаше валиден китайски мобилен номер и нямаше опция да се смени това и да се пише номер на която и да е друга държава.
Всъщност всички приложения на Huawei явно нямаше как да се ползват, защото са на китайски и не намерих вариант да ги направя на английски.
Иначе самият софтуер си беше мултиезичен и имаше български, английски и още доста езици, но като се обърне на английски или български, приложенията пак си оставаха на китайски.

И тъй нататък.
Като видях накъде отиват нещата, просто го ресторнах и го прибрах в кутията, за да не вземе да му стане нещо.
В събота по обяд отидох във фирмата и го върнах по живо по здраво.
Предупредих ги да не го дават този апарат или изрично да предупреждават желаещите да го вземат какво му е състоянието.

Внимавайте какво купувате.
Аз хем знаех за версиите, описани в началото на темата от georgyan, хем от кеф и доволство не догледах.
Иначе апарата е уникален (повтарям се) и като цвят и като усещане и като работа и...като всичко.
Ползвал съм почти всичко от флагманите по света и у нас в последните две години, но това е апарат, който явно е създаден за да го ползва моя милост.

Съжалявам, ако съм бил обстоятелствен и отегчителен, за което се извинявам!
Приятна вечер на всички!  Smile
Цитирай
#68

@algor, жалко че си избързал да го върнеш! Това, че си взел модел за китайския пазар е само плюс, защото щеше да получаваш редовни и чести актуализации! Инсталирането услугите на Google в телефоните Huawei е фасулска работа и не изисква root. Погледни в раздела за Huawei P8, там е описано подробно как става. Пак там има и инструкция за регистрация на Huawei акаунт в китайските сървъри. И двете процедури отнемат не повече от 5 минути общо.

Google Services за Huawei P8
Регистрация на Huawei акаунт

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#69

Единствената причина да го направя така бързо и без да се допитам до форума беше тази, че изсипвам една шапка пари и не знаех фирмата как ще реагира, ако на 3-4-5-ия ден им се обадя, че им го връщам.
Честно казано предполагах, че не моеж да няма някакви врътки, но...

Както и да е.
Отново казвам, че апарата е уникален и ще го имам рано или късно.
Е, ще се опитам да е по-рано, разбира се  Smile

пп. Сега ще изчета темите в раздела за P8, за да разбера за какво става въпрос.

ппп. Georgyan, благодарение на това, че ми отвори очите се върнах във фирмата и си взех апарата обратно. Smile
След малко започвам галимацията, както е указано в темите.

пппп. Така, снощи инсталирах нещата, както е указано в темите.
Сега запецвам на варианта с добавяне на контакти.
Аз използвам контакти от два gmail акаунта, но не виждам вариант да добавя нито единия.
Като вляза в Контакти има опцията да създам нов контакт, да импортирам и т.н.

[Изображение: JOgL7I6.jpg]

След Вход в профил виждам двата акаунта, избирам единия, давам какво да се синхронизира и до там - контакти нямам.

[Изображение: hkdX6UF.jpg]

Малко помощ, ако някой може?!?!

И да попитам знаещите и можещите - на мястото на този ром с китайски шитни не може ли да се сложи някой европейски или какъвто и да е друг, за да не виждам йероглифи и подобни?!?!
Не разбирам от тезш неща и затова питам така лаишки.
Цитирай
#70

Два бързи въпроса. 
1. Може ли изключването на телефона да е свързано с пръстовия отпечатък? Тоест телефона да не може да се загаси ако не се потвърди с отпечатък(или кода)? 
2. Като слушам музика със слушалки различни от оригиналните и съм дал интелигентно управление на слушалки, музиката постоянно спира и се отваря прозорец за търсене в гугъл чрез гласови команди. Кво се случва? С тия слушалки на никой друг телефон няма подобен проблем. Ако махна интелигентното управление не мога да спирам и пускам музиката от копчето на слушалките. А слушалките са 10 пъти по-добри от оригиналните и не ми се иска да ги махам(JBL от телефон Alcatel IDOL 3).
Подозирам, че е от накрайника, макар да са еднакви(мерено с шублер).
Цитирай
#71

Може ли някой да сподели как работи функцията за бързо зареждане на батерията.В някой сайтове пишат за тази функция
Цитирай
#72

Не съм видял такава. 
Факта, е че от 7% до 30% зарежда за около 20 мин, до 1 час е на 80%. И после забавя.
Цитирай
#73

Понеже не ми дава да променя предното мнение, да питам нещо. 
Имате ли проблем при слушане на музика със слушалки, различни от тези в комплекта?
При мен е някаква драма. Ако включа интелигентното управление и ползвам други слушалки(от Алкател, защото слушалките са JBL, а тия на huawei са направени за някой с уши като на Шрек) и се започва произволно включване на гласово търсене, превключване на песни, усилване, намаляване в абсолютно произволен ред. Ако махна интелигентното управление, то не мога от копчето на слушалките да правя нищо. Нито да спирам, нито да прехвърлям песни с 2-но натискане. На други телефони с тия слушалки си слушам без грижи, само на тоя...за 1К лв има ядове. И ако така продължава, ще го засиля в продавалника.
Цитирай
#74

Със слушалки от LG G3 всичко работи перфектно.
Цитирай
#75

Относно слушалките мисля, че е от тях или по скоро и от тях и телефона. Аз имах същият проблем с едни слушалки за Huawei P8. Смених слушалките и проблема се оправи. И на мен ми излизаха същите неща, които са описани по горе- google и някакви гласови търсения, музики и т.н.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)