Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

UMI TOUCH дали си заслужава?
#1

Здравейте
пускам темата с въпрос - аджеба заслужава ли си този "китаец" парите и да се поръчва и от къде е най-бързо и сигурно да пристигне? Ето ви за какво става на въпрос UMI TOUCH GOLD
 
[Изображение: touchgold_02.jpg]

Ще съм благодарен за съвет. Телефончето е с уникални характеристики стига да са истина и е за невероятно ниска сума 149$.
Цитирай
Аксесоари
#2

Вземи си Redmi 3 , за същите пари Smile) И ще черпиш после
Цитирай
#3

Ако ми кажеш от къде да го закупя на добра цена ще съм благодарен?

Като гледам мненията на руснаците и всички закупили новия модел от 2016 UMI ROME доста са доволни и от изработката и от качеството на хардлуера им. Мисля, че се очертава голям хит от към съотношение качество-цена. Всички прехвалени модели на Meizu, Xiaomi са на доста по.високи цени и реално не си заслужават за тези цени да се купува "китаец" мисля. Новото Meizu - Meizu PRO 5 MX5 Pro 5.7" FDD 4G LTE Mobile phone Exynos7420 Octa Core 4GB RAM 64GB ROM Camera 21.16MP е на цена 490$, което си отива в скъпия клас.
Цитирай
#4

Последните дни прегледах няколко клипа в тубата за въпросния телефон и всеобщото мнение е,че не си заслужава.По- добре се насочи към Infocus m560 , който е с 20-30 долара по- евтин.

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
Цитирай
#5

Както гледам не мисля, че телефончето е лошо. Доста фенове дори има флагмана им UMI_ZERO 

[Изображение: overview.jpg]

Въпроса ми е именно за новия им флагман , който се очертава доста добро нещо стига да не лъжат китайците в това което е като спецификации, а те са невероятни и то за такива пари.
[Изображение: touch-spec.jpg]
UMI TOUCH 

http://www.umidigi.com/page-UMITouch_Specification.html
[font='Microsoft Yahei', Arial, Helvetica, sans-serif, 宋体][font='Microsoft Yahei', Arial, Helvetica, sans-serif, 宋体]Basic Information[/font]
[/font]
  • Brand
  • UMi
  • Model
  • TOUCH
  • Color
  • Silver/ Gray/ Gold
  • Operating system
  • Android 6.0 Marshmallow
  • Touch ID
  • Front Fingerprint Scanner,Unlock in 0.1-0.3s , Multi-function
  • CPU
  • 64 Bit MTK6753 Octa Core
  • GPU
  • Mail T720
  • RAM
  • 3GB LPDDR3 RAM
  • ROM
  • ROM 16GB
  • Battery
  • 4000mAh Sony Li-Polymer
  • Standby Time
  • 13~15 days
[font='Microsoft Yahei', Arial, Helvetica, sans-serif, 宋体][font='Microsoft Yahei', Arial, Helvetica, sans-serif, 宋体]Display[/font][/font]
  • Display Size
  • 5.5 inch
  • Type
  • LTPS (2.5D Arc screen) 
  • Material
  • Corning Gorilla Glass 3
  • Resolution
  • 1920*1080 pixels, 441 PPI
[font='Microsoft Yahei', Arial, Helvetica, sans-serif, 宋体][font='Microsoft Yahei', Arial, Helvetica, sans-serif, 宋体]Cameras[/font][/font]
  • Rear Camera
  • 13MP Sony IMX328 camera Dual flashlight
  • Front camera
  • 5.0MP hynix HI553 camera Front flashlight
  • Video
  • 1080P
[font='Microsoft Yahei', Arial, Helvetica, sans-serif, 宋体][font='Microsoft Yahei', Arial, Helvetica, sans-serif, 宋体]Connection[/font][/font]
  • Band
  • GSM 850/ 900/ 1800/1900 (B5, B8, B3, B2) WCDMA 900/ 2100 (B8, B1) LTE FDD 1800/ 2600/ 800 (B20, B3, B7)
  • SIM card
  • Dual sim dual standby Or 1 Micro SIM Card and 1 TF Card Both SIM slots are compatible with 4G, respectively. When they work at the same time, only one of them can receive LTE service and the other GSM. Default at slot 1
  • WIFI
  • 802.11 a/b/g/n 2.4GHz/5GHz
  • Bluetooth
  • Bluetooth 4.1
  • GPS
  • Build in GPS
  • Sensor
  • G- Sensor, Glonass, P- Sensor, L-Sensor, Accelerometer
[font='Microsoft Yahei', Arial, Helvetica, sans-serif, 宋体][font='Microsoft Yahei', Arial, Helvetica, sans-serif, 宋体]Support format[/font][/font]
  • Audio File Format
  • MP3/WAV/AMR/AWB
  • Video File Format
  • 3GP/MPEG4
  • FM Radio
  • Yes
  • Earphone Port
  • 3.5mm
  • Card Extend
  • Support TF card up to 128GB
  • OTG
  • YES
Цитирай
#6

На хартия всички китайци са ок, но после виждаш че си се е*аб в г*за

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#7

(2016-04-15, 17:03:54)BGDropche написа:  На хартия всички китайци са ок, но после виждаш че си се е*аб в г*за

Колко китайски телефона си ползвал? Huawei, Xiaomi, ZTE, Lenovo, Meizu.... Да продължавам ли? Няма нужда...
Ми въобще не е лошо телефончето. Имам го вече

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#8

Аз го имам този UMI TOCH още когато го продаваха в Китай на pre - order, за сумата от 149 долара. Като дойде, се упдейтна и сега работи добре- доволен съм. Поръчах от Али Експрес с подарък - стъклен протектор. Като дойде телефона, още двама мои познати го видяха и на тях поръчах същите от там, даже дойдоха и с подаръци - кой с калъф, кой с протектор и те са доволни и до сега.
Сега излиза новия UMI LONDON и той е на предварителна продажба и съм го поръчал за сумата от 69,98 долара с три подаръка - армиран кейс, стъклен протектор и кожен кейс. Рекламата, която гледах скоро е много яка - рекламират, че ще издържа на падане от височина и това се случва, поне на рекламата. Поръчал съм го за жената, защото тя доста често го изтърва нейния и за това. Ще го пуснат в продажба точно след пет дена, по точно вече ще могат да ги изпращат на тия които са си ги поръчали.
P.S. Имам проблем с ОТА ъпдейта на UMI TOUCH, понеже вече не иска през телефона, сега съм се зачел във форума им как да стане. Ако някой има такъв телефона вече и е направил това - с флашването и инсталирането на новите румове, да драсне тука или на едно лично.  Аз ще пробвам, пък каквото ще да става. Bu
Цитирай
#9

Флашването на телефоните на umi става с rootjoy,а колкото до ота ъпдейти не ги чакай много.

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
Цитирай
#10

Здравейте, съжелявам но малко късно се включвам в темата.
 
Преди няколко дни ми се наложи да флашна един Umi London заради софтбрик, един приятел решил да го ъпдейтва и го е брикнал без да иска. Изключително лесно се инсталира.  Всичко е описано в техния форум. Даже има и ромчета и нужните тоолчета. Флашването става като на всеки МТК чип с SPFT. Ето и линк http://community.umidigi.com/forum.php?m...typeid=174.

След като ми попадна това телефонче в ръцете реших да се поинтересувам малко повече за марката. Допадна ми бързината с която работи за параметрите които има. Мнението ми е, че КИТАЕЦА си е сполучлив. В момента съм се спрял на  тези два модела Umi plus  и  Umi plus E лошото е, че ако реша да си купя това телефонче, ще трябва да си го поръчам от Aliexpress а не ми се чака.

Lenovo s660 and ZTE Blade gen2
Цитирай
#11

Поръчай си го от gearbest.Имат европейски склад.Пристига за седмица.А и няма да плащаш мито и ддс.От китайските складове вече всичко се спира на митниците.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)