Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia Z4 Tablet LTE 32GB - Мнения и препоръки за работа с него

Още не се е показала нова актуализация.. 7.1.1 сложи ли го ?

SONY XPERIA™  | Make.believe
Цитирай
Аксесоари

Не съм, защото съм с МакБук и на flashtool-а му е зор да работи. Не мога да го сваля.
Иначе във http://www.xperiablog.net/forum/resources/ го има...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Дали ще има актуализация и за нас (за таблета) с Андроид 8 август месец....?
Цитирай

Абсурд, стабилни ъпдейти само първата година, когато устройството е единствено.

Втората година излиза заместител, по-нов, стабилните ъпдейти и навремешни отиват за него.

Устройството, което вече е на една година му остава още "1 година поддръжка", която поддръжка е бавна и с бъгав софтуер, докато го изчистят излиза следващата версия на системата.

За съжаление това не се е променило вече почти 5 години.
Цитирай

Как може с Андроид 7.0 и с USB кабел да правя връзка с компютър. Преди бях с Андроид 4.2.2 и имаше някаква тънкост, сега сигурно я има, обаче аз не я знам. Сега като включа с USB кабела в лаптопа нищо не ми излиза на компютъра. Таблета е неоткриваем... Моля за Вашата помощ. Благодаря!
Цитирай

Вкарай таблета в режим на MTP и ще го откриеш.
Цитирай

@person, След като свържеш юсб кабела с компютъра и таблета,  свали лентата за известия на устройството надолу и кликни върху новата иконка, която трябва да ти се е показала.
След това трябва да ти се появи меню с няколко опции, като една е от тях само зареждане, следва режим MTP, следвана от USB Mass storage и т.н.
Избираш МТР например и трябва да видиш вече таблета с вътрешната му и външна памет (сд карта) на компютъра.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

И при мен се беше появила тази аномалия.

Опитайте да изтриете устройството от Start -> "computer management" -> Device Manager и да го закачите отново и да си инсталира драйверите.
Цитирай

@Monipeev  Благодаря  !!!
Цитирай

Как да се спре Talkback на таблета ? Екрана ми е заключен и нищо не мога да направя.

Не мога да направя това:
Деактивиране на TalkBack
За да изключите TalkBack, изпълнете следните стъпки:
Отворете Настройки > Достъпност > TalkBack.
Плъзнете превключвателя за TalkBack в изключено положение.
В диалоговия прозорец за спиране на услугата изберете OK.
Цитирай

@person, След активирана тази опция, всичко което трябва да правиш е да плъзваш с два пръста и да кликваш по два пъти за потвърждение.
При заключен екран плъзни от горния край на екрана надолу с два пръста, след като ти се покаже лентата за известия, избираш с две кликвания настройки и с два пръста плъзваш надолу в Настройки, докато стигнеш до меню Достъпност.
След това а двойно кликване потвърждаваш за влизане в него и същата стъпка с двойно почукване за изключване на Talkback.
Това е.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Един специалист по Андроид телефони от Технополис - Ямбол ми реши проблема. Бях го понесъл да го изпращам на сервиз (гаранционен е). Още като го барна и го оправи. Благодаря! и от тук.
Цитирай

От тук: http://android-recovery.info/1898/recove...Tablet+LTE се надявам да надявам да излезе Android 8 Oreo и за нас...
Цитирай

Нито един къстъм ром няма да работи напълно функционално както е в момента със стоков Нуга.

Аз все още търкалям таблет с Маршмелоу и всичко си ми работи. Но таблетите се обезсмислиха след излизането на 6-6,5" телефони.

Ако човек има нужда от таблет, просто взема телефон с по-голям екран и няма нужда да взема допълнително устройство, което да ъпдейтва и зарежда постоянно и т.н.
Цитирай

@ddqnov  ти казваш, че таблети се обесмислили.... Аз винаги съм ползвал таблет 10.1 инч с 3G и го ползвам като лаптоп, даже в момента пиша от него... Лаптопа седи срещу мен, но таблета ми е по-добър. Даже преди да купя този, си бях харесал един на Lenovo 13,3 инч., но взех този
Един телефон 5-6 инч. не може да върши същата работа...
Цитирай

Скоро очаква ли се Update ?

SONY XPERIA™  | Make.believe
Цитирай

(2017-09-29, 21:20:09)PPetrow написа:  Скоро очаква ли се Update ?

  Какъв Update, то даже Google Play по-рядко ми прави осъвременяване...
Цитирай

Попринцип и Най-новия таблет от Сони. Поне след него не са обявявали нов. Ако Сони обичат шепата от потребители на таблета които имат, ще го ъпдейтнат до Орео и да го зарежат там.
Иначе 2 години минаха, 2 ъпдейта минаха, но Сони понякога изненадват Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Поне до момента няма никакъв update, даже Google Play спря да ми осъвременяване приложенията. От Aptoide.com си тегля новите, в Google Play излизат след 2 седмици.....
Цитирай

Кой е най-добрия cleaner за Андроид?  За мен е 'All-In-One--Toollbox' + ключ, а Вие?   Може да знаете някоя по-добра програма....Ще се радвам да я споделите... Благодаря!
Цитирай

Cleaner за Андроид? Ич не се занимавай...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Как да гледам (как да го настроя) филми от YouTube само с Бг субтитри?  Много пъти се мъчих, нещо не се получава.
           Благодаря!
Цитирай

На мен ъпдейт ми дойде 343.5 МБ версия 32.4.А.1.54
Не бях пускал таблета от месец поне Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

@ИванМатин: И при мен дойде, мисля че това е андроид v.7.1.1.....
Цитирай

Как да кача Андроид 8 на таблета и възможно ли е това като още е в гаранция?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)