Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камера на P8 Lite
#1
Photo 

   Имаме си тема за батерията, за звука, за обхвата и тн.т., така, че да си направим и една за камерата Smile   Нека тук да обсъждаме и споделяме за оптимизации, настройки, проблеми, модове, tweak-ове, приложения и всичко друго свързано с по-по-по-качественото снимане с нашата камера. И освен това, всеки може да споделя тук качествените си снимки и видеа направени с P8 Lite, което ще бъде показно за това какви са възможностите на камерата. Ще посъветвам единствено, в темата да се качват само семпъли (прегледи) на снимките, които да не са в пълния размер и резолюция, а отделно да има линк за сваляне на снимката. По този начин хем няма да задръстим форума и темата, хем ще можем да свалим снимката в пълния и размер и да я видим в оригиналния образ, както е заснета от камерата. Ще започна аз първи  Smile  За да свалите снимката и да я видите на компютъра си цъкнете върху нея. 

/За да качите снимките по същия начин, можете да използвате www.img-share.eu или друг подобен сайт/



Снимките са правени на 10mp, със стоковата камера:

[Изображение: IMG_20160413_101748vJPc7gI_sredna.jpg]
 

 

 [Изображение: IMG_20160413_101815tvCWBit_sredna.jpg]

 

 

[Изображение: IMG_20160413_102108gvsg73x_sredna.jpg]




[Изображение: IMG_20160413_102513eQJfZ92_sredna.jpg]




[Изображение: IMG_20160413_102542js2o5Or_sredna.jpg]


[Изображение: IMG_20160413_102918bPNxDV7_sredna.jpg]


Принципно лично аз не съм много очарован от камерата, но.. става, в предвид факта, че много телефони от същия клас са с много по-лоши камери, та даже тези на Lenovo са интерполирани. Тоест, 13mp, а реални 8  Wink  Но все пак имам надежда, че в предстоящия Андроид 6.0, който очакваме тези дни, камерата ще е пипната и ще снима още по-добре, но ще видим  Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари
#2

Поздравления за темата!
Нека се включа и аз. Преди време за пробата бях сложил китайски фърмуер на моя  P8 Lite и там открих, някои доста интересни и ефектни разлики, относно функционалността на камерата Сравнение между ALE-L21(EU) - ALE-UL00(CN)
Като естествено голямо впечатление ми направи функцията рисунка със светлина, която я има в по-големия брат(P8) Естествено се надявам и ние да се облажим с тези функции при андроид 6.0  Big Grin . Шотовете и снимките, ще ги слагам в спойлер, за тези, които четат форума през мобилни данни!
Ето и няколко зимни снимки правени са със бетата B524
Цитирай
#3

Ще кача скоро и аз някоя и друга снимка... Както бях писал, смениха ми Huawei G7 с P8 lite...  е на G7 камерата е доооста по-добра. Уж на хартия са еднакви... що така.
Цитирай
#4

^ Колега, виждам, че G7 е със Snapdragon чипсет, може би Huawei там са се постарали повечко и са наслагали по-качествени модули. Въпреки, че камерите са с еднакви мегапиксели, има още един куп неща и характеристики около софтуера и хардуера, от които зависи качеството.

@sokkoban: Последните ти две снимки направо къртят Smile Ти си ги правил на 13mp, качеството е добро. Аз обаче много се дразня да снимам във 4:3 формат и затова максимума като резолюция, на който правя снимки е 10mp (16:9)  Big Grin  Но и винаги се убеждавам така като гледам снимки, че за хубавата такава не е важно само как снима устройството. Важно е и този дето снима да има усет - как да застане, къде да фокусира, къде да се паднат обектите на снимката и тн.т. Виждал съм снимки правени от съвсем обикновени телефони с по 2-5mp камери, дето са правени от хора професионалисти и така изглеждат, че все едно са някой професионално направен wallpaper свален от интернет. А всъщност са щракнати с някой дървен  Siemens от 2006-та Big Grin

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#5

Няколко снимки и от мен, първата е направена  днес Smile а останалите преди 2 седмици Wink

[Изображение: 12992212_1091177260941933_869570983_nMpHmjuy.jpg]



[Изображение: 12782032_1059543544105305_1974908442_nUPV8v1g.jpg]

[Изображение: 12782416_1059543734105286_1655038267_nwxJJnBx.jpg]

[Изображение: 12822148_1059543500771976_217308899_nwLGUbue.jpg]

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#6

Нещо не може да ме грабне тая камера бе, защо така? Виж снимките на колегата с китайския софт вече се доближават до това което очаквах.

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
Цитирай
#7

(2016-04-15, 09:59:44)fenomena6909 написа:  Нещо не може да ме грабне тая камера бе, защо така? Виж снимките на колегата с китайския софт вече се доближават до това което очаквах.

Колега камера както се е обсъждало в другите теми, е доста добра, но не и със стоковото приложение, с отделно приложение може да се изкара доста, затова колегата е пуснал темата да споделяме приложения и т.н. за по качествени снимки, не знам за тоя 6.0 андройд, аз лично не го чакам чак толкова телефона и сега ми върши страшна работа не е болка за умиране едно приложение за камера да  се сложи памет има бол. Иначе за Леновото като си го вземах този телефон в магазина 1 час се мъчиха да ме убедят че е с по добра камера, но накрая като видя че няма даму се вържа взе двата телефона направи еднакви снимки и сам се убеди че на P8 Lite макар и със стоковото приложение снимката е по-добра.

За момента съм с HDR Camera безплатната версия. Че имах малко главоболия с LG Camera.

Samsung Galaxy S2 Plus ---> Huawei P8 Lite ---> Huawei P9 Lite
Цитирай
#8

Ако искате да снимате малко по-качествено видео, можете да си свалите Snap camera. Само че потърсете пълната и версия от Google, има я за сваляне тук там. С нея видеото излиза с битрейт над 23000кб, докато стоковата успява да го направи едва на 8000 и нещо.

Между другото някой от колегите, които са с руут, играли ли са си с build.prop или с media_profiles.xml да видят дали може да се източи още от камерата?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#9

Малко съм извън темата, но може ли да ме упътите към приложение, подобно на ефекта за рисуване със светлина. Примерно, да снимаш автомобилите, докато се движат, и да остават само светлините от фаровете. Пиша тук, защото видях че във втория пост има скийншот с подобна функция.

Samsung Galaxy S4 GT-I9515 Black Edition #Lollipop 5.0.1#
Цитирай
#10

Андроид 6.0 версия 550

Снимки(10mp) правени с фабричното приложение.

[Изображение: 1NLL0QPk_thumb.jpg]

[Изображение: 26PWYQju_thumb.jpg]

[Изображение: 3H6JYqeL_thumb.jpg]

[Изображение: 4nzpWsGu_thumb.jpg]

[Изображение: 5wxJJnBx_thumb.jpg]

[Изображение: 6gBa5C3S_thumb.jpg]

[Изображение: 7DQx7hW2_thumb.jpg]

[Изображение: 8pGqJdTg_thumb.jpg]
Цитирай
#11

Вижте какво може камерата на п8 лите


Прикачени файлове Миниатюри
   

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#12

Какво трябва да видим?
Цитирай
#13

няма да говоря за плюсовете, ще се спра на някои отрицателни моменти:
1. при снимане светлината трябва да е силна, но не пряка слънчева върху обекта - на тъмно (дори и само на закрито) камерата няма добра чувствителност
2. цветовете леко сa нереални (дано само при мен да е така) - например розовото в човешките лица и ръце леко сивее - затова в щатната камера (и след ъпдейта) има набор от филтри, които драстично променят цветовете - така лесно дефектът се превръща в ефект
3. има HDR функция, но на щатната камера липсва оптична стабилизация, което на този лек апарат те кара да държиш здраво камерата близо до себе си, за да не "играе" картината на видеото, което за по-продължително снимане уморява ръцете и е проблем
4. единичната светкавица не може да се промени, но повечето от гореизброеното може да се пооправи с външна програма - потвърждавам, че със Snap Camera-та, която препоръча Lenux, снимането е по-качествено

накратко, камерата в нашия апарат е перфектна за инцидентно фото или видео снимане, както и за снимки и видео за социалните мрежи (Фейсбук, Туитър..., където те ще бъдат компресирани), но ако ще се снима специално събитие (сватба, кръщене...) е по-добре за качествени снимки да се отиде с истински фото или видео апарат

Huawei P8 lite ALE-L21 - В596
Цитирай
#14

Ама ти очакваш някой да си купи Huawei P8 Lite или който и да е телефон и до ходи да снима сватби и кръщенета ли?
Цитирай
#15

Камерата е задоволителна. Който иска да снима професионално ще си вземе обектив, който струва два пъти повече от телефона. Smile
Цитирай
#16

не става въпрос за професионални снимки - на една сватба ВСЕКИ може да снима за спомен, стига да не си надцени възможностите (своите и на апарата) и да се получи снимка като горната с ножа, на която няма детайл, който да е на фокус

Huawei P8 lite ALE-L21 - В596
Цитирай
#17

Снимката с ножа е умишлено направена по този начин, на фокус е само ножа, но без фокусиране естествено ще снима всичко.

Ето още една такава


Прикачени файлове
.jpg IMG_20160503_160411.jpg Размер: 312.75 KB  Сваляния: 135

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#18

(2016-05-03, 14:34:59)NASKQ написа:  не става въпрос за професионални снимки - на една сватба ВСЕКИ може да снима за спомен, стига да не си надцени възможностите (своите и на апарата) и да се получи снимка като горната с ножа, на която няма детайл, който да е на фокус

Не знам дали си наясно, но снимката зависи и от задекранното устройство. Наскоро гледах в голяма фейсбук група за споделяне на снимки - снимка с 5 мегапикселова камера на телефон (Леново; по спомен) - доста сполучлива, а има и другата крайност - хора с хубави фотоапарати за хиляда лева и с некачествени снимки. Така, че не всичко зависи от P8 Lite и от което и да е друго телефонче.
Цитирай
#19

(2016-05-03, 17:54:24)dobs7z написа:  ...Така, че не всичко зависи от P8 Lite и от което и да е друго телефонче.

не желая да споря, защото темата се измести...
виждам че разбираш, затова дай мнение и конкретен съвет за снимането точно с камерата на P8 lite, моля

Huawei P8 lite ALE-L21 - В596
Цитирай
#20

Ето няколко и от мен:
[Изображение: IMG_20160401_113056ZShnWMH_sredna.jpg]

[Изображение: IMG_20160401_141412YocMEtJ_sredna.jpg]

[Изображение: IMG_20160423_170822CSdpXxy_sredna.jpg]

[Изображение: IMG_20160423_130937S0La9jd_sredna.jpg]

Samsung Galaxy Nexus /
 Huawei p8 lite/ Samsung j7 2016/ Huawei Mate 20/ Huawei Mate 50 Pro
Цитирай
#21

Аз не съм доволен от задната камера като цяло прави качествени ясни снимки ,но проблема е че липсва яркост на снимките ако направиш снимка на слънчево време тя ще стане като в облачно време затъмнена което е минус , а иначе предната камера се справя страхотно дори в по затъмнено време снимката става ясна и ярка с цветове .. жалко че при задната камера не е така.
Цитирай
#22

.jpg IMG_20160506_121423.jpg Размер: 368.86 KB  Сваляния: 72
Ето и от мен нещо снимано от различен ъгъл


Прикачени файлове
.jpg IMG_20160506_121457.jpg Размер: 374.49 KB  Сваляния: 63
.jpg IMG_20160506_121529.jpg Размер: 310.64 KB  Сваляния: 61

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#23

Ето и от мен една снимка. Като цяло при добра светлина снима прилично. Разбира се има доста още какво да се желае. В затворени помещения снимките стават доста гадни...

[Изображение: IMG_20160505_1940315yyAIci_thumb.jpg]
Цитирай
#24

Ето една и от мен с фокус към небето:

https://500px.com/photo/153613347/sky-by...d=15951677
Цитирай
#25

https://www.youtube.com/watch?v=nesZybkMMQE

Time lapse-a с наШТо телефонче. Батерията обаче беше на привършване и явно от там се губи фокуса.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)