Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[X10][ROM] WB-XPERIA TW Gingerbread V6
#1

Wolfbreak представя:
WB-XPERIA TW Gingerbread
Един невероятен ROM базиран на стоковия SE Gingerbread 2.3.3
Забележка: Не флашвайте Zdzihus Bravia Engine или FPS Uncap, защото ще се изтрият всичките tweak-ове, wolfbreak е включил всичко ,така че няма нужда от допълнителни флашвания в неговия ROM

Изисквания:
  • Всеки работещ ROM с recovery (най-добре е да флашнете стоков SE 2.1, да го root-нете и да инсталирате recovery)
  • Flashtool (за работа с flashtool може да посетите предоставеното ни от GH0STFACE Ръководство)[thanks GH0STFACE]
  • FTF Bundle (линка е в раздел Downloads)
  • Wolf_Xperia_6.0.0.zip (линка е в раздел Downloads)


Характеристики:
  • Stock SE 2.3.3 ROM
  • prerooted (superuser files pre-installed, busybox pre-installed)
  • Recovery 0.3 (fully working)
  • FPS Uncap Hack
  • Mobile BRAVIA Engine, xLoud and Theme Chooser
  • Very Light [80mb]
  • All is working including Camera and Xrec 0.3
  • Japanese Support
  • DLNA
  • More Free Memory&RAM
  • Build.prop tweaks
  • CPU Governor Tweaks
  • Removed unneeded SE and Google Services
  • Ringtones and Notifications on SD Card to save internal Memory
  • Faster Startup
  • Better Memory Management [more free RAM]
  • Improved Peformance, Smoothness and Battery
  • Reboot Options Mod included
  • Compcache Tweak
  • Battery Tweaks
  • Process Priority Tweaks
  • Automatic ZipAlign
  • SD Card Speed boosted
  • VM/Sysctl tweaks
  • Kernel tweaks
  • Android Internal Taskkiller tweaked
  • I/O Scheduler tweaks
  • Reduced lags
  • Better memory management
  • Network speed tweaks & improvements

Инструкции за инсталиране на основния ROM:
  • 1.Влезте в Xrecovery и направете back-up на сегашния ви ROM (нуждаете се от работещ Xrec иначе ще ви изпише Device/SD Card busy).
  • 2. Направете следното в Xrecovery:

A. Factory reset
B. Wipe Cache Partition
C. Wipe Dalvik Cache
  • 3. Install Custom zip и изберете Wolf_Xperia_6.0.0s/c/f/g
Минете през тези стъпки, само ако нямате .71 бейсбанд:
  • 4. След като се инсталира Wolf_GB_2.3_TW_V6.zip НЕ рестартирайте телефона, а вместо това извадете батерията, изчакайте няколко секунди и я поставете обратно БЕЗ да включвате телефона
  • 5. Отворете Flashtool, натиснете бутон Flash и флашнете .ftf файла [Kernel&Baseband 2.3] като следвате инструкциите
  • 6. Когато всичко приключи извадете USB кабела и включете телефона

Downloads:
Custom Kernels & Stock Kernel Addons:
Changelog Wolf GB 2.3 TW V6:
New Statusbar Mod, now with Data On/Off Widget too [thanks sj8023ld]
New init.d, build.prop, more free RAM, OOM Priority, ARC Launcher Tweaked, Faster Scrolling, Smoother Animations and alot more.....
Updated Superuser to latest 3.0
Updated Busybox to latest 1.19.2
Updated Adblock Hosts File
Now using Google DNS Server
Force Converations,Superuser,Phone and Launcher in Memory
Increase touch responsiveness
E/3G/H tweaked for faster Speed
Disable blackscreen calls
new Mount Tweaks
SQLite Database tweak
Governor Tweaks
Auto-zipalign when needed
new Kernel Tweak
Disable verify-bytecode and journalism for more free RAM + more responsive UI



Additional Downloads:

Оригинална тема: XDA

Благодарности:
Всички благодарности отиват към разработчиците от XDA, а именно:
Wolfbreak за чудесния ROM
Doomlord/aZuZu за Root метода
ThJap за някои интересни Tweak-ове и Japanese EMOJI & SP push fix
PlayGunsta за откриването на няколко интересни Tweak-а
28spawn за xLoud
Zdzihu/FreeXperia Team за Xrec+FPS Uncap
Както и на всички потребители в XDA форума за тяхната подкрепа
Цитирай
Аксесоари
#2

[THEME] Black 1.0.0
Aко ви липсва удобния 3G On/Off widget от стоковия 2.3.3- има го качен в поста ми.

SIV
Цитирай
#3

Извинявам се от телефона бях влязъл и не съм уцелил правилната ръчичка, Big Grin оправиx нещата,искам да питам за FPS Uncap Hack при мен гледам че пак си е на 30,при вас как е. Smile

http://xbox360-bg.net
Skype: polkovnika2,HTC One X,Sonyericsson x10i,Nokia 2x 5800xm,N 96,95,73,..,
Цитирай
#4

Любопитно е, всички допълнения към рома, веднага след него ли се инсталват, преди рестарта с батерията за кернела или...... ?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

monipeev написа:Любопитно е, всички допълнения към рома, веднага след него ли се инсталват, преди рестарта с батерията за кернела или...... ?

предполагам че първо си качваш рома включваш го да видиш как е и после вече флашваш допълнителните работи (това е лично мнение не знам на 100% как стават работите Smile

а на мен ми е любопитно товa Speed&Hotfix 003 за какво служи? защото аз съм с на уолф рома но не съм го качил

Sony Ericsson XPERIA x10i
Цитирай
#6

Интересно, но до преди "малко" беше hotfix 002, a вече е 03. Huh

Changelog в 003:
SEMC Setup Wizard FC fix
DLNA App from ARC ported
Rechecked all Tweaks again and finally all clean+fixed and optimized for 2.3
Bravia Engine 100% enabled [Thanks to zdzihu]

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

nIki_Christov написа:
monipeev написа:Любопитно е, всички допълнения към рома, веднага след него ли се инсталват, преди рестарта с батерията за кернела или...... ?

предполагам че първо си качваш рома включваш го да видиш как е и после вече флашваш допълнителните работи (това е лично мнение не знам на 100% как стават работите Smile

а на мен ми е любопитно товa Speed&Hotfix 003 за какво служи? защото аз съм с на уолф рома но не съм го качил
А качил ли си : New ARC Launcher from 2.3.4 ?
Просто за да кажеше как е. :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#8

1.Влезте в Xrecovery и направете back-up на сегашния ви ROM (нуждаете се от работещ Xrec иначе ще ви изпише Device/SD Card busy).
Не знам какво значи работещ Xrec, защото аз от доста време ползвам една и съща версия, но при едно от влизанията в Xrec ми изписа точно това, а също и че неможе да моунтне сд картата. Необходимо ли е да търся друга версия на Xrec?

Само днес дори качих няколко различни рома с него, но ме притеснява да не се повтори отказа да работи Xrec-a, когато опитам да инстална 2.3.3 на Wolf !!!

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

Всичики допълнения и хотфикса се инсталират след точка 6 в инструкциите. Ще допълня и че след първото включване setup wizard-а дава force close след като попълните настройките за час, може да го пропуснете като му дадете skip (това е поправено с хотрикса), освен това има пълна поддръжка на български език тъй като рома е базиран на стоковия SE 2.3.3
Цитирай
#10

monipeev написа:1.Влезте в Xrecovery и направете back-up на сегашния ви ROM (нуждаете се от работещ Xrec иначе ще ви изпише Device/SD Card busy).
Не знам какво значи работещ Xrec, защото аз от доста време ползвам една и съща версия, но при едно от влизанията в Xrec ми изписа точно това, а също и че неможе да моунтне сд картата. Необходимо ли е да търся друга версия на Xrec?

Само днес дори качих няколко различни рома с него, но ме притеснява да не се повтори отказа да работи Xrec-a, когато опитам да инстална 2.3.3 на Wolf !!!
Тука се има предвид да не се ползва бъгавия Xrec който пуснаха след официалния 2.3.3 (то и за това се препоръчва да се флашне 2.1, да се руутне и да се качи xrec)
Цитирай
#11

kreato написа:
monipeev написа:1.Влезте в Xrecovery и направете back-up на сегашния ви ROM (нуждаете се от работещ Xrec иначе ще ви изпише Device/SD Card busy).
Не знам какво значи работещ Xrec, защото аз от доста време ползвам една и съща версия, но при едно от влизанията в Xrec ми изписа точно това, а също и че неможе да моунтне сд картата. Необходимо ли е да търся друга версия на Xrec?

Само днес дори качих няколко различни рома с него, но ме притеснява да не се повтори отказа да работи Xrec-a, когато опитам да инстална 2.3.3 на Wolf !!!
Тука се има предвид да не се ползва бъгавия Xrec който пуснаха след официалния 2.3.3 (то и за това се препоръчва да се флашне 2.1, да се руутне и да се качи xrec)
Именно, аз си имам един инсталационен и все него си ползвам, но и той ми изписа този надпис. Да не е от рома?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#12

Браво колега,сега да не забравяш да ъпдейтвашSmile

I C S
1914
Цитирай
#13

jadaia написа:Браво колега,сега да не забравяш да ъпдейтвашSmile
Обоснови се моля те Jadaia....

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#14

Може още тази вечер да има 004,005..............

I C S
1914
Цитирай
#15

Някой качвал ли е нещо от така наречените допълнителни неща за сваляне? На стоковия ме радваше как изгасва дисплея сега даже не иска да изгасне. Как да го оправя?

Lg g3 and galaxy note stock
Цитирай
#16

monipeev написа:Именно, аз си имам един инсталационен и все него си ползвам, но и той ми изписа този надпис. Да не е от рома?
Най-добре ще е да ползваш Xrecovery-то от flashtool-a ... може да прочетеш ръководството за работа с flashtool публикувано от GH0STFACE за повече подробности.
jadaia написа:Браво колега,сега да не забравяш да ъпдейтвашSmile
ще гледам всеки път когато излезе нещо ново да ъпдейтвам темата Smile
Dzvero написа:Някой качвал ли е нещо от така наречените допълнителни неща за сваляне? На стоковия ме радваше как изгасва дисплея сега даже не иска да изгасне. Как да го оправя?

От първия линк се качват playnow, trackid и няколко widget-a (всичко това си го има в стоковия ROM, но понеже Wolf е премахнал почти всички стокови приложения е решил да пусне тези като допълнителен download). От втория линк се премахват Timescape и Facebook Integration (не съм го качвал това тъй като на мен лично ми трябва Facebook Integration) ... Не знам какво точно си направил но би трябвало дисплея ти да изгасва като стоковия 2.3.3
Цитирай
#17

Dzvero написа:Някой качвал ли е нещо от така наречените допълнителни неща за сваляне? На стоковия ме радваше как изгасва дисплея сега даже не иска да изгасне. Как да го оправя?

нищо допълнително не съм качвал и нямам този проблем... все още си изгасва по готския начин Big Grin
значи да разбирам че е добре да кача спеед & хотфикс оправя някой неща :listen:

Sony Ericsson XPERIA x10i
Цитирай
#18

Вярно тоя спийд и хотфикс да го качваме ли? ИИи... как се слага? Аз качих РОМ-а и съм доволен за сега, но ще кажа повече по-натам:
[Изображение: ef1r36Gl.jpg]

Notebook: HP G6, CPU: Intel Core i5 @ 2.6-3.2Ghz, RAM: 6GB DDR3, HDD: 750GB SATA II, Video: ATI HD7670 2GB
Phone: Sony Xperia M2 Black @ Android 4.4.4 @ 16GB SanDisk MicroSDHC Class 10
Цитирай
#19

Вярно тоя спийд и хотфикс да го качваме ли? ИИи... как се слага? Аз качих РОМ-а и съм доволен за сега, но ще кажа повече по-натам:
Xrec........ :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#20

Леле, това колко РАМ освободи.. преди ми държеше около 100МБ, сега като сложих "Speed&Hotfix 003" и ми държи 150+МБ РАМ... :cheers: :cheers: :cheers:

Notebook: HP G6, CPU: Intel Core i5 @ 2.6-3.2Ghz, RAM: 6GB DDR3, HDD: 750GB SATA II, Video: ATI HD7670 2GB
Phone: Sony Xperia M2 Black @ Android 4.4.4 @ 16GB SanDisk MicroSDHC Class 10
Цитирай
#21

Snuupy написа:Леле, това колко РАМ освободи.. преди ми държеше около 100МБ, сега като сложих "Speed&Hotfix 003" и ми държи 150+МБ РАМ... :cheers: :cheers: :cheers:
А колко приложения имаш инсталирани? :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#22

Wolf GB 2.3 TW for Baseband 71
Това означава ли , че на 54 ще тръгне ?
Или е само за 71 ?

Sony Xperia XA1 8.0
Sony Xperia M Dual 4.3


Цитирай
#23

от мен :bow: и поздравления.браво!

Xperia x10, Xperia S, SAMSUNG SGS3, Samsung Galaxy MEGA 6.3, SAMSUNG SGS4, SONY Xpera Z2 ,SAMSUNG GALAXY NOTE 4
Цитирай
#24

интересно защо в setSPU максимума на процесора е 528mgz?! :huh2:
също така новият маркет бави доста...

Sony Ericsson XPERIA x10i
Цитирай
#25

monipeev написа:
Snuupy написа:Леле, това колко РАМ освободи.. преди ми държеше около 100МБ, сега като сложих "Speed&Hotfix 003" и ми държи 150+МБ РАМ... :cheers: :cheers: :cheers:
А колко приложения имаш инсталирани? :-)
30, работи перфектно, вече не сече и музиката..работи бързо и гладко. Обаче пак леко лагва с Live Wallpaper-а, усеща се и като слушаш музика и насича музиката... когато бях с 2.1 и АРК хоум скрийна нямах тоя проблем. Са уж пак сложих оригинален от АРК и 2.3.4 Андроида, но няма разлика.. това BRAVIO ENGINE върши ли няква работа?

Notebook: HP G6, CPU: Intel Core i5 @ 2.6-3.2Ghz, RAM: 6GB DDR3, HDD: 750GB SATA II, Video: ATI HD7670 2GB
Phone: Sony Xperia M2 Black @ Android 4.4.4 @ 16GB SanDisk MicroSDHC Class 10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)