Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Днес натоварих моята P9-ка повече от колкото я натоварвам попринцип. Бях с постоянно включени мобилни, Wi-Fi и GPS през целия ден. Пътувах и естествено сгнала за малко се губеше (особено 4G, към Mtel съм) и се наложи да използвам навигацията за около 40 мин. Сега накрая играх игри за около 2ч. и 40 мин. Резултатите може да ги видите сами. Аз съм доволен от 8ч. сутринта до сега. Да отбележа, че телефонът беше топъл, но в рамките на нормалното (днес все пак беше около 38 градуса в централна България).


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
Аксесоари

(2017-07-13, 21:22:50)NoMaD написа:  Какво показва чейнж лога?


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай

(2017-07-13, 23:42:18)vladols написа:  Днес натоварих моята P9-ка повече от колкото я натоварвам попринцип. Бях с постоянно включени мобилни, Wi-Fi и GPS през целия ден. Пътувах и естествено сгнала за малко се губеше (особено 4G, към Mtel съм) и се наложи да използвам навигацията за около 40 мин. Сега накрая играх игри за около 2ч. и 40 мин. Резултатите може да ги видите сами. Аз съм доволен от 8ч. сутринта до сега. Да отбележа, че телефонът беше топъл, но в рамките на нормалното (днес все пак беше около 38 градуса в централна България).

Ако съм разбрал правилно от 8ч сутринта до 00,07ч колкото показва на снимката си го ползвал около 16ч с включени мобилни данни, gps, wifi при това си пътувал и сигнала се е губел и резултата ти е 4,30ч екран. Колега извинявай ако греша но това ми се вижда нереално освен ако не си го включвал да се зарежда по малко от време на време.
Цитирай

Защо да не е, ако дисплея е бил на 25% яркост - може.

 
Цитирай

Аз тези 4.30ч ги постигам с доста икономични процедури но дисплея винаги ми е бил на автоматична яркост то оставаше и него да затъмня и за какво ми е този телефон тогава
Цитирай

Тук може би има значение и личното възприятие. Аз също ползвам телефона на около 40% яркост постоянно. Повече не ми е нужно, виждам съвсем нормално всичко и на слънце. От друга страна имам приятели които ползват телефони с Amoled дисплеи и ги държат на над 80%. Десетина минути работа с такъв телефон и започва ми дразни погледа. Като "електрожен" е. Но, това е за мен. Виждам, че има хора които играят с часове игри на такива дисплеи и нямат дискомфорт.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Това е моят P9 - четох новини 5-10 мин с Feedly сутринта, а през деня сумарно 10 мин разговори за 4-5 обаждания. Имах толкова много работа че не съм си вадил телефона от джоба.

   

ПП. Извадих го от зарядното в 8:00, след около час/два пуснах навигация за 10 мин в колата на зарядно 9V/2A, но това въобще не се забелязва
Цитирай

(2017-07-14, 14:31:42)esil2 написа:  Ако съм разбрал правилно от 8ч сутринта до 00,07ч колкото показва на снимката си го ползвал около 16ч с включени мобилни данни, gps, wifi при това си пътувал и сигнала се е губел и резултата ти е 4,30ч екран. Колега извинявай ако греша но това ми се вижда нереално освен ако не си го включвал да се зарежда по малко от време на време.
Да, колега така е, аз самият съм изумен, но факт! На едната от снимките се вижда колко часа е използван телефонът. Яркостта беше настроена на автоматична.

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

А аз си мислех, че моята батерия е зле... 4 часа и 30 мин си ги прави без нищо друго освен Do Not Disturb, че много мразя нотификации. При мен в стенд бай положението е мизерно. Тея Плей сървисес дърпат 7% батерия на вечер, преди беше по 4%... Дано скоро ги ъпдейтнат, че е егати мизерията... Smile

Тея с лоша батерия или не сте правили Фул ОТА ъпдейт или имате нужда от един хард ресет... На следващ ъпдейт задължително Фул ъпдейт правете... Smile

Huawei P9
Цитирай

Какво е фул ъпдейт и каква е разликата с частичния такъв?

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Някъде по назад в темата тази или за софт. актуализации е описано какво е фул ъпдейт и как се прави..
Цитирай

Full обикновено е около 2GB и инсталира целия ъпдейт с подобренията. Частичния инсталира само "кръпките" върху вече работеща по-стара версия и обикновено е 200-500 MB.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Нищо му няма на телефона. Явно при вас е грешката! Това е до момента от мен 12:30 мин . Телефона го свалих от зарядно в 7:00 часа. [Изображение: 60ac733383e46ec44a102ca6cd9fa878.jpg][Изображение: bdef58507aa78837434576b6b6182cbb.jpg][Изображение: 72ff94dcd9b4e2d7572f257a86dd2cb2.jpg]

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Май го оправих проблема със захранването (засега). Медия сервер е пе-аса или Хрома или и двете заедно. Хрома пуска "Media server" който точи като гъз. След Shutdown, изчакване на 10-тина минути и пак включване, качване на Chrome Beta и използването само на него (Chrom не може да се махне даге) нещата са по-прилични. Има тикет по тоя въпрос, Galaxy 7 също е поразен, както и други системи.
Цитирай

Честно казано нищо не ти разбирам, какво е пе-аса и може ли малко по разбрано да го обясниш.
Цитирай

Педераса. Хрома пуска Медиа Сервер за плейване на медия, който си работи на пълни обороти и харчи ток. Ей така без нищо. Хрома повече не го спира.

Кунсумацията се "изправи" след рестарта, не е толкова стръмна надолу.

   
Цитирай

Благодаря

Ужас.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Нов рекорд [Изображение: cdd1716b97517f21679f58205d9a013e.jpg][Изображение: f245c5bb177463c6e0279a255c1788e9.jpg][Изображение: 2d5e98824d5c724d8f9c414f50d769b1.jpg]

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Дори и да са реални тези рекорди което ме съмнява са правени с такава цел и с доста оптимизации и ограничения. При нормална работа и активно ежедневно ползване на телефона батерията кара около 4ч, 4.30ч екран, така че който каквото иска да си тества но истината е че батерията на този телефон е слабото място
Цитирай

Всичко съм ограничи с изключение на viber, mesenger, Facebook и Instagram. Нямам полза от това да лъжа по горе съм пуснал и други снимки.Забелязвам че когато не съм с оригинална тема на HUAWEI батерията се хаби по бързо това е лично мое мнение
Цитирай

Колеги, някой забелязал ли е намаляване на яркостта в определени приложения (не всички). При мен се появява само при включена автоматична яркост. Четох, че дори при хора с P10 се появява, та значи проблема е софтуерен. Не е нещо фрапиращо, но на слънце най-дразни.

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Аз не съм забелязал такъв проблем,но моя P'9 от четири дена загрява необичайно много при браузване или ползване на феисбук,instagram.За 20-30 минути работа със смартфона загрява като микровълнова печка.Някои имал ли е подобен проблем.На виваком съм с постояно включени мобилни данни на 4 г мрежа.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай

Не загрява само твоя и моя е така
Цитирай

Преди време бяха пуснали ъпдейт на месенджъра който много дърпаше батерията и телефона много загряваше
Цитирай

Мерси Alexs,ще деинсталирам феисбук и феисбук месенджера за тест,да го видим как ще се държи телефона.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)